Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3 - 70 proc. kopii sprzedało się na konsolach

50 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2015 o 17:07, Rick napisał:

Ty, a ja mam wrażenie, że oni kupili konsolę zanim jeszcze wiedźmin był w planach. ;P
Albo inaczej - wątpię czy kupowali konsolę tylko dla wiedźmina. Wolę jednak poczekać
na badania i opierać się na źródłach. ;P


Ja kupiłem konsolę w dniu premiery Wiedźmina, także miałem ją w pakiecie ;) Z prostego rachunku ekonomicznego wyszło mi, że wymiana praktycznie całego PC, a kupno konsoli to różnica ok. 600 pln w maju.
A jakbym chciał coś z i5 to pewnie i 800 by było. Także można powiedzieć, że kupiłem konsolę dla wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2015 o 17:02, kartofle napisał:

> szkoda bo wersja pc jest o wiele lepsza, oczywiście o ile posiada się odpowiednio
mocny
> sprzęt
> myślę że sprzedaż pudełkowa jest właśnie napędzana tym że duża część egzemplarzy
sprzedawana
> jest na konsolach gdzie wersje pudełkowe nadal mają się świetnie; drugim atutem
kupna
> w pudełku jest regionalizacja cen, dzięki której gry np. w polsce mogą być tańsze
niż
> na zachodzie


Skoro uważasz, że wersja PC jest lepsza, to jesteś w mniejszości, a dokładnie w 30%.
70% graczy na świecie uważa, że wersje konsolowe są lepsze. To, że wersja PC jest ładniejsza
nie oznacza, że jest lepsza. Lepsza dla kogoś może oznaczać tyle, że wygodniej mu usiąść
na kanapie z padem przed dużym telewizorem, niż gnieździć się na krzesełku zgarbionym
przed monitorkiem grając niewygodną klawiaturą i myszką, martwiąc się przy okazji o wymagania.

PC nie umiera i nie umrze, bo zawsze znajdą się hardkorowcy, dla których grafika będzie
najważniejsza.

Sorry, ale pierdzielisz jak potłuczony. To, że Ty masz zbyt ograniczoną wyobraźnię by wyjść poza schemat PC = taboret, 20" monitorek, samotny zgarbiony nerd tyrający 20-godzinny rajd w World of Warcraft, a konsole = radosna paczka dwudziestokilkulatków w kolorowych ubraniach grająca wspólnie w Fifę na kanapie przed 80" telewizorem to już Twój problem. Reklamy Sony i MS zlasowały Ci mózg i obiecując wizję sukcesu jeśli tylko kupisz ich sprzęt - 4 the players :/ Naprawdę mam dosyć czytania tych stereotypów.

Ja osobiście mam do jednego telewizora + audio 5.1 podłączony mocny PC, PS4 no i PS3, X360, które zbierają tylko kurz. Pecet jest główną platformą do grania, a także służy do odtwarzania filmów, przeglądania Internetu. PS4 nadaje się jako platforma wspierająca, bo niestety jedyny tytuł na wyłączność, który mnie pozytywnie zaskoczył to Until Dawn. Seria Souls (Bloodborne) mi się chyba już przejadła, ale tak to jest gdy chciwy wydawca robi z dobrej gry tasiemca. Wszystkie inne tytuły na PS4, które nie ukazały się na PC to raczej średniaki.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> A dlaczego nie? Człowiek w momencie wyboru platformy do gier głosuje, która wersja kupionej
> w przyszłości gry wygra. Myślisz, że gdyby wygląd gry i te 0,5-1 pkt w recenzjach więcej
> miały znaczenie dla zachodniego gracza, to nie stać byłoby go wydać 200-300 dolarów na
> upgrade swojego PC? To w Polsce mamy ten problem, że w większości nie możemy mieć dwóch
> platform do gier.

Masz chyba jakieś mgliste pojęcie o tym jak wygląda na sprawa wydawania 200-300 dolarów przez Amerykanina. Wystarczy pogadać z nimi trochę i główny argument przemawiający za kupnem konsoli to właśnie wysoki koszt bądź kompletna ignorancja. Wielu Amerykanów albo myśli, że PC to niewiarygodnie duży koszt, albo najzwyczajniej w świecie nie znają się na sprzęcie i nie chce im się robić rozpoznania jeśli chodzi o sprzęt, jak go złożyć itd. 200-300$ to dla przeciętnego zjadacza hamburgerów spłacającego kredyt studencki, zbierającego na studia dla dzieci i płacącego ubezpieczenie nie taka mała kwota. To nie lata 80te. Można patrzeć na zachód Europy, ale rynek gier opierał się zawsze na Stanach i pod nich był dostosowywany dopiero od niedawna zaczęło się zauważać resztę świata.

> W tej chwili mam wybór między wersją W3 na PC, a konsolę. Zawsze, gdy będę miał wybór,
> wybiorę wersję konsolową, bo przez wiele lat byłem graczem PC i mając porównanie stwierdzam,
> że granie na konsoli jest dla mnie wygodniejsze i dla 70% graczy na świecie także.

Trzeba zauważyć jedną rzecz, to jest wybór między dwoma platformami do grania, prawie każdy ma komputer w domu, ale nie każdy ma sprzęt do grania, posiadanie obu sprzętów do grania to już niemały wydatek, na który dużo osób nie chce albo nie może sobie pozwolić nawet na zachodzie. Dobry PC do gier to koszt nawet ponad 700-800$ jeśli chcemy żeby posłużył nam dłużej (a naprawdę mocny rig to grubo ponad 1000), cena takiego nowego PS 4 to około 400$ (wiadomo i z jednej i drugiej ceny da się zejść do pewnego stopnia). Nie oszukujmy się głosowanie portfelem zachodzi na etapie wybierania platformy. Trzeba też pamiętać, że na zachodzie środowisko konsolowe było i jest dużo bardziej rozbudowane niż u nas (o niektórych konsolach, które pojawiały się na zachodzie większość nawet nie ma pojęcia) więc ludzie z automatu zostają przy tym co jest dla nich znajome, a nie koniecznie lepsze. No i na koniec to co mówili już przedmówcy, to trzy różne systemy podział na konsole i PC wydaje się sztuczny i nosi znamiona clickbaita.

> Tak odczytuję te dane podane przez CDPR.
> Bez urazy, ale po latach doświadczeń z grami PC stwierdzam, że klawiatura i myszka służą
> do Worda i Excella, a dokupowanie dodatkowych akcesoriów typu pady, kable HDMI, podłączanie
> PC pod telewizor uważam za zbędne i nie potrzebne, bo mam to już w standardzie w konsoli.

Zależy w co grasz, polecam na padzie spróbować jakikolwiek starszy tytuł ograć (który naturalnie pada nie obsługuje), lub jakąkolwiek strategię. FPSy tracą na dynamice przy graniu na padzie, wiadomo kto co lubi, ale jest masa gier portowanych z PC, które próbowałem (w tym indie), które na padzie po prostu gra się okropnie. Z drugiej strony są gry przystosowane pod pada, w które grało mi się na nim lepiej, choćby omawiany Wiedźmin 3 jak również Dragon Age: Inquisition. Ba samo pisanie na czacie na konsoli jest koszmarem, więc o ile nie lubimy wrzeszczeć na przypadkowych ludzi przez mikrofon, komunikacja w graniu z randomami jest ograniczona. I pad i m+k mają zastosowania, najważniejsze to być trochę bardziej otwartym i dostrzegać zalety i wady obu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czemu X1 i PS4 liczone są razem skoro to dwa różne systemy? Co innego gdyby dochód z obydwu szedł do Sony lub Microsoftu a tak to powinno być przypuść 35-30-30 albo 50-20-30 czy coś w tym stylu czyli rozdzielone konsole jako dwie różne platformy bo de facto takimi są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jakoś mnie ta informacja nie dziwi. Żeby Wiesiek poszedł na kompie na full detalach trzeba mieć niezłą maszynę, a na konsolach płynność gry jest taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2016 o 23:02, Henery napisał:

Tutaj jakoś mnie ta informacja nie dziwi. Żeby Wiesiek poszedł na kompie na full detalach
trzeba mieć niezłą maszynę, a na konsolach płynność gry jest taka sama.


Tylko że takie porównanie bezcelowe. Na full detalach Wiedźmin 3, jeśli chcesz pełnej płynności, wymaga kompa za spokojnie 4000 zł (i nawet nie przesadzam, 60 klatek w Ultra i 1080p w niektórych obszarach wymaga karty klasy GTX1070). Tylko że ten poziom detali nie ma NIC wspólnego z tym co widzisz na konsoli. Bo tam jest skalowane w dół 1080p, 30 fps i mniej więcej średnie detale. A takie coś to już chodzi na PC-cie za jakieś 2000 bez problemu.

Inna sprawa że w zasadzie można by zamienić tytuł tego newsa na "co trzecia kopia Wiedźmina sprzedała się na PC''ta" a to już wygląda całkiem w porządku bo jednak konkuruje jednocześnie z Xbox One i PS4 (swoją drogą nie zdziwiłbym się gdyby na PC-ty sprzedało się więcej kopii niż na XBO).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Argh coś mnie boli jak widzę ten nagłówek. Nie lepiej "prawie co trzecia kopia na
> PC"?
> > Proporcja 70 - 30 wygląda strasznie, PC umiera! 35 - 35 - 30 wygląda już normalnie.
>
>
> Nie lepiej. Tabloidyzacja nie omija gram.pl. Tytuł "onetowy" - niestety.

no niestety obaj macie rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > Co nadal nie zmienia faktu, że gracze głosują portfelami a nie recenzjami. A jak
> zagłosowali
> > tak zagłosowali.
> Eeee, nie? Moglibyśmy powiedzieć, że gracze zagłosowali gdyby każdy kto kupił wiedźmina
> 3 miał w domu PC i konsolę. Wtedy możnaby powiedzieć, że "gracze zagłosowali". :P Jest
> powód, dla którego kupuję zwalony port nowego Batmana, a nie świetną wersję na konsolę
> - nie mam konsoli. :P Wyników sprzedaży doszukiwałbym się raczej w posiadanym sprzęcie
> - na zachodzie konsole wciąż są popularniejsze, a jeśli gracze mają dodatkowo PCta -
> w większości nie jest on tak dobry.

Zapewne masz rację. Sam wywodzę się z PC MASTER RACE, jednak od momentu gdy karta graficzna za 1200zł nie wystarczy do komfortowej gry na PC (45 fps) z wszystkim na maxa odrzuciłem doktrynę PC i przeszedłem na nowo wyznaniowe PS4 a teraz idę w kierunku PS4 PRO. Do pracy i internetu mam w domu Tablet polskiej firmy o niemiecko brzmiącej nazwie. Wyposażony w Win10 :/. Jednak do domu z klawiaturą BT działa idealnie. Granie na PC obecnie jest mega drogą imprezą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Argh coś mnie boli jak widzę ten nagłówek. Nie lepiej "prawie co trzecia kopia na
> PC"?
> > Proporcja 70 - 30 wygląda strasznie, PC umiera! 35 - 35 - 30 wygląda już normalnie.
>
>
> Nie lepiej. Tabloidyzacja nie omija gram.pl. Tytuł "onetowy" - niestety.


A gdzie teraz nie jest onet(( już chyba wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować