Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Aktualizacja 1.10 Wiedźmina 3 wprowadzi ponad 600 poprawek

36 postów w tym temacie

Przechodziłem wiedźmina już dwa razy i uświadczyłem łącznie może 10% błędów, o których mowa w changelogu, więc to nie jest tak, że występowały zawsze i u każdego. Inna sprawa, że poprzednie patche naprawiając jakies błędy powodowały inne, więc ten patch jest po prostu naprawianiem ich własnych niedociągnięć. Cóż, dobrze, że przynajmniej je poprawiają. Ale tak jak mówię, nie uświadczyłem w grze błędów, które uniemożliwiałyby mi rozgrywkę, więc wyjście tego patcha jest dla mnie "meh, ok". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2015 o 08:32, kodi24 napisał:

Jeździmy, bo nasze twardziele nie są z gumy a te wszystkie ich łaty zajmują już niewiele
mniej od samej gry- to co ja kurna zainstalowałem na początku? Intro? Dajcie spokój..;


Akurat dyski twarde sa teraz tak tanie, ze naprawde nie widze powodu do płaczu z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wbrew pozorom to największy płacz o to jest ze strony posiadaczy konsol, bo dopiero teraz do nich dotarło że konsola z 500GB dyskiem nie będzie miała wystarczająco dużo miejsca na obecną generację gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2015 o 10:35, Numenpl napisał:

Najbardziej wbrew pozorom to największy płacz o to jest ze strony posiadaczy konsol,
bo dopiero teraz do nich dotarło że konsola z 500GB dyskiem nie będzie miała wystarczająco
dużo miejsca na obecną generację gier.


Mam 500GB i to wystarczy, no ale jak ktoś codziennie gra w nową grę, to i 1TB nie wystarczy. Irytuje mnie natomiast to, że muszę wielkościowo sciągnąć praktycznie całą grę.
Zwłaszcza, że po przejrzeniu changeloga, niektóre opcje powinne być dostępne od samego początku, jak ta z wyborem poziomu w gwincie, czy systemem pokazującym jakie jeszcze nam karty brakują.

Czy jak będzie edycja rozszerzona, to też trzeba będzie ciągnąc 20-30GB w łatach od razu? Cholera, to jakie łąty będą dostępne do "Serca z Kamienia"? 20GB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2015 o 08:32, kodi24 napisał:

Jeździmy, bo nasze twardziele nie są z gumy a te wszystkie ich łaty zajmują już niewiele
mniej od samej gry- to co ja kurna zainstalowałem na początku? Intro? Dajcie spokój..;

A to nie jest tak, że te pliki się podmieniają jakoś? Po tylu patchach mój folder z Wiedźminem zajmuje niecałe 35 GB, czyli tyle ile gra wymagała na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A to nie jest tak, że te pliki się podmieniają jakoś? Po tylu patchach mój folder z Wiedźminem
> zajmuje niecałe 35 GB, czyli tyle ile gra wymagała na początku.

Podmieniają się, przecież patche nie dodają nowych plików, tylko podmieniają stare wadliwe pliki, więc nie wiem o co ten płacz z ich strony w kwestii wagi patcha. Rozumiem, że można mieć do tego skargi, gdy ma się słabe łącze internetowe. Bo narzekanie na zajmowane miejsce na dysku nie ma podstaw wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2015 o 12:12, Lamenre napisał:

Podmieniają się, przecież patche nie dodają nowych plików, tylko podmieniają stare wadliwe
pliki, więc nie wiem o co ten płacz z ich strony w kwestii wagi patcha. Rozumiem, że
można mieć do tego skargi, gdy ma się słabe łącze internetowe. Bo narzekanie na zajmowane
miejsce na dysku nie ma podstaw wg mnie.

ta tyle że musisz mieć te 15GB by gra zainstalowała łatę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak cwaniaczku, zwłaszcza od momentu kiedy jeden patch do Wiedźmina równa się obu częściom Metro na ps4 :D Z tego wynika, że od początku wymienili chyba każdy możliwy plik w tej grze, łącznie ze stroną tytułową.
Jeśli Wiesiek po czymś takim nie śmignie w stabilnych 30fps- od razu leci z dysku, mam niecałe 20GB co razem z 35 powinno mi zapewnić miejsce na dwie >normalnie< działające gry;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ta tyle że musisz mieć te 15GB by gra zainstalowała łatę

Jeżeli ktoś nie ma 15GB wolnego na dysku to wg mnie nie dba o swój sprzęt. W tych czasach 50GB wolnego miejsca to podstawa dla tymczasowego pobrania plików gry przed ich zainstalowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2015 o 13:18, kodi24 napisał:

Jeśli Wiesiek po czymś takim nie śmignie w stabilnych 30fps- od razu leci z dysku,


Jestem pewny, że tak będzie wyglądała reakcja Redów (patrz: załącznik). :P

Ludzie, wyluzujcie. Czy jeśli patch poprawiłby te 600 błędów, ale ważyłby 500 MB byłoby wam lepiej.? Gry są większe, to i patche sa większe. Zwłaszcza jeśli nie tylko poprawiają, ale coś dodają.

Edit: forum nie radzi sobie w wrzucaniem gifów, więc dam link :P http://reactiongifs.me/wp-content/uploads/2014/04/crying-money-woody-harrelson-zombieland.gif

20151009170405

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2015 o 12:33, Numenpl napisał:

Serca z kamienia to osobny download to potwierdzone przez cdpr.


Ja wiem, że jest osobno do ściągnięcia :), ale przy tej ilości danych, to ściągnąłem praktycznie drugą grę. Ciekawe czy się z dodatkiem nie pogryzą i nie będzie dodatkowych kwiatków i będzie nowa łatka taka powiedzmy 10GB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w pierwszej kolejności muszę zadbać o dom i rodzinę a robi się zimnawo, większy dysk w mojej konsoli musi poczekać na cieplejsze dni :p Na laptopie mam jeszcze wolny terabajt, więc do domowej przemocy platformowej jeszcze u mnie nie dochodzi ;)

@Rick- reakcja RED-ów ma dla mnie znaczenie marginalne, jestem ciekaw jak zareaguje ps4. Mawiają, że do trzech razy sztuka a ja dałem im trzy razy tyle, chyba najwyższa pora żeby coś z tego wyszło. Poczekam na testy Digital Foundry i jeśli znowu zobaczę locki na 20fps- pałka się przegnie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować