Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W Uncharted grało jedynie 20% posiadaczy PS4? Tak twierdzi Naughty Dog

15 postów w tym temacie

"około 80% ze wszystkich posiadaczy PlayStation 4 nigdy nie grało w Uncharted"

Wydaje mi się, że to nie jedyny powód dla którego Uncharted: The Nathan Drake Collection odniesie sukces.
Moim zdaniem, również znaczna część graczy, którzy kiedyś grali we "poprzednie" części serii Uncharted na PS3, zagrają również na PS4.

Nie dziwię się też, że nie skupiają się na, powiedzmy drugiej części The Last of Us, ponieważ aktualnie najważniejszym projektem dla Naughty Dog jest Uncharted 4: A Thief''s End i to jest oczywiste i zrozumiałe.

Nie znaczy to jednak, że jakaś gra z uniwersum The Last of Us nie powstanie w późniejszym terminie.

Jedynie zapowiedź dodatków, którymi zajmie się Naughty Dog po premierze Uncharted 4: A Thief''s End, daje mi powody do zastanowienia.
Czy kupować grę na premierę, czy może powstrzymać olbrzymią ochotę na tą grę i poczekać na jakieś pełniejsze wydanie ?
Tylko czy mam tyle siły ? ;))
Może jednak będą to dodatki do trybu multiplayer ?
Co dla mnie jest całkowicie bez znaczenia i wtedy nie miałbym na co czekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 08.10.2015 o 13:19, Skelldon napisał:

Kiedy remaster Uncharted jestem w stanie zrozumieć, to do dzisiaj nie wiem po co odświeżali
TLoU po roku. To było niepotrzebne. x_x

>

The Last of Us było hitem wydanym na PS3, można powiedzieć na koniec "panowania" tamtej generacji.
Ponieważ właśnie odniosło tak wielki sukces, postanowili to wydać na PS4, dla tych którzy ewentualnie nie mieli PS3, lub mieli ale nie zagrali w The Last of Us. Dlatego właśnie, ja traktuję wydanie The Last of Us Remastered, nie do końca jako remaster, ale bardziej jako wydanie na nowszą konsolę. ( brak wstecznej ... itd. ) Mnie to nie razi, skoro się sprzedało, znaczy było dla kogo to robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w tych 80%, ale liczyłem na kompletną kolekcję, a nie bez Złotej Otchłani i bezczelnie wyciętym multi.

Do tego jeszcze skandaliczny PR, który się tłumaczy, że jak chcesz multi w Uncharted na PS4, to będzie od tego U4. Fajnie, ale to wtedy kolejne 200-300 zł wydatku...

Dlatego też zamiast portfela, zobaczą mój środkowy palec.

Takich zagrywek nie popieram, takie zagrywki to się piętnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2015 o 13:47, J-Kow napisał:

Jestem w tych 80%, ale liczyłem na kompletną kolekcję, a nie bez Złotej Otchłani i bezczelnie
wyciętym multi.


Złotą Otchłań sam bym chętnie zobaczył w tym wydaniu, ale nie jest to jakieś wielkie halo, zważywszy na to, że ta gierka nie była częścią opowieści tworzącą całość z pozostałymi częściami, które wyszły na konsolę stacjonarną. I to jest chyba drugi powód, dla którego nie pracowali nad przeniesieniem na PS4. ( za dużo roboty, za mała różnica )

Dnia 08.10.2015 o 13:47, J-Kow napisał:

Do tego jeszcze skandaliczny PR, który się tłumaczy, że jak chcesz multi w Uncharted
na PS4, to będzie od tego U4. Fajnie, ale to wtedy kolejne 200-300 zł wydatku...


Przecież Uncharted 4: A Thief''s End to będzie całkiem nowa gra, więc kosztu nowej gry nie można wliczać/doliczać do multi w tej kolekcji. Co do multi, to nie mogę mieć pewności, bo nie gram, ale mogę powiedzieć co mi się wydaje ;) Odnoszę wrażenie, że multi w Uncharted nie był/jest jakąś super udaną i bardzo popularną częścią gry. Może dlatego, że nie cieszy się aż tak dużą popularnością, jak multi w innych grach konkurencyjnych marek, w Naughty Dog doszli do wniosku, że za dużo z tym roboty a w sumie nie ma dla kogo ? Może multi w Uncharted nie przystaje do dzisiejszych standardów tej formy rozgrywki ? Może postanowili zrobić to "na nowo" już w Uncharted 4: A Thief''s End ? Kto wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2015 o 15:15, Illidian_Stormrage napisał:

Uważaj bo zaraz cię fan (boye) zjadą za te słowa :D, ale taka jest prawda ja kupując
PS4 kupiłem ją dla nowych gier a nie odgrzewanych kotletów które ograłem w poprzedniej
generacji.

Nowych gier wyszło całkiem sporo.

PS. Jakbyś miał do czynienia z poprzednimi generacjami, to wiedziałbyś, że rozkręcają się znacznie później niż rok po swojej premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2015 o 15:15, Illidian_Stormrage napisał:

Uważaj bo zaraz cię fan (boye) zjadą za te słowa :D, ale taka jest prawda ja kupując
PS4 kupiłem ją dla nowych gier a nie odgrzewanych kotletów które ograłem w poprzedniej
generacji.


A ja np. miałem wcześniej x360. Zawsze też chciałem pograć w Uncharted i chętnie teraz kupię tę kolekcję na PS4 ;p Dopiero potem przyjdzie czas na U4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2015 o 16:01, Henrar napisał:

Nowych gier wyszło całkiem sporo.

Yhy porównaj stosunek remasterów do nowych IP, nawet taki niewypał jak DMC najnowszy ma swojego remastera...

Dnia 08.10.2015 o 16:01, Henrar napisał:

PS. Jakbyś miał do czynienia z poprzednimi generacjami, to wiedziałbyś, że rozkręcają
się znacznie później niż rok po swojej premierze.

A skąd wiesz ze nie miałem? Zobacz że nawet po roku może i była posucha ale nikt biednymi remasterami na kazdym kroku się nie ratował a taki Naughty Dog nie wypowiadało się że celują w remastery zamiast zajac się choćby takim TLoU 2 i tam rzucić zewnętrzne firmy czy coś (bo podobno to one się zajmują remasterami).

@Luk04229
To może zamiast żerować na ludziach uruchomili by w końcu Mivrosoftowym torem idąc wsteczną kompatybilność? Bo widać że dla MS nie było to tak trudne jak jest dla Sony a to podobno oni według wielu "wygrali" tą generację, dzięki temu każdego człowieka mogliby rzucić do pracy nad U4 a w między czasie jakby mieli wolnych ludzi to do pracy nad TLoU choćby, taka jest moja opinia. Jak dla mnie to obecnie Microsoft ma więcej do zaoferowania jeśli chodzi o exy niż Sony, przynajmniej dla mnie. Tak naprawdę PS4 kupiłem dla BB bo strasznie lubie soulsy i chciałem zagrać ^^. Także mówcie co chcecie ale ta generacja to remaster generation.
BTW Nawet tego syfa Arcanie zremasterowano co jest dla mnie porażką, a teraz nadchodzą Darksider 2, Beyond Two Souls, Heavy Rain... Może zremasterujmy całą poprzednią generację i już, po co nam nowe tytuły czy kontynuacje, bo przecież ileś osób nie miała PS3/X360... Absurd jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wsteczna kompatybilność nie jest możliwa w przypadku ps4 ze względu na zbyt duże różnice w architekturze obu konsol. Tyle razy była o tym mowa, że aż wierzyć mi się nie chce, że teraz z tym wyskakujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2015 o 20:12, Illidian_Stormrage napisał:

A skąd wiesz ze nie miałem? Zobacz że nawet po roku może i była posucha ale nikt biednymi
remasterami na kazdym kroku się nie ratował

I dlatego wtedy było jeszcze gorzej, bo nawet w starocie nie mogłeś zagrać (przypominam - PS3 miało dwa modele na krzyż, w dodatku cholernie drogie i niedostępne wszędzie modele z wsteczną kompatybilnością a X360 dostawał wstecznie kompatybilne gry w paczkach przez dwa lata do zawrotnej wartości 49% gier z pierwszego Xboksa odtwarzanej w mizernej jakości). Nowych gier było jak na lekarstwo. Teraz jest o wiele lepiej.
Gdybys miał konsolę w tamtym okresie to byś pamiętał.

Dnia 08.10.2015 o 20:12, Illidian_Stormrage napisał:

a taki Naughty Dog nie wypowiadało się że
celują w remastery zamiast zajac się choćby takim TLoU 2 i tam rzucić zewnętrzne firmy
czy coś (bo podobno to one się zajmują remasterami

Remasterem Uncharted nie zajmowało się Naughty Dog tylko Bluepoint Games, czyli studio dedykowane remasterem (byli odpowiedzialni między innymi za MGS Collection).
Uncharted 4 jest w produkcji, TLoU jest w pierwszych fazach projektowych. Gry nie powstają od razu.

Dnia 08.10.2015 o 20:12, Illidian_Stormrage napisał:


@Luk04229
To może zamiast żerować na ludziach uruchomili by w końcu Mivrosoftowym
torem idąc wsteczną kompatybilność? Bo widać że dla MS nie było to tak trudne jak jest
dla Sony a to podobno oni według wielu "wygrali" tą generację, dzięki temu każdego człowieka
mogliby rzucić do pracy nad U4 a w między czasie jakby mieli wolnych ludzi to do pracy
nad TLoU choćby, taka jest moja opinia. Jak dla mnie to obecnie Microsoft ma więcej do
zaoferowania jeśli chodzi o exy niż Sony, przynajmniej dla mnie. Tak naprawdę PS4 kupiłem
dla BB bo strasznie lubie soulsy i chciałem zagrać ^^. Także mówcie co chcecie ale ta
generacja to remaster generation.
BTW Nawet tego syfa Arcanie zremasterowano co jest dla mnie porażką, a teraz nadchodzą
Darksider 2, Beyond Two Souls, Heavy Rain... Może zremasterujmy całą poprzednią generację
i już, po co nam nowe tytuły czy kontynuacje, bo przecież ileś osób nie miała PS3/X360...
Absurd jak dla mnie.

To nie kupuj. Jest wolny rynek. Remasterami i tak zajmują się studia do tego dedykowane a dla wydawcy to sposób taniego sprawdzenia czy seria jeszcze ma jakieś znaczenie wśród graczy czy jest już nieopłacalna.
Poza tym - remastery powstają, bo się sprzedają. To proste. To gracze je kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2015 o 20:30, Henrar napisał:

To nie kupuj. Jest wolny rynek. Remasterami i tak zajmują się studia do tego dedykowane
a dla wydawcy to sposób taniego sprawdzenia czy seria jeszcze ma jakieś znaczenie wśród
graczy czy jest już nieopłacalna.
Poza tym - remastery powstają, bo się sprzedają. To proste. To gracze je kupują.


Jak nie ma nic innego, to i remaster się sprzeda ;) Zgodnie z przysłowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować