Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Batman: Arkham Knight na PC wróci jeszcze w tym miesiącu

16 postów w tym temacie

Łatali tą grę około 4 miesięcy po premierze i nadal jej nie załatali. Coraz bardziej zauważam, że ludziom już hype na tą grę przeszedł i niech się WB nie zdziwi jak wszyscy ją zleją.
Chcą wydać jeszcze jednego patcha i liczą że już wszystko będzie na cacy? A jak nie, to co wtedy zrobią zrobią? Powiedzą że załatali, a jak ci nie działa to nie ich problem.
Nie mówiąc już o tym, że nadal nie dali żadnej rekompensaty za ten środkowy paluszek pokazany pececiarzom. Jedyne co z tego dobrego wynikło to to, że użytkownicy "konsol nowej generacji" dostali nieplanowany czasowy exclusive jakim są DLC do AK, i tym samym pokazano co można sobie sprawić za drugie 60$. Może z godzinę grania będzie jak już wszystko wyjdzie, ale nie więcej. Teraz przynajmniej ci którzy chcieli kupować SP, wiedzą że nie warto najzwyczajniej na świecie.

PS: Ostatnie DLC z Nightwingiem to prawdziwa wisienka na torcie i środkowy palec dla wszystkich fanów RS.
Teraz czas na kolejne DLC, tym razem z Kicią, która powalczy z robotami aż całe 13 minut :) Też nie możecie się doczekać? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Łatali tą grę około 4 miesięcy po premierze i nadal jej nie załatali. Coraz bardziej
> zauważam, że ludziom już hype na tą grę przeszedł i niech się WB nie zdziwi jak wszyscy
> ją zleją.
> Chcą wydać jeszcze jednego patcha i liczą że już wszystko będzie na cacy? A jak nie,
> to co wtedy zrobią zrobią? Powiedzą że załatali, a jak ci nie działa to nie ich problem.

Tak to niestety wygląda jak białe kołnierzyki biorą się za gry. Dajmy to na zewnątrz, będzie taniej i szybciej niż robić to samemu.

Dostali produkt wg starej dobrej zasady że każda firma robi TANIO, SZYBKO i DOBRZE z uwagą że można wybrać tylko 2 opcje. Pewnie zrobili tanio i szybko :-D

> Nie mówiąc już o tym, że nadal nie dali żadnej rekompensaty za ten środkowy paluszek
> pokazany pececiarzom. Jedyne co z tego dobrego wynikło to to, że użytkownicy "konsol

Kto wie, może żeby nakręcić hype dadzą te DLC za darmo? Wszystkie razem to może 1h contentu extra. A trzeba czymś podkręcić ocenę na Metacritic bo teraz jest chyba 2 :-D
Swoją drogą nie wiem co za idioci z tych krytyków że niegrywalna gra ma ocenę 7/10 na MC (z gazet). To chyba po potwierdza moją teorię wg której wszystkie gry przez branżę oceniane są w skali 6-10...

> nowej generacji" dostali nieplanowany czasowy exclusive jakim są DLC do AK, i tym samym
> pokazano co można sobie sprawić za drugie 60$. Może z godzinę grania będzie jak już wszystko
> wyjdzie, ale nie więcej. Teraz przynajmniej ci którzy chcieli kupować SP, wiedzą że nie
> warto najzwyczajniej na świecie.
>
> PS: Ostatnie DLC z Nightwingiem to prawdziwa wisienka na torcie i środkowy palec dla
> wszystkich fanów RS.
> Teraz czas na kolejne DLC, tym razem z Kicią, która powalczy z robotami aż całe 13 minut
> :) Też nie możecie się doczekać? ;)

W zasadzie wszystkie DLC to był środkowy palec do fanów. Nie wiem czy to był pomysł WB czy Rocksteady ale ogólnie szczerze się zawiodłem na tej polityce. Mogli zakończyć trylogię w wielkim stylu, jak Kojima z Phantom Pain zakończył MGS-a a zamiast tego zrobili kupę a później posypali ją wiórkami kokosowymi. Czterema wiórkami.

Po Harley Quinn DLC który pre-orderowcy mieli za frajer (PS4) i rozczarowaniu jakie ono szło (jeden poziom na kilka minut zabawy, dosłownie KILKA MINUT!. Bez żadnej historii, niczego. Załatw pięciu gości i skop tyłek Nightwingowi...). Dlatego nie kupiłem ani jednego DLC jakie wydali. I miałem racje. Z tego co czytałem WSZYSTKIE są na 10-15 minut grania i nie mają żadnej wartości. Zwłaszcza że są oderwane od reszty gry. Taki cash grab.

Dlatego PC-towcą szczerze radzę. Jeżeli nie dadzą Wam tych DLC za darmo, nawet nie myślcie o ich kupowaniu. Będziecie żałować wydanych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 00:52, dariuszp napisał:

Tak to niestety wygląda jak białe kołnierzyki biorą się za gry. Dajmy to na zewnątrz,
będzie taniej i szybciej niż robić to samemu.


Problemem NIE JEST sytuacja gdy konwersja jest wykonywana przez studia zewnętrzne. Przypomnę - to samo odpowiadało choćby za Bioshock: Infinite. I co, takie złe było?

Zwłaszcza że nie zawsze masz ogarniętych programistów którzy się w tym specjalizują w swojej firmie (szczególnie jeśli twoim głównym celem były wersje konsolowe). Nie ma nic złego w tym że za konwersję odpowiada studio X. Wiekowy przykład - Gears of War. Kto robił wersję PC-tową? Polskie i bardzo małe wówczas studio People Can Fly.

Za to konwersją wewnętrzną może poszczycić się pierwszy Dark Souls. Jakość... cóż, powiedzmy że pozostawia sporo do życzenia (nie ma się co dziwić, sami twórcy przyznali że nie znają się za bardzo na grach PC-towych). Dopiero przy drugiej części wyszło im okej (do tego stopnia że na moim laptopie dwójka chodziła dużo płynniej niż jedynka).

Batman nie był skopany bo konwersją zajmowało się studio zewnętrzne. A tylko dlatego że deadline jaki dostali był zdecydowanie zbyt krótki, zwłaszcza że wszystkie 3 wersje miały wyjść w tym samym czasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam nie dawaj za przyklad BS:I bo wbrew pozorom za port PC w większozści odpowiada irrational games. Zewnętrzne studia to głównie support w sprawie łatek. Iron Galaxy to była lekka asysta(2-3) nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się na tego batmana napaliłem, a była totalna porażka. Mnie też już hype opadł i nie sądzę abym go kupił, od bidy może z torrentów zassam ale to już jak naprawdę nie będę miał w co grać. Do końca roku co chwila będzie jakaś większa premiera i nie ma co sobie tym crapishczem głowy zaprzątać jeśli się okaże że po takim czasie gra nadal ma problemy np. ze stabilnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to maja 3 wyjścia: Wydać ja za 150 zł ze wszystkimi DLC, obniżyć ceną do 80 zł, albo rozdawać za darmo. I cofnąć czasowego exclusive''a na PS wypuszczajac go na PC. Nikt ni kupi za 3 stówy niepełnej gry pół roku po premerze. Tym bardziej, że już każdy obejrzał na YT i każdy wie, ze walki z bossami są do bani, a najczarniejsze przepowiednie się spełniły i Batmobil był wciskany wszędzie na silę. Sorry. Hype można nakręcać do premiery. Jak zawalisz premierę możesz podziękować współpracownikom i iść do domu. Na zawsze.
> czy byla kiedys podobna sytuacja jak z Batmanem, ze gra zostala wycofana ze sklepow przez
> ilosc bugow i fatalna optymalizacje?
Nie. Poza tym AC:Unity było dość kiepskie, ale dało się jakoś grać, a Ubi i tak dało 2. grę za free w ramach przeprosin. WB dało coś w ogóle? Skina choćby? Koszulkę z napisem "Dałem się nabrać na pre-ordera, od dzisiaj kupuję tylko BOTY", albo "Kupiłem za kilka stów koszmarnego gniota i jedyne co z tego mam to ta głupia koszulka"? Breloczek? Dyplom okolicznościowy? Cokolwiek, co powiedziałoby graczom, że WB w jakiś sposób próbuje ich przeprosić, poza stwierdzeniem "No sorry, nie wyszło, czekajcie na patcha"? Obojętnie co bym nie mówił o DLC Ubi, czy EA to ich gry są grywalne. W sensie można je odpalić i zagrać. I gra się całkiem dobrze. nawet chciałem kiedyś kupić ME3, tylko dalej jest droga, w dodatku nie wiem, czy wyrobię się z punktacją na dobre zakończenie, skoro nie ma co grać w multi teraz. No i te DLC. Ale gra DZIAŁA. Na 4 wypuszczone Batki po premierze działały 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 10:47, Deyala napisał:

czy byla kiedys podobna sytuacja jak z Batmanem, ze gra zostala wycofana ze sklepow przez
ilosc bugow i fatalna optymalizacje?


Któraś z ostatnich części NBA Live.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zamieszanie z wersją PC sprawiło, że odechciało mi się nawet wersji konsolowej... Pociesza mnie fakt, że od samego początku byłem nastawiony sceptycznie do Arkham Knight, bo wydawał mi się być robiony na siłę przy okazji próbując wcisnąć jakieś innowacje. Wg mnie mogli sobie odpuścić i przystopować na Arkham Origins (które i tak nie dorastało do pięt poprzedniczkom). Myślę, że podaruję sobie kupno BAK i wynagrodzę to sobie kupnem Mad Max, w którym jest podobny system walki, więc dużo nie stracę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > czy byla kiedys podobna sytuacja jak z Batmanem, ze gra zostala wycofana ze sklepow
> przez
> > ilosc bugow i fatalna optymalizacje?
>
> Któraś z ostatnich części NBA Live.
Tylko NBA Live nie jest grą AAA, a tym badzie "Epickim zwęczeniem tryloggii, gdzie wszystko będzie epicko epickie.. AAAAAAAA ROCZNY HYPEEEEEEE PRZED PREEMIEEEEEERĄĄĄĄĄĄĄ!!!!!!!!!!" NBA Live to w sumie niszowa gra dla fanów koszykówki, którzy graja na kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować