• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Seetry

Jaką kieszeń zewnętrzną do dysku ssd wybrać i co z prędkościami?

Pytanie

Witam. Od jakiegoś czasu mój laptop przestaje mnie zadowalać, zaczyna zamulać i staje się to uciążliwe. Postanowiłem więc, że pora na dysk ssd. Problem w tym, że zostało mi jeszcze kilka ładnych miesięcy gwarancji i już raz musiałem z niej korzystać bo płyta główna mi się spaliła więc wolałbym zachować gwarancje jak najdłużej się da a za tym idzie to, że nie mogę otworzyć laptopa i wrzucić dysku ssd bo pozrywam plomby gwarancyjne. Znalazłem dysk zewnętrzny ssd samsunga i zdecydowałem "no dobra, zapłacę więcej niż planowałem ale może i warto" ale później wyczytałem, że kabel dodany do tego dysku to złom i bardzo obniża prędkość przepływu danych. Znalazłem więc inne rozwiązanie - kieszeń na dysk ssd. No i tutaj pojawiają się moje pytania:
1. Jaką kieszeń zewnętrzną wybrać (model/firma, najlepiej do 100 zł)?
2. Jak wpłynie to na prędkość przesyłu danych?
Sam wypatrzyłem do tej pory Icy Box IB-255U3. Czy jest to dobry wybór czy może celować w coś innego?
Dodam też, że jeśli takie rozwiązanie się sprawdzi to wolałbym jednak to niż zewnętrzny dysk ssd na stałe ponieważ w przeciągu 2 lat mam zamiar złożyć pc i mógłbym wrzucić później ten dysk już bezpośrednio, no i jest to rozwiązanie tańsze. Zainstalowany będzie na nim windows więc ważne jest to, żeby ta prędkość raczej nie ucierpiała a jak już to najmniej jak to tylko możliwe.

Dzięki za odpowiedzi/rady i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Temat o modernizacji komputera egzystuje na tym forum od kilku dobrych lat, który jest odpowiedni na takie pytania. Znajduje się pod tym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=73465

Poza tym dobrze by było, abyś przed założeniem jakiegokolwiek tematu sprawdził, czy takowy nie został stworzony wcześniej, czyli innymi słowy - korzystał z wyszukiwarki, ponieważ dublowanie tematów nie jest tutaj w dobrym guście. Jak korzystać z wyszukiwarki - FAQ: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=9716&pid=74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moim zdaniem nie opłaca się Tobie kupować dysku SSD jeżeli nie będzie on głównym dyskiem wewnętrznym laptopa, bo nie jest możliwe zainstalowanie systemu na zewnętrznym dysku (przynajmniej ani XP ani 7 tego nie wspierała i nawet jak się udało system zainstalować to i tak komputer nie chciał się uruchomić z dysku zewnętrznego) a największy przyrost komfortu pracy jest gdy na dysku ssd jest system operacyjny.

Upewnij się czy na pewno nie możesz umieścić dysku ssd w przeznaczonym na to miejscu w laptopie (większość laptopów z jakimi miałem kontakt zaślepkę na dysk twardy ma niezaplombowaną. Ewentualnie udaj się do serwisu z dyskiem ssd w ręku i powiedz że chcesz zainstalować go w laptopie a przez plombę nie możesz tego zrobić bez utraty gwarancji więc niech oni Ci to zrobią w jej ramach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować