Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Projektant silnika Fox opuścił Konami; firma wstrzymuje produkcje gier AAA?

15 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2015 o 17:54, Strange101 napisał:

Ciekawe, czy zdecydują się sprzedać swoje duże marki. Jeżeli MGS i SH przejęłoby Sony,
to myślę, że byłoby to z korzyścią dla graczy.


Raczej grupki fanatyków. Tytuły, których dotyczy niczym nie uzasadniona zasada wyłączności (w imię platformowych wojenek) potrzebne są graczom jak dziura w moście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 18:11, Principes napisał:

Raczej grupki fanatyków. Tytuły, których dotyczy niczym nie uzasadniona zasada wyłączności
(w imię platformowych wojenek) potrzebne są graczom jak dziura w moście.


Dla mnie lepsze to niż model multiplatformowy z odsłoną co rok i zarzynaniem marki. Nie sądzę, że znajdzie się ktoś z odpowiednio zasobnym portfelem i chęcią pójścia w inne niż te dwa wymienione tu rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Sony raczyłoby wydawać gry na wszystkie platformy to jak najbardziej, tylko, że to niemożliwe. Mam nadzieję, że marki nie trafią do EA czy Ubisoftu - to by dopiero była tragedia.

W każdym razie ten silnik jest świetny, działa wspaniale na wszystkich konfiguracjach, więc szkoda, mam nadzieję, że jeszcze jakiś projektów się na nim doczekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 18:31, Strange101 napisał:

Dla mnie lepsze to niż model multiplatformowy z odsłoną co rok i zarzynaniem marki.


Zakładasz najgorszy możliwy scenariusz. Teoretycznie - reprezentujesz zdroworozsądkowe podjeście. Z drugiej jednak strony, ślepo wierzysz w moc opiekuńczych, hojnych łapek Sony.

>Nie sądzę, że znajdzie się ktoś z odpowiednio zasobnym portfelem i chęcią pójścia w inne

Dnia 18.09.2015 o 18:31, Strange101 napisał:

niż te dwa wymienione tu rozwiązania.


A ileż to marek "cieszy się" corocznym cyklem wydawniczym? Call of Duty, Assassin''s Creed, klasycznie serie sportowe od EA oraz?...
Skąd przeświadczenie, że świat "first party" spod znaku Sony to raj na ziemi? Gran Turismo zaczyna zjadać własny ogon, czy różnice pomiędzy 5 a 6 nie okazały się przypadkiem kosmetyczne? Czy God of War Ascension oraz mobilne odsłony naprawdę były komukolwiek do szczęścia potrzebne? Czy Uncharted 3 , Golden Abyss oraz Fight for Fortune nie kwalifikują się przypadkiem do kategorii "odcinanie kuponów"? Czy świat potrzebował kolejnej miernoty z cyklu Killzone (kilka lat pracy nie przełożyło się na jakość produktu końcowego, o dziwo...)?
Zresztą, naprawdę wątpię, by Konami w ogóle miało zamiar swoje marki sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 19:13, Principes napisał:

klasycznie serie sportowe od EA oraz?...


Od EA i od 2K Games.

A wymieniając je wszystkie, to już tak mało tych serii nie mamy...

A, jeszcze jest Pro Evolution Soccer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 19:13, Principes napisał:

Z drugiej jednak strony, ślepo wierzysz w moc opiekuńczych, hojnych łapek
Sony.


Nie jestem jakimś wielkim fanem Sony, po prostu to wydaje mi się najnaturalniejszym wyborem, biorąc pod uwagę to, że te serie są japońskie.

A co do corocznego wydawania nowej części - niekoniecznie musi to oznaczać dużą grę co rok, spójrzmy na przykład BioWare i częstotliwości wydawania i jakości DLC do ich gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to lepiej pogrzebać MGS i SH, póki jeszcze ich nie upokorzyli. Sprzedaż ich też nie byłaby dobrym pomysłem, bo w innych rękach te serie mogłyby stracić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 19:19, J-Kow napisał:

A wymieniając je wszystkie, to już tak mało tych serii nie mamy...

A wymień. Takie które nie są CoDem, AC i nie są sportówkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 05:56, LaplaceNoMa napisał:

A wymień. Takie które nie są CoDem, AC i nie są sportówkami :)


wymieniając je wszystkie = wszystkie sportówki od EA, 2K Games + PES.

Wtedy wraz z CoD-em i AC nie ma trzech serii a kilkanaście.

Już nie uogólniajmy jednej grupy do "sportówek" tylko dlatego, żeby przykładów było mniej, żeby pasowało to do teorii.

Corocznych serii jest sporo.
Nie trzy.
Rzeczywistości nie zakłamiesz.

PS. Od 2011 roku seria ścigałek Forza jest wydawana corocznie. Uwaga, profesjonalna podpowiedź - nie napisałem ''Forza Motorsport'', tylko ''Forza''. To tak dla klarowności odbioru. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BARDZO dobry silnik, mam nadzieję że zostanie wykorzystany w paru większych grach. Denerwuje ciągle parę rzeczy jak szybkie znikanie odłamków zniszczonych struktur ale to była raczej bardziej cecha MGS niż samego silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niech wszyscy zaczną robić popierdółki na komórki, nie będzie wychodziło nic co mnie interesuje = będzie czas na nadrobienie zaległości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować