Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowa polityka Bethesdy wobec mediów branżowych

14 postów w tym temacie

Fallouta 4 skopali, więc zaufania do nich nie mam żadnego. Wzbudzili tym samym moje obawy co do jakości Dishonored 2. Żaden wydawca nie powinien gwiazdorzyć w ten sposób. Oczywiście większość ludzi/owiec (kupujących preordery) i tak ma to gdzieś i będzie wykładać swój hajs w ciemno a potem płakać na steam jaka to gra beznadziejna.

Literówka się wkradła: "obiektywną oceną" - powinno być "ocenę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo wszystkich proszę o rozważenie opcji nie zamawiania preorderów, no chyba, że są to edycje limitowane kolekcjonerskie. To co się zaczyna robić to są jakieś jaja. To niedługo większość gier trzeba będzie kupować na bazie zaufania i hajpu wyłącznie : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że takie zachowanie i jeszcze niejako "chełpienie" się tym, że z Doomem tak się udało to kpina z odbiorcy końcowego na zasadzie: "Popatrz - mimo tego, że spiepr... Fallout 4 to Doom nam się udał, więc od teraz recenzje zobaczysz dopiero x czasu po premierze naszego nowego tytułu." Dziękuję postoję: zarabiam zbyt słabo, żeby łapać się na takie tanie zagrywki. Zresztą po całkowitej rezygnacji z WoWa zauważyłem jak wielka jest moja "wall of shame" i ogrywam sobie kolejne tytuły, a tu na dodatek ukazało się pierwsze DLC do Dark Souls III, więc znów wsiąknę na dobrych "kilka" godzin. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja ocena tego jest taka. Jesli robisz dobra gre to jestes pewny jej jakosci, wierzysz w nia i nie boisz sie ocen innych. Uniemozliwienie ludziom przeczytania recenzji przed wyjsciem gry jest podla technika, ktora wielu zmusi do kupienia gry w ciemno...
Dla mnie takie podejscie do klienta sprzeczne jest z twierdzeniem jak to zalezy tworcom na zagwarantowaniu graczom najlepszego produktu.
Mam juz dosc traktowania wlasnego karmiciela (bo tym wlasnie jest klient kupujacy gre dla firmy ja wydajacej) jak psa...
zerowanie na slabej woli czlowieka jest poprostu podle i ocena ta jest wlasciwa bez wzgledu na to ze wydawca ma prawo do takiej praktyki...
To dobra firma wydajaca dobre gry choc uwazam ze F4 to pokaz w jak glebokim powazaniu maja fanow. Najbardziej zalosne jest to ze to jedyna ich gra, ktora kupilem przed premiera bo choc mialem obawy mowilem sobie to Fallout tego nie da sie zepsuc (nie odwaza sie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie zmusi. Ja gier na premierę od dawna nie kupuje. I tyle. Korona mi głowy nie spadnie jak zagram w następny weekend.

A oszczędzam na takich kaszanach jak Fallout 4 czy Mafia 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W praktyce to dla mnie oznacza, że premiery wszystkich gier Bethesdy zostają przeniesione kilka dni później niż ta oficjalnie podawana. Dla mnie gra nadaje się do zakupu dopiero gdy wyjdzie kilka recenzji, a na youtube pojawią się filmiki z gameplayem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt... kupowanie recenzji w tej branży jest procederem wręcz pół oficjalnym. W końcu nie wysyłają przed premierą gier tym, którzy źle o nich napiszą. Biedne EA tylko dało się złapać na beszczela z Shadows of Mordor.
Tak więc procent słabych ocen przed premierą zwykle jest znikomy z powodu w/w mechanizmu.
Myślę, że bardziej prawdopodobne jest to, że kod wysyłany recenzentom wielokrotnie kończył jako podwaliny pirackich wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2016 o 16:35, Fabiopirat napisał:

Ja na Fallout 4 nie narzekam i nie narzekałem. I tak, Doom się udał.

Problem w tym ze to nie jest Fallout tylko produkt Falloutopodobny glownie z nazwy....
Jest to strzelanka, calkiem niezla z biednymi elementami rpg, bez glebszej fabuly z powtarzajacymi sie i nudnymi zadaniami, slabymi dialogami oraz malym swiatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed tą informacją zrezygnowałem z pre-ordera Edycji Kolekcjonerskiej (zamówiona w innym sklepie) i myślę że bardzo dobrze zrobiłem.Mam przeczucie że mają coś do ukrycia skoro tak kombinują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować