Muradin

Forum gram.pl - nowości, informacje, sugestie, tutaj zgłaszamy błędy!

294 postów w tym temacie

Fajnie, że forum w końcu zaczyna normalnie wyglądać. Jednak skoro umarły już nawet quizy i zabawy (:P) to obawiam się, że tego "trupa" może się już nie udać "podnieść".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy mi się wydaje czy one już martwe były od jakiegoś czasu? Fakt, kilka osób tam się udzielało dość regularnie, ale nic poza tym :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten dzwonek powiadomien musi tak wisiec? nic tam nie ma a i tak sie pokazuje;/ mnie to irytuje niemilosiernie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy pokazuje, ale powiadomienia z komentarzy pod newsami. Natomiast nie pokazuje powiadomień na forum :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2016 o 09:52, Prince_Miki napisał:

> Kiedy ciemna wersja dla mobilnych? :)
Przecież już jest (patrz: screen). ;-)

Na IE w Windows Phone nigdzie żadnego switcha nie widzę :P
W ogóle przeglądanie na telefonie jest straszne - brakuje jakiegoś przycisku żeby wszystko zjechać na koniec wątku itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UUU, człowiek nie udziela się od Nowego Roku, a tu niespodzianka...

Forum wygląda znowu bardziej normalnie, ale irytują mnie jeszcze trzy rzeczy:
1. Dalej jest "dodano X godzin temu"
2. Dalej jest "przeciągnij obrazek" zamiast ludzkiego "dodaj obrazek"
3. Trzeba jeździć po tytule wątku aby weń wejść, ponieważ bardziej na prawo zamienia się on w "założony przez Y itd."

To tyle ode mnie, ale naprawdę fajnie widzieć, że ten pomylony "prezent urodzinowy", którego nikt nie chciał i który praktycznie zabił forum wreszcie wrócił do sklepu. Mam nadzieję, że decyzja nie zapadła zbyt później i da się jeszcze reanimować forum ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niech mnie! Już całe miesiące temu straciłem wszelką nadzieję co do gramu a ktoś tu się jednak stara żeby forum przywrócić funkcjonalność!
Wielkie podziękowania dla tego kto popracował nad ciemną skórką i przywrócił stronie głównej forum funkcjonalność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2016 o 22:00, Alamut napisał:

UUU, człowiek nie udziela się od Nowego Roku, a tu niespodzianka...

Forum wygląda znowu bardziej normalnie, ale irytują mnie jeszcze trzy rzeczy:
1. Dalej jest "dodano X godzin temu"
2. Dalej jest "przeciągnij obrazek" zamiast ludzkiego "dodaj obrazek"
3. Trzeba jeździć po tytule wątku aby weń wejść, ponieważ bardziej na prawo zamienia
się on w "założony przez Y itd."

To tyle ode mnie, ale naprawdę fajnie widzieć, że ten pomylony "prezent urodzinowy",
którego nikt nie chciał i który praktycznie zabił forum wreszcie wrócił do sklepu. Mam
nadzieję, że decyzja nie zapadła zbyt później i da się jeszcze reanimować forum ;]


Co do pierwszego to tak jak już tutaj wcześniej było wspominane - będziemy zmieniać format daty.
To drugie - myślę, że da się to ogarnąć. Tak czy inaczej - zanotowane.
Co do trzeciego - co masz dokładnie na myśli? Teoretycznie po najechaniu na powinien się pojawić autor wątku, natomiast nie widziałem żebym miał problemy z wejściem do niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2016 o 22:29, Muradin_07 napisał:

Co do trzeciego - co masz dokładnie na myśli? Teoretycznie po najechaniu na powinien
się pojawić autor wątku, natomiast nie widziałem żebym miał problemy z wejściem do niego...

I po pojawieniu się autora wątku już nie da się tego miejsca wejść do tematu - trzeba przesunąć kursor z tego pola, by tytuł znów się pokazał, albo klikać w cyferki z numerem ostatniej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2016 o 22:36, Kadaj napisał:

I po pojawieniu się autora wątku już nie da się tego miejsca wejść do tematu - trzeba
przesunąć kursor z tego pola, by tytuł znów się pokazał, albo klikać w cyferki z numerem
ostatniej strony.

Dobra, teraz widzę. Zobaczymy czy można coś z tym zrobić, choć poniekąd to "ma tak być", bo są to podobne dane, które były poniżej we wcześniejszej wersji nowego forum. Tak czy inaczej - pomyślimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja też dziś natknąłem się na dwa błędy, które występują tylko na mobilnej wersji Gramu. Dałem sobie wcześniej na wstrzymanie ze zgłaszaniem tego, ponieważ myślałem, że ktoś to niedługo zrobi, ale najwidoczniej jeszcze nikt się na to nie natknął, zatem zrobię to ja. Dla wygody opiszę je w punktach i zamieszczam screeny:

- kiedy jestem w jakimkolwiek temacie, górna część UI (czarny pasek, z którego poziomu można m. in. wejść w ustawienia forum) nie jest widoczny (ów problem występuje tylko na Chrome''ie, na Operze już go nie ma)

- na głównej stronie forum przycisk służący do przypinania / odpinania wątków jest tak spłaszczony, że trafienie w niego niemal graniczy z cudem.

20160218230443546

20160218230457828

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2016 o 22:53, Muradin_07 napisał:

Dobra, teraz widzę. Zobaczymy czy można coś z tym zrobić, choć poniekąd to "ma tak być",
bo są to podobne dane, które były poniżej we wcześniejszej wersji nowego forum. Tak
czy inaczej - pomyślimy.


A w starej wersji się to jakoś inaczej nie pokazywało? Zapomniałem po prawie pół roku "nowości"...
Swoją drogą zauważyłem jeszcze jeden feler:
Zamiast ">>" po po odpowiedzi na posta, który wcześniej już coś cytował pokazuje się "> &#" czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mój chyba pierwszy post od poprzednich "zmian" na forum (co nie znaczy że na stronę nie zaglądałem, tylko następowało to coraz rzadziej - głównie przez forum. Podobnie było zapewne wśród wielu userów). Trzeba przyznać, że cieszę się że wreszcie coś się dzieje i to w kierunku lepszej używalności forum. Jest już o niebo lepiej niż przez ostatnie miesiące, ale oczywiście jak jakieś bugi zauważę to dam znać :) Mam nadzieję, że uda się stopniowo odbudować gram (funkcjonalności i aktywność community), bo przez długi czas było to dla mnie miejsce do którego się, bądź co bądź, z przyjemnością wracało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2016 o 22:00, Alamut napisał:

UUU, człowiek nie udziela się od Nowego Roku, a tu niespodzianka...

Forum wygląda znowu bardziej normalnie, ale irytują mnie jeszcze trzy rzeczy:
1. Dalej jest "dodano X godzin temu"
2. Dalej jest "przeciągnij obrazek" zamiast ludzkiego "dodaj obrazek"
3. Trzeba jeździć po tytule wątku aby weń wejść, ponieważ bardziej na prawo zamienia
się on w "założony przez Y itd."

To tyle ode mnie, ale naprawdę fajnie widzieć, że ten pomylony "prezent urodzinowy",
którego nikt nie chciał i który praktycznie zabił forum wreszcie wrócił do sklepu. Mam
nadzieję, że decyzja nie zapadła zbyt później i da się jeszcze reanimować forum ;]


Ad. 1 – Na liście wątków tak zostanie. W tematach wróci konkretna data.
Ad. 2 – Nie planujemy tutaj zmian. Jest tak ze względu na to, żeby zachęcić mniej ogarnięte osoby do korzystania z prostego drag&dropa.
A3. 3 – Po porządnym odświeżeniu przeglądarki powinno to działać już nieco inaczej – tzn, nazwa tematu nadal znika po 1,5 sekundy, ale nie wpływa to na klikalność tego miejsca. Jedyny efekt uboczny to niemożność kliknięcia na nazwę użytkownika, który założył wątek.

Poza tym idąc za sugestią jednego z użytkowników na liście tematów czcionka została zwiększona o jeden punkt (z 12px do 13).

W trybie nocnym nieco przyciemniliśmy kółeczka z oznaczeniami G, M i gwiazdką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie by się bardziej widziało, gdy na ciemnym skinie nie było tych pasów, tj. w tematach i na głównej stronie forum (na przemian czarny i szary). Raczej tak nie musi być, czyż nie? Wolałbym jednolity kolor (ten ciemniejszy), być może byłoby bardziej przejrzyście. ;D

20160219151401656

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś co mi wpadło do głowy, oprócz wcześniejszych moich uwag, które moim zdaniem są top priority: na stronie głównej forum, z listą tematów, jest kolumna z liczbą stron. Czy nie lepiej by były linki do trzech ostatnich stron, aniżeli trzech pierwszych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się