FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

17 godzin temu, Sarinew napisał:

Nawet bez wprowadzenia zlotowek na steamie, lepiej poczekac na jesienne/zimowe obnizki cen,  na steamie i na gogu. (A czasami na gog'owej  wyprzedazy jest akcja, ze jak wydasz X  zł to dostaniesz jakas gre.)

Te wymienione gry to nowe premiery  wiec, nie spodziewalbym sie obnizki powyzej 15%(tylko zgaduje), a w dluzszym okresie czasu jak pol roku a moze rok to moga byc wieksze znizki, a i do jakiegos bundla moga wskoczyc, ale raczej do drozszego progu.

No właśnie, to są wszystko nowości i wątpię, czy na jesiennej wyprzedaży będą one w ogóle choć trochę przecenione?

 Tak więc, czy warto je kupić już teraz?

Gog kusi możliwością płacenia w złotówkach ale takich gier nie da się (chyba) dodać do Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest fanem gier Nintendo i jest szczęśliwym posiadaczem konsoli Switch to może zbierająca same pochwały Zelda albo klasyk platformówek najnowsze Mario? Sam dopiero gromadzę kolekcję gier, na razie czaje się na Skyrim ^^ tu można poszperać w poszukiwaniu nowości na Nintendo -  http://powerplay.com.pl/kategoria/nintendo-switch 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj GOG.com dodał polski język w swoim sklepie i kilka promocji na starsze tytuły a w artykule mu poświęconym czytam taki tekst:

Cytat

Konkurujemy ze Steamem, ale nie dlatego, że chcemy – dzieje się to z racji faktu, że tak naprawdę w tej chwili na rynku GOG funkcjonuje chyba jako jedyna alternatywa, która nie jest sklepem z kluczami steamowymi. [...] To nie było nasze założenie konkurować – nie po to GOG powstał, żeby być konkurencją dla Steama.
 

Źródło: http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1513

 

W takim razie, ponownie naszła mnie myśl, czy gry zakupione na GOGu można dodać do Steam, czy tylko do Gog Galaxy?

Steama mam na kilku partycjach HDD, a GG tylko na systemowym dysku SSD, więc nie mam tu zbyt wiele miejsca na gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, lis_23 napisał:

Dzisiaj GOG.com dodał polski język w swoim sklepie i kilka promocji na starsze tytuły a w artykule mu poświęconym czytam taki tekst:

Źródło: http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1513

 

W takim razie, ponownie naszła mnie myśl, czy gry zakupione na GOGu można dodać do Steam, czy tylko do Gog Galaxy?

Steama mam na kilku partycjach HDD, a GG tylko na systemowym dysku SSD, więc nie mam tu zbyt wiele miejsca na gry.

Raczej nie da się dodać gier z Gog do Steam.

A nie możesz utworzyć folderu instalacyjnego na innym dysku jak nie masz miejsca na SSD? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że mogę ale przyzwyczaiłem się już do Steama i wolałbym mieć wszystko na tej platformie.

W każdym razie, interesujące mnie tytuły nie potaniały, więc poczekam jeszcze do czwartku, gdy Steam ogłosi jakąś promocje z okazji halloween i może akurat te cztery tytuły trochę stanieją?

Edytowano przez lis_23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę jednak, że ceny trochę spadły:

- SteamWorld Dig 2 - 69,99 zł

- Cuphead - 85,39 zł (tu dają 13,80 zł na przyszłe zakupy)

- Battle Chasers: Nightwar - 119,99 zł (tutaj dają 12,50 zł zniżki na przyszłe zakupy)

- Hob - 74,99 zł (tylko 3,40 zł zniżki na przyszłe zakupy)

i ewentualnie:

- Hellblade: Senua's Sacrafice - 128 zł (20, 70 zł zniżki)

 

Jak wygląda sprawa z tą zniżką? Tzn. jeżeli kupię któryś z powyższych tytułów to mogę wykorzystać ową zniżkę na następny tytuł z mojej listy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak to całe halloween na Steamie jest słabe, praktycznie same horrory. Jedyne co, to zniżka o 50% na nowego Residenta i "Hob" za 15 Euro oraz "Grim Dawn" za ponad 8 Euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lis_23 napisał:

Jednak to całe halloween na Steamie jest słabe, praktycznie same horrory. Jedyne co, to zniżka o 50% na nowego Residenta i "Hob" za 15 Euro oraz "Grim Dawn" za ponad 8 Euro.

Też się rozczarowałem, trzeba czekać na świąteczną wyprzedaż :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lis_23 napisał:

Tzn. jest jeszcze jesienna wyprzedaż, chyba w listopadzie.

A racja 22 listopada ma być, mam nadzieję że będzie porządna i z kartami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojciec mający raczej problemy z nauką obsługi komputera, poprosił mnie, abym zainstalował mu jakieś gry. Ot to lepsze dla mózgu niż oglądanie TV.

 

No i ...  myślałem, aby spróbować dać WoTa, ale jednak za trudne ogarnięcie sterowania i kamery i celowania (na misji treningowej!).

 

No i nie wiem, cos prostego by się przydało a zarazem nie nudnego jak pasjans czy kulki. Doradzicie coś? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ojciec lubi historię, to może warto zainteresować go strategiami Paradoxu.

Zręczności nie wymagają, a choć próg wejścia mają spory, to mimo wszystko interesującego się historią potrafią zaintrygować na tyle, że ogarnie podstawy mechaniki dość szybko.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Assurubalit napisał:

Ojciec mający raczej problemy z nauką obsługi komputera, poprosił mnie, abym zainstalował mu jakieś gry. Ot to lepsze dla mózgu niż oglądanie TV.

 

No i ...  myślałem, aby spróbować dać WoTa, ale jednak za trudne ogarnięcie sterowania i kamery i celowania (na misji treningowej!).

 

No i nie wiem, cos prostego by się przydało a zarazem nie nudnego jak pasjans czy kulki. Doradzicie coś? 

 

Wiedźmina czy Gothica! :D

A z takich lżejszych- pierwsze odsłony Fallout, Twierdze, czy seria Portal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.11.2017 o 16:15, meryphillia napisał:

Jeśli ojciec lubi historię, to może warto zainteresować go strategiami Paradoxu.

Zręczności nie wymagają, a choć próg wejścia mają spory, to mimo wszystko interesującego się historią potrafią zaintrygować na tyle, że ogarnie podstawy mechaniki dość szybko.

 

Niestety historią się nie interesuje. A i nie chodzi tu tylko o zręczność. Dla niego utworzenie zakladki w przeglądarce internetowej jest problemem. Ogólnie - szybko się poddaje i stwierdza, że nie umie. Więc ze strategiami byłbym ostrożny, bo dużo różnych cudów. 

 

Dlatego myślałem coś o mechanice FPS gdzie tryb gry może być prosty.

Teraz to sam nie wiem.
Może bym zainstalował Warcrafta 3? tam było ładnie poprowadzone szkolenie z gry. Problem jest taki, że ja sam strasznie dużo gier nie znam, więc nie wiem co może być proste. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Assurubalit napisał:

Dlatego myślałem coś o mechanice FPS gdzie tryb gry może być prosty.

A jakie lubi klimaty? Call of Juarez Gunslinger ma prosta mechanike, a do tego calkiem fajna fabule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ciężko powiedzieć czy lubi w ogóle jakies klimaty. Nie czyta książek, nie chodzi dokina ani teatru, ogląda tylko telewizje z dużym uwzględnieniem wiadomości.

 

Jest byłym wojskowym - oficer,  ale nie wiem czy to jakikolwiek trop.

Potrzebuje więc w pierwszeństwie czegoś prostego po prostu. Może to ułatwi później inne gry.

 

Widze, że mogę pobrać demo Call of Juarez. Więc chyba idealnie na start bez ponoszenia kosztów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj możemy płacić na Steam w złotówkach, a wśród metod płatności pojawił się przelew2, co dla mnie jest super zmianą, ale czy jest lepiej, taniej?

Ponoć obowiązywać miał taki oto przelicznik:

0,99 euro – 3,59 zł

1,99 euro – 7,19 zł

2,99 euro – 10,99 zł

3,99 euro – 14,49 zł

4,99 euro – 17,99 zł

5,99 euro – 21,99 zł

6,99 euro – 25,49 zł

7,99 euro – 28,99 zł

8,99 euro – 32,99 zł

9,99 euro – 35,99 zł

14,99 euro – 53,99 zł

19,99 euro – 71,99 zł

24,99 euro – 89,99 zł

29,99 euro – 107,99 zł

Niestety, tak nie jest i ceny są na porównywalnym poziomie co wcześniej i u konkurencji. Np. gry, na których mi zależy:

  - SteamWorld Dig 2 - 69,99 zł na GOGu i 71,99 zł na Steam

- Cuphead - 85,39 zł na GOGu i 71,99 zł na Steam (tu jest taniej)

- Battle Chasers: Nightwar - 119,99 zł na GOGu i tyle samo nas Steam, a gry w cenie 29,99 E miały kosztować 107, 99 zł

- Hob - 74,99 zł na GOGu i 71,99 zł na Steam

 

Tylko gra kosztująca 30 Euro nie jest tak tania, jak zapowiadali. Ciekawe, na jakie obniżki z tych cen można liczyć w ten czarny piątek? Kiedy on będzie? 24 listopad?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się