Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Guild Wars 2 darmowe. Dodatek Heart of Thorns z datą premiery

18 postów w tym temacie

No i w końcu ktoś lepiej myśli. Szczerze mówiąc oczekiwałem przy okazji zapowiedzi ostatniego dodatku do WoW że też ogłoszą iż podstawka jak i pierwszy dodatek zostaną darmowe (także zniesiony abonament na te dwa elementy). To byłby świetny ruch ale wciągnąć graczy. którzy potem by kase wywalali na dodatki i subskrypcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo za wczesnie dla mnie w niedziele jest, albo czegos nie rozumiem. Np. ja, jako nowy gracz, jesli chce zagrac w GW2 to i tak musze kupic GW2 Heart of Thrones. Czyli dalej gierka jest buy-to-play. Przed chwila probowalem stwrzyc konto na arenanet to chcialo ode mnie serial key.

"Udostępniając Guild Wars 2 za darmo twórcy MMO upewniają się, że jedyne, co muszą zakupić wszyscy gracze - zarówno nowi, jak i ci doświadczeni - by mieć dostęp do całej zawartości, to dodatek Heart of Thorns." a jesli chcialbym miec dostep tylko do podstawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie, jak połączyć konto GW1 i z tym darmowym GW2?
Miałem zakupioną oryginalną trylogię z gram.pl, której konto jakiś czas temu przeniesiono na serwis ArenaNET (dawniej z NCSoftu) a teraz w zarządzaniu kontem, przy próbie aktywacji GW2 przerzuca mnie na stronę do rejestracji nowego konta. Masakra jakaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że pierwszy Guild Wars też doczeka się zmiany modelu, jeśli będzie to konieczne, aby podtrzymać grę przy życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Albo za wczesnie dla mnie w niedziele jest, albo czegos nie rozumiem. Np. ja, jako nowy
> gracz, jesli chce zagrac w GW2 to i tak musze kupic GW2 Heart of Thrones. Czyli dalej
> gierka jest buy-to-play. Przed chwila probowalem stwrzyc konto na arenanet to chcialo
> ode mnie serial key.
>
> "Udostępniając Guild Wars 2 za darmo twórcy MMO upewniają się, że jedyne, co muszą zakupić
> wszyscy gracze - zarówno nowi, jak i ci doświadczeni - by mieć dostęp do całej zawartości,
> to dodatek Heart of Thorns." a jesli chcialbym miec dostep tylko do podstawki?

Przez tą strone się rejestrujesz: https://account.arena.net/register?alt=gw2
Mnie nie pytało o serial key. Darmowa jest podstawka gry, każdy nowy content po dodatku będzie wymagał jego kupna, nie będzie dostepny dla darmowych kont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2015 o 14:10, Terem napisał:

Mam nadzieję, że pierwszy Guild Wars też doczeka się zmiany modelu, jeśli będzie to konieczne,
aby podtrzymać grę przy życiu.


Nie, bo w GW 2 są mikropłatności a w GW1 nie ma takiego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Albo za wczesnie dla mnie w niedziele jest, albo czegos nie rozumiem. Np. ja, jako
> nowy
> > gracz, jesli chce zagrac w GW2 to i tak musze kupic GW2 Heart of Thrones. Czyli
> dalej
> > gierka jest buy-to-play. Przed chwila probowalem stwrzyc konto na arenanet to chcialo
>
> > ode mnie serial key.
> >
> > "Udostępniając Guild Wars 2 za darmo twórcy MMO upewniają się, że jedyne, co muszą
> zakupić
> > wszyscy gracze - zarówno nowi, jak i ci doświadczeni - by mieć dostęp do całej
> zawartości
,
> > to dodatek Heart of Thorns." a jesli chcialbym miec dostep tylko do podstawki?
>
> Przez tą strone się rejestrujesz: https://account.arena.net/register?alt=gw2
> Mnie nie pytało o serial key. Darmowa jest podstawka gry, każdy nowy content po dodatku
> będzie wymagał jego kupna, nie będzie dostepny dla darmowych kont.


Udało mi się zarejestrować konto pobrałem instalator i go odpalam, launcher pobiera grę a ja w tym czasie wpisuje login i hasło i wyskakuje mi komunikat że do mojego konta nie ma przypisanego klucza więc jedna k nie jest za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2015 o 21:49, Dandzialf napisał:

Ehhh... a wiązałem jeszcze z tym tytułem nadzieje. Cóż trudno.


A porzucenie nadziei wiąże się właściwie z? Dodaniem rozbudowanego triala do gry dla kogoś, kto chce ją przetestować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie, bo w GW 2 są mikropłatności a w GW1 nie ma takiego systemu.

GW1 jako tako ma system mikropłatności. Można dokupić poprzez grę dodatkowe miejsca w skrzyni, miejsca na postać, zmianę imienia postaci, zmianę wyglądu postaci. Można też bodajże dokupić kostiumy dla postaci.
Nie ma tego aż tak wiele, bo - mimo wszystko - GW1 było robione z myślą "płacisz i grasz".
A ja, choć kupiłem wszystkie kampanie z dodatkiem, ucieszyłbym się, gdyby nagle przybyło trochę graczy. Gra ma swoje lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto rozpiska wszelkich ograniczeń w stosunku do basic gw2 i HoT

http://grafika.guildwars.pl/Guild_wars2/tabela.png

Teraz co do całego biadolenia na temat "oszukania veteranów".
1. Zobaczcie tabelę.
2. Dostaliście living story season 1, nowi gracze(f2p) nie
3. Każdy veteran otrzyma darmowy outfit royal guarda
4. Mieliście możliwość grania na wybranym serverze, nowi gracze(f2p) mogą zaludnić tylko silver - bronze servery.
5. Co do pvp maksymalna ranga dla f2p to 20, co za tym idzie raczej słabe dropy itd.
6. Wg tabeli gracze f2p nie będą otrzymywali daily nagród, a co za tym idzie NIE dostaną laurów = ascended gearu.
7. Gracze f2p nie mogą siętradować, przesyłać golda itd.
8. Gracze f2p nie mają dostępu do /map. Jedynie say, whisp, sqaud i team.
9. Gracze f2p nie mogą kupić skinów na broń. wydanych przed 28.08.2015
10. Gracze f2p nie mogą kupić gemów za golda, tj. muszą wydać $$ by kupić sobie nowy outfit itd.
11. Gracze f2p nie mogą wypowiadać się na forum, czyli nic a nic nie mogą wpłynąć na grę i jej rozwój, a co za tym idzie są "ignorowani" przez devów ;)
12. Ponownie co do TP, gracze f2p mogą jedynie kupować i sprzedawać itemki zgodne z listą stworzoną przez devów.( np. f2p nie może aktualnie zakupić T6 niezbędnych do craftu legendary i będących głównym źródłem utrzymania ;) )

Podsumowując, gracze f2p otrzymują z 1/5 contentu, Mogą cieszyć się grą i pobić sobie moby / graczy, ale nie są w stanie stworzyć czegokolwiek, explorować i osiągnąć czegoś( sorry ale na GvG wymogiem jest skill i ascended gear, do tego itemy do zdobycia z tp których się nie da zdobyć będąc graczem f2p ;) podobnie z lvl 10+ fractalami - w co włożą agony resist? W buty? xD Tak samo zreszta z rush dungeonami, premade world bossami itd. itd. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2015 o 23:04, Kasteros napisał:

Teraz co do całego biadolenia na temat "oszukania veteranów".


Pomijając te wszystkie punkty które wymieniłeś i tak dziwię się ludziom którzy kupili grę 3 lata temu i dzisiaj narzekają że zostali oszukani :D 3 lata grania to nie w kij dmuchał, a jak ktoś uważa, że te ~150zł ciągle się nie "zwróciło", to tym bardziej się zastanawiam czemu chciałby w ogóle jeszcze grać w GW2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2015 o 22:17, Terem napisał:

> Nie, bo w GW 2 są mikropłatności a w GW1 nie ma takiego systemu.

GW1 jako tako ma system mikropłatności. Można dokupić poprzez grę dodatkowe miejsca w
skrzyni, miejsca na postać, zmianę imienia postaci, zmianę wyglądu postaci. Można też
bodajże dokupić kostiumy dla postaci.
Nie ma tego aż tak wiele, bo - mimo wszystko - GW1 było robione z myślą "płacisz i grasz".
A ja, choć kupiłem wszystkie kampanie z dodatkiem, ucieszyłbym się, gdyby nagle przybyło
trochę graczy. Gra ma swoje lata.


A to sorry, widocznie dawno grałem i wtedy tego nie było. Też mam wszystkie kampanie.. to była dobra gra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować