Muradin

Forum gram.pl - nowości, informacje, sugestie, tutaj zgłaszamy błędy!

294 postów w tym temacie

Hej!

Jak już wspominał Myszasty będziemy ruszać ze zmianami względem Forum i zaczynamy już teraz!

W tym temacie będziemy dyskutować odnośne zmian, informować o tym co wprowadzamy, a także możecie zgłaszać swoje sugestie i zauważone przez Was błędy. Na wstępie mała informacja:

Niebawem wszystkie utworzone do tej pory pluginy na Forum mogą się wysypywać po wprowadzeniu nowego wyglądu strony głównej forum, dlatego też proszę o wyłączenie ich. Unikniemy tym samym problemów z funkcjonowaniem forum, a Wy będziecie mogli zobaczyć co przygotowaliśmy. Oczywiście wszelkie sugestie, opinie i feedback będą przydatne później.

Będziemy ruszać z tym, co będzie w naszym zasięgu od zaraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2016 o 14:04, Kadaj napisał:

O, naprawdę coś się dzieje. ^^


Aktualnie jeszcze chyba jest jakiś problem z reklamą, która się pojawia bez adblockera. Nie wiem czy wszyscy to mają, ja mam. O tym już poinformowałem i czekam na odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tego to u mnie nie ma :/

Z jakiej przeglądarki korzystasz, jaka wersja? Podam info dalej, zobaczymy w czym problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2016 o 14:20, Muradin_07 napisał:

Z jakiej przeglądarki korzystasz, jaka wersja? Podam info dalej, zobaczymy w czym problem

Opera 35.0.2066.68 (najnowsza). ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś się dzieje, żółw się rusza ... Fajnie, miła niespodzianka. Jeśli rzeczywiscie to zadziała na zasadzie małych zmian i słuchania sugestii userów, to będzie spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze dodam szybko od siebie, skoro zmiany znów są "na fali": byłoby super, gdyby został przywrócony normalny format daty i godziny dodania posta, jak miało to miejsce na Forum 2.0. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym już rozmawialiśmy także. To zapewne da się załatwić, ale trzeba będzie w to włożyć trochę więcej pracy. Na razie z tym się wstrzymamy, ale chciałbym żeby to też się tutaj zmieniło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2016 o 11:29, Muradin_07 napisał:

Niebawem wszystkie utworzone do tej pory pluginy na Forum mogą się wysypywać po wprowadzeniu
nowego wyglądu strony głównej forum, dlatego też proszę o wyłączenie ich.


Nie przesadzajmy, mój nadal działa całkiem nieźle :P Nawet chyba czytelniejszy na mniejszych ale wciąż PC-towych ekranach (lekko przesadziliście ze zmniejszeniem rozmiaru czcionki na liście tematów). Ale już poważniej - i owszem, lepiej by go było wyłączyć bo dziś nie będę się nim zajmować jeszcze, zaczekam aż skończycie robić większe poprawki (bo zakładam że oficjalnego ciemniejszego layoutu jeszcze w planach nie ma?).

O, chodzi mi o taką sytuację:
http://puu.sh/nbhvK/91f5674039.png - to nie jest nadmiernie czytelne.
vs wciąż zmodowane:
http://puu.sh/nbhyi/840dcfc459.png - nieco większa czcionka. Niewiele ale IMHO pomaga czytelności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woleliśmy dać znać, że może coś się w międzyczasie wysypać jeśli z nich korzystacie.

Ciemniejszy layout jest w planach, nie wiem czy dzisiaj jeszcze się pojawi, ale jest. Już widziałem jak to wygląda, ale czekamy aż zostanie to wrzucone tutaj :)

Natomiast co do czcionki to jasne, pewnie będzie możliwe lekkie jej powiększenie. W tej chwili na dzień dzisiejszy trochę ciężko jest się przełączać między zbliżoną nieco główną stroną forum, a pomniejszoną lekko stroną w tematach. Ale to da się załatwić. Jeśli nie dzisiaj to w najbliższych dniach (dziś, jutro). Damy radę ogarnąć w miarę szybko raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takich drobnostek, które uprzyjemnią korzystanie z forum:

- lista stron danego tematu, oprócz tego, że jest na samym dole, również powinna być na samej górze strony, tak jak w starym forum. Dzięki temu nie trzeba scrollować na sam dół, by cofnąć się o stronę.

- Przycisk "Powrót" nie tylko na samej górze strony danego tematu, a także na samym dole (skoro doczytam temat do ostatniego posta, to chcę szybko wrócić na główną forum, tak jak kiedyś, na starym forum

- czytelne info o tym, że ktoś odpowiedział na naszego posta w jakimś temacie, tak jak to było na starym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje prawdopodobieństwo, że czynione zmiany są dokonywane zbyt późno. Jakie plany są przewidziane na przyciągnięcie ludzi, co przełoży się na ożywienie forum? Weterani powoli składają broń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do samych planów na razie skupiamy się na przywróceniu Forum do poziomu użyteczności i funkcjonalności. Jak wspominałem w temacie Forum 3.0 temat komentarzy jest otwarty, myślimy jak to rozwiązać, aby działało wszystko tak jak należy.

Natomiast co do reszty aktywności dla społeczności to cały czas się zastanawiam co faktycznie byłoby najlepsze. Nie ma co brać się za wszystkie rzeczy na raz, a drobnymi krokami działać. Zapewne na to także przyjdzie czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy, że wreszcie coś zaczyna się dziać, wprowadzacie jakieś zmiany. Brawo!
Oby nie było to jednak za późno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakaś zmiana na plus - nareszcie widzę więcej niż KILKA tematów na stronie głównej.

Jak dla mnie wystarczyłoby jeszcze coś zrobić z tymi ogromnymi avatarami, które zabierają koszmarnie dużo miejsca po wejściu w jakiś temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się