• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
michalqazwsx

Wiedźmin 3- mikro zacięcia na nowym komputerze

Pytanie

Witam,
mój komputer to:
Geforce 1060 6gb
i5-6600
16 gb ram
windows 7
Sterowniki do karty i płyty głównej zaktualizowane.

Problem pojawia się gdy wchodzą do dość gęsto zaludnionego miasta. Odczuwam częste mikro zacięcia a zużycie wszystkich 4 CPU Wynosi około 98 % ze skokami do 100%. Ustawione mam wszystko na ultra w z wyjątkiem hair works które jest całkowicie wyłączone. Dodam ze komputer jest nowy kupiony 3 tyg temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 02.12.2016 o 09:14, michalqazwsx napisał:

Witam,
mój komputer to:
Geforce 1060 6gb
i5-6600
16 gb ram
windows 7
Sterowniki do karty i płyty głównej zaktualizowane.

Problem pojawia się gdy wchodzą do dość gęsto zaludnionego miasta. Odczuwam częste mikro
zacięcia a zużycie wszystkich 4 CPU Wynosi około 98 % ze skokami do 100%. Ustawione mam
wszystko na ultra w z wyjątkiem hair works które jest całkowicie wyłączone. Dodam ze
komputer jest nowy kupiony 3 tyg temu.


Miałem podobnie , sprzęt troszkę lepszy gtx 1070 . Problem rozwiązało przejście na Win 10 . Jak siedziałem na 7 to zawsze ustawiałem w panelu sterowania nvidia takie coś i to rozwiązywało problem mikro przycięć

20161202170224359

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.12.2016 o 21:10, michalqazwsx napisał:

Mam to ustawione na 1 .

Spróbuj jeszcze zmienić w ustawieniach nvidia tak jak na załączonym screenie , w opcjach gry wyłącz v sync

201612022148530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cały czas jest to samo. Dodam ze gram na rozdzielczości 2160x1273 na i spadki fps występują przy poruszaniu kamerą głównie w novigradzie tam gdzie palą te czarownice . W pozostałych przypadka są bardzo sporadyczne. Gdy zmniejszyłem rozdzielczość na 1920 x 1200 praktycznie zupełnie ustały a ustawiając rozdzielczość natywną 1440x900 całkowicie zniknęły. Rozdzielczości większe niż natywna ustawiam przy pomocy DSR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować