• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Daedagor

Windows 10 problem po formacie

Pytanie

Witam
Otóż po wielu nerwach przez wolno działającego laptopa, postanowiłem zrobić formata. O ile na początku wszystko szło dobrze to problemy zaczęły się po kiedy to po ustawieniach ekspresowych najpierw pojawiał się niebieski ekran z napisem "czekaj", który trwał i trwał po czym jak już ruszył - to czarny ekran z samym kursorem gdzie nic nie dało się zrobić. Kiedy i to jakimś cudem minęło - stanęła przede mną bariera, której sforsować nie mogę. A mianowicie pojawia się ekran logowania z dziwnym kontem "inny użytkownik" gdzie muszę wpisać nazwę/maila i hasło. Problem w tym, że za cholerę tego nie znam bo skąd miałbym znać skoro wcześniej żadnego konta logowania nie było. Raz wcześniej pojawiło się, że konto administratora zostało wyłączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

/.../

W jaki sposób robiłeś reinstalkę? Usunąłeś wszystko i leciałeś z pendrive''a/DVD? Bo w przeciwnym razie Windows próbuje zachować pewne ustawienia które nierzadko się ze sobą gryzą i potem masz właśnie takie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bezpośrednio z dysku. Teraz na innym sprzęcie chcę zrobić bootowanego pendrive''a i zobaczyć czy uda się na nowo zainstalować, bo jak nie to już kompletnie się załamię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2016 o 10:41, Daedagor napisał:

Bezpośrednio z dysku.

Aaa, to potem zostaje syf. Też tak próbowałem u siebie i dzień później był reinstall numer 2 bo mimo posiadania kont admina główne konto wariowało i nie pozwalało uruchomić nawet najprostszego instalatora gry.

Dnia 26.07.2016 o 10:41, Daedagor napisał:

Teraz na innym sprzęcie chcę zrobić bootowanego pendrive''a i zobaczyć
czy uda się na nowo zainstalować, bo jak nie to już kompletnie się załamię.

A tu powinno być bez problemu. Użyj tylko oryginalnego narzędzia Microsoftu (pierwszy link jaki ci wyskoczy w google gdy poprosisz o "Windows 10 iso") i upewnij się że wybierasz czystą instalację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2016 o 11:25, Daedagor napisał:

Niestety nic z tego. Laptop nie czyta zbootowanego pendrive''a a BIOSu nie da się włączyć.

Jeśli się nie da otworzyć Biosu, to coś z komputerem. Bios z Windowsem nie ma nic wspólnego.
Mi też pendrajwa nie czytał, przeformatowałem go na FAT32 i wyłączyłem jakąś opcję(UMI? jakoś tak) w zakładce Boot w biosie. Też mam lapka i dopiero po wyłączeniu tej opcji mi odczytał pena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra, przyszedł znajomy informatyk z linuxem i za jego pomocą aktywował konto administratora i można wejść normalnie do systemu, niestety z hasłem i nie wszystko działa jak np. kalkulator czy Edge. Cóż, zrobiłem za pomocą Rufusa bootowanego pena i niestety laptop go nie wczytuje podczas rozruchu a w UEFI wydaje się, że wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować