Myszasty

Witajcie na nowym forum gram.pl!

188 postów w tym temacie

44 minuty temu, Isildur napisał:

 

Twój nie przeszedł widzę próby czasu, w przypadku mojego rozdzielczość się nie zmieniła i wygląda normalnie :)

Mój avatar oryginalnie miał bardzo małe rozmiary (choć pamiętam, że gdy na starym forum testowo włączyłem większy rozmiar avatarów, to wciąż wyglądał dobrze), później gdzieś go przesiałem i zdobyłem go ponownie poprzez ściągnięcie go z gram.pl w rozmiarze, jeśli dobrze pamiętam, 64x64 px :) Obecnie forum powiększa jego rozmiar do 128x128 px, a następnie skaluje do 90x90 px, więc nie wygląda on zbyt elegancko, ale udało mi się znaleźć odpowiedni obrazek w rozmiarze 450x331 px, więc już niedługo Goku będzie w Full HD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy aby uzyskać odpowiedź na moje pytanie mam wysłać do Was odręczne podanie ze zdjęciami czy co?
JAK USTAWIĆ WYŚWIETLANIE POSTÓW OD NAJSTARSZEGO DO NAJNOWSZEGO?? Czyli z góry na dół, a nie tak jak jest teraz - totalnie IMO do bani :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pajonk78 napisał:

Czy aby uzyskać odpowiedź na moje pytanie mam wysłać do Was odręczne podanie ze zdjęciami czy co?
JAK USTAWIĆ WYŚWIETLANIE POSTÓW OD NAJSTARSZEGO DO NAJNOWSZEGO?? Czyli z góry na dół, a nie tak jak jest teraz - totalnie IMO do bani :P

Tak lepiej :)

Na tę chwilę jeszcze nie wprowadzaliśmy tego. Silnik w tej formie pozwala tylko na wyświetlanie komentarzy od najnowszych. Nie oznacza to, że nie da się tego wyregulować i dodać kilka nowych opcji z naszej strony. W odróżnieniu do starego forum mamy o wiele wieksze pole do manewru w tych sprawach.

Działamy cały czas, na razie skupiamy się na rzeczach, które już teraz możemy poprawić. Na resztę potrzebujemy nieco więcej czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym szoku wynikającym ze zmiany silnika forum, zauważyłem brak przypiętych postów w tematach. Szkoda, bo specyficzne tematy takie jak DSLS tracą trochę na klimacie. :( Mam cichą nadzieję, że jak DEV Team ogarnie silnik, to się coś takiego pojawi.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Pajonk78 napisał:

Czy aby uzyskać odpowiedź na moje pytanie mam wysłać do Was odręczne podanie ze zdjęciami czy co?
JAK USTAWIĆ WYŚWIETLANIE POSTÓW OD NAJSTARSZEGO DO NAJNOWSZEGO?? Czyli z góry na dół, a nie tak jak jest teraz - totalnie IMO do bani :P

Jezeli chcesz napisac do nas cos odrecznie - serdecznie zapraszamy - prawdziwy list to ostatnio bardzo rzadka sprawa :)

A tak powaznie - rozumiem iz chodzi Ci o widok na portalu gdzie najnowszy wpis wyswietla sie na gorze (czyli odwrotnie do kolejnosci chronologicznej) a nie na samym forum (gdzie kolejnosc chronologiczna jest domyslna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, mały update - z tego co widzę na profilach już pojawiła się opcja zmiany awatarów. Jest to jednak zmiana tylko w obrębie Forum, więc nie zdziwcie się, że może się pojawiać stary w innych miejscach :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to nazwać, ale to chyba coś w rodzaju zaskoczenia na widok "tego" kolejnego, nowego forum. :o

Zalogowałem się na ledwo za trzecim razem, więc nie jest źle.

Pozostaje czekać, jak to się dalej rozwinie, choć niesmak pozostał "po tamtym" i ludzie wiele poszło precz. Z drugiej strony gorzej być nie może, niż było więc trwajmy dalej... B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kakarotto napisał:

Nie wiem jak to nazwać, ale to chyba coś w rodzaju zaskoczenia na widok "tego" kolejnego, nowego forum. :o

Zalogowałem się na ledwo za trzecim razem, więc nie jest źle.

Pozostaje czekać, jak to się dalej rozwinie, choć niesmak pozostał "po tamtym" i ludzie wiele poszło precz. Z drugiej strony gorzej być nie może, niż było więc trwajmy dalej... B|

Zalogowałeś się? Zalogowałeś się... Szczękę pozbierałeś z podłogi? Pozbierałeś, więc nie narzekaj :P

Choć z drugiej strony coś jest nie tak z systemem logowania, bo z adresu http://forum.gram.pl najczęściej jestem wylogowany, ale wejdę w dowolną kategorię lub z adresu http://forum.gram.pl/forum/1-forum/ i jestem zalogowany O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze z obserwacji dorzucę, że nie mogę komentować newsów (bezpośrednio na stronie głównej, nie na forum) na telefonie. Pole do wpisywania komentarza się nie wyświetlało, a teraz jak się pojawia to po kliknięciu "Dodaj" trzeba czekać w nieskończoność. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne forum. Podoba mi się, chociaż mam pewne wątpliwości tak jak moi przedmówcy czy to wystarczy na powrót społeczności która już stąd odpłynęła. Czas pokaże.

Jeżeli chodzi o kwestie związane z technikaliami, to mam wrażenie, że forum jest trochę ociężałe. Nie wiem czy to wina z mojej strony, czy po prostu forum ma tyle danych do przerobienia.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ramach niedzielnego obiadu, serwuję kilka kolejnych, wypatrzonych przeze mnie błędów:

  • nie można usunąć swojego avatara, gdyż po zaznaczeniu opcji "Brak zdjęcia" i kliknięciu "Zapisz" wyskakuje jakiś błąd
  • taki sam efekt daje importowanie avka z adresu URL
  • do sporej części newsów nie ma dostępu z poziomu forum, np. do tego (po kliknięciu "Przejdź na forum" pojawia się komunikat: "Nie masz uprawnień do wyświetlania tej zawartości.")
  • po wpisaniu w zaawansowane wyszukiwanie jakiegokolwiek tagu również wywala błąd

Poza tym, uważam, że "łapki w dół" to mocno chybiony pomysł. Z pewnością nie idą w parze z przyjemnością w korzystaniu z forum, bo dobitnie sprzyjają hejtingowi, więc na Waszym miejscu bym to gruntownie przemyślał. Może jednak warto skupić się tylko i wyłącznie na pozytywnym aspekcie postów?

Mimo to, w ogólnym rozrachunku ostatnie zmiany IMHO jak najbardziej na plus, oby tak dalej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Prince_Miki

Co do wyszukiwarki - nadal trwa indeksowanie tematów i postów, więc czasami może nie pokazywać tematów, które istnieją. Co do reszty - zapisane.

W temacie plusów/minusów - spokojnie, będziemy kontrolować i panować nad sytuacją. Nie ma od razu co zakładać, że będzie działo się źle czy też będzie ten system nadużywany. System ma dać możliwość ocenienia dobrych i słabych wypowiedzi. Być może jedyne, nad czym bym się zastanowił to to, czy ogólna "negatywna" reputacja powinna być przyznawana tylko przez Moderatorów. To znaczy - minusy jedyne obniżają poziom do neutralnej, a nie do ujemnej. Ale to są już wchodzę w sferę fantazji.

Tak czy inaczej, po prostu zobaczymy jak będzie się to sprawdzać w praktyce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Muradin napisał:

Co do wyszukiwarki - nadal trwa indeksowanie tematów i postów, więc czasami może nie pokazywać tematów, które istnieją.

Tak w temacie trochę indeksacji tematów forum: masz może dane jak duża jest baza forum? Bo tak się zastanawiam jak dużo musi serwerek przemielać danych by dostarczyć odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piterus_Von_Drackus napisał:

Tak w temacie trochę indeksacji tematów forum: masz może dane jak duża jest baza forum? Bo tak się zastanawiam jak dużo musi serwerek przemielać danych by dostarczyć odpowiedzi.

Powiem tak - na tyle duża, że chyba nadal się mieli. Będziemy próbowali ten temat przyspieszyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Muradin napisał:

Powiem tak - na tyle duża, że chyba nadal się mieli. Będziemy próbowali ten temat przyspieszyć ;)

Objętość bazy to raczej mały pikuś w porównaniu do ułożenia zależności postów i tematów, a tego jest sporo. :D  Ponad 5 milionów postów i  100 tysięcy tematów, dane dzięki Gramstatom by Rob006, mogą jednak dać w kość. :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Piterus_Von_Drackus napisał:

Objętość bazy to raczej mały pikuś w porównaniu do ułożenia zależności postów i tematów, a tego jest sporo. :D  Ponad 5 milionów postów i  100 tysięcy tematów, dane dzięki Gramstatom by Rob006, mogą jednak dać w kość. :P 

Pamiętaj też, że od pewnego czasu te statystyki Roba nie były aktualizowane (chyba po wprowadzeniu nowego forum...), więc po roku jest tego trochę więcej - i śmiecia, i konkretnych threadów. Dlatego też zrobimy co w naszej mocy, aby to przyspieszyć. Bo faktycznie będziemy musieli czekać rok, aby wszystkie tematy zindeksowało ponownie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się