Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3 - 70 proc. kopii sprzedało się na konsolach

50 postów w tym temacie

szkoda bo wersja pc jest o wiele lepsza, oczywiście o ile posiada się odpowiednio mocny sprzęt
myślę że sprzedaż pudełkowa jest właśnie napędzana tym że duża część egzemplarzy sprzedawana jest na konsolach gdzie wersje pudełkowe nadal mają się świetnie; drugim atutem kupna w pudełku jest regionalizacja cen, dzięki której gry np. w polsce mogą być tańsze niż na zachodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> szkoda bo wersja pc jest o wiele lepsza, oczywiście o ile posiada się odpowiednio mocny
> sprzęt
> myślę że sprzedaż pudełkowa jest właśnie napędzana tym że duża część egzemplarzy sprzedawana
> jest na konsolach gdzie wersje pudełkowe nadal mają się świetnie; drugim atutem kupna
> w pudełku jest regionalizacja cen, dzięki której gry np. w polsce mogą być tańsze niż
> na zachodzie

Trzeba jednak mieć na uwadze, że wersje konsolowe są dwie, więc teoretycznie sprzedaż rozkładała się w miarę równomiernie - przynajmniej do końca czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te dane są zmanipulowane. Czym są te "konsole"? Ekosystemy Xboxa 720 i PS4 są całkowicie rozłączne i należałoby podawać dane dla każdej platformy z osobna, a nie tworzyć podziału konsole vs pecety.

Przykładem mogą być tutaj dane opublikowane przez Ubisoft. Okazuje się, że ta firma sprzedaje więcej gier na PC niż na X720, a przewaga PS4 nad PC to zaledwie kilka (4-5?) procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argh coś mnie boli jak widzę ten nagłówek. Nie lepiej "prawie co trzecia kopia na PC"? Proporcja 70 - 30 wygląda strasznie, PC umiera! 35 - 35 - 30 wygląda już normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki: Czy Redzi planują kolejnego patcha do Wiedźmina? W kilku questach pobocznych mam bugi nie do ominięcia, chociaż zainstalowałem grę po ostatnim patchu i nie ukrywam, że mnie to drażni. Tym bardziej, że są to zadania związane z wiedźmińskimi zbrojami : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2015 o 14:56, DeithWX napisał:

Argh coś mnie boli jak widzę ten nagłówek. Nie lepiej "prawie co trzecia kopia na PC"?
Proporcja 70 - 30 wygląda strasznie, PC umiera! 35 - 35 - 30 wygląda już normalnie.


Nie lepiej. Tabloidyzacja nie omija gram.pl. Tytuł "onetowy" - niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście strasznie zmanipulowane, zwłaszcza biorąc pod uwagę choćby ilość Xboxów ONE i ps4 w stosunku do pecetowej install-bazy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2015 o 15:31, kodi24 napisał:

Rzeczywiście strasznie zmanipulowane, zwłaszcza biorąc pod uwagę choćby ilość Xboxów
ONE i ps4 w stosunku do pecetowej install-bazy ;)

Bo to jest w pewnym stopniu manipulacja danymi.

Tylko problem polega na tym, że zamiast skupić się na konkretnym podziale wpływów czyli PS4, XB1 oraz PC to walnęli ogólnikowe Konsola vs PC. Czyli informacja jest nic nie warta bo nie wiadomo jak to jest ze sprzedażą i jedynie idzie obstawiać jak to wygląda w realu. Najbardziej obstawianym podziałem teraz jest PC 30%, PS4 50% i XB1 20% który coraz częściej się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2015 o 14:56, DeithWX napisał:

Argh coś mnie boli jak widzę ten nagłówek. Nie lepiej "prawie co trzecia kopia na PC"?
Proporcja 70 - 30 wygląda strasznie, PC umiera! 35 - 35 - 30 wygląda już normalnie.


Tak prawdę mówiąc to bardziej prawdopodobne jest 42 (PS4) - 30 - 28 (X1) - większość studiów ma mniejszą sprzedaż na Xbox One aniżeli wersje PC-towe.

Na dowód:

http://gadzetomania.pl/56958,sprzedaz-na-pc-lepsza-niz-na-xbox-one-to-mozliwe-nadchodza-lepsze-czasy-dla-pecetowcow


http://www.dsogaming.com/news/report-a-vast-number-of-multi-platform-games-sell-better-on-the-pc-than-on-xbox-one/


Więc faktem jest że twierdzenie iż na PC-tach panuje piractwo i tylko konsole się liczą jest obecnie bzdurą kompletną, rynek obecnie ma się lepiej niż kilka lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2015 o 16:04, ziptofaf napisał:

Więc faktem jest że twierdzenie iż na PC-tach panuje piractwo i tylko konsole się liczą
jest obecnie bzdurą kompletną, rynek obecnie ma się lepiej niż kilka lat temu.

Druga sprawa ostatnio im bardziej niszowy gatunek gry tym większe prawdopodobieństwo, że gra się sprzeda lepiej na PC niż na XB1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2015 o 15:09, Lamenre napisał:

A tak z innej beczki: Czy Redzi planują kolejnego patcha do Wiedźmina? W kilku questach
pobocznych mam bugi nie do ominięcia, chociaż zainstalowałem grę po ostatnim patchu i
nie ukrywam, że mnie to drażni. Tym bardziej, że są to zadania związane z wiedźmińskimi
zbrojami : /


Słyszałem, że coś planują i ma się pojawić tuż przed dodatkiem serca z kamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> szkoda bo wersja pc jest o wiele lepsza, oczywiście o ile posiada się odpowiednio mocny
> sprzęt
> myślę że sprzedaż pudełkowa jest właśnie napędzana tym że duża część egzemplarzy sprzedawana
> jest na konsolach gdzie wersje pudełkowe nadal mają się świetnie; drugim atutem kupna
> w pudełku jest regionalizacja cen, dzięki której gry np. w polsce mogą być tańsze niż
> na zachodzie


Skoro uważasz, że wersja PC jest lepsza, to jesteś w mniejszości, a dokładnie w 30%. 70% graczy na świecie uważa, że wersje konsolowe są lepsze. To, że wersja PC jest ładniejsza nie oznacza, że jest lepsza. Lepsza dla kogoś może oznaczać tyle, że wygodniej mu usiąść na kanapie z padem przed dużym telewizorem, niż gnieździć się na krzesełku zgarbionym przed monitorkiem grając niewygodną klawiaturą i myszką, martwiąc się przy okazji o wymagania.

PC nie umiera i nie umrze, bo zawsze znajdą się hardkorowcy, dla których grafika będzie najważniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2015 o 17:02, kartofle napisał:


Skoro uważasz, że wersja PC jest lepsza, to jesteś w mniejszości, a dokładnie w 30%.
70% graczy na świecie uważa, że wersje konsolowe są lepsze.


Przykro mi, ale noty są nieubłagalne. W większości recenzji wersje konsolowe dostawały 0,5-1 punktu mniej. Ot, nie chodzi o samą grafikę, na konsolach gra się częściej sypała. Nie wiem jak jest teraz po patchu 1.08, ale początkowo tak to wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ;)

CDP może nie chcieć podawać jeszcze szczegółowych danych, gdyż w pewnym sensie stanowiłyby one dość jasną sugestię na korzyść jednej z platform, a nie o to przecież chodzi. Dopóki W3 wciąż nieźle się sprzedaje byłbym w stanie to zrozumieć.
Poza tym, gdyby to było nawet 20% udziału w zyskach dla XO to przy 10+mln sztuk tego sprzętu jego popularność jest wciąż większa niż na Wiedźmińskim mateczniku. Choć jak raz myślałem, że w wypadku tej konkretnej gry będzie inaczej. Wątpię jednak, iż CDP wyjaśni nam naturę tego fenomenu ;) Ale na każde słowo jest czas i miejsce, ja poczekam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Skoro uważasz, że wersja PC jest lepsza, to jesteś w mniejszości, a dokładnie w 30%.
> 70% graczy na świecie uważa, że wersje konsolowe są lepsze. To, że wersja PC jest
> ładniejsza nie oznacza, że jest lepsza. Lepsza dla kogoś może oznaczać tyle, że
> wygodniej mu usiąść na kanapie z padem przed dużym telewizorem, niż gnieździć się na
> krzesełku zgarbionym przed monitorkiem grając niewygodną klawiaturą i myszką,
> martwiąc się przy okazji o wymagania.

Że ktoś gra na innej platformie nie znaczy że gra jest lepsza. Podałeś 2 przykłady. Ok, tylko problem w tym że to Twoje zdanie i z góry zakładasz że jest tym najprawdziwszym z prawdziwych.
- Wygoda (że Tobie wygodniej na padzie to nie znaczy, że komuś innemu też),
- Ograniczenia sprzętowe (że nie masz kompa, który nie pociągnie wiedzmina to nie winna osób trzecich),

Mam kompa z wyższej półki. Obecnie potrzebny jest mi do pracy (grafika) więc niby czemu mam się ograniczać i grać na konsoli. Jak widzisz co człowiek to inny punkt widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety miałem pecha. Kupiłem wersje fizyczną i na 2 CD jest błąd crc nie do ominięcia. Czytałem na forach i był to podobno częsty problem. Chcąc nie chcąc musiałem targać całą gre z GOG''a. Szkoda troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować