FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2017 o 11:21, TigerXP napisał:

No to daj znac jesli mu sie spodoba, pomyslimy wtedy nad czyms jeszcze.

trochę lepiej, ale i tak miał dość po 10 min.  i problemy z kamerą miał jak i z celowaniem. Na oślep klikał.  Tylko "zabijanie mi się spodobało".

Próbowałem Warcraft III i samouczek i przerwał szybko.

 

Chyba powinno zacząć się od ... platformówek.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lis_23 napisał:

Tylko gra kosztująca 30 Euro nie jest tak tania, jak zapowiadali. Ciekawe, na jakie obniżki z tych cen można liczyć w ten czarny piątek? Kiedy on będzie? 24 listopad?

 

26 ma być wyprzedaż, serio można płacić przelewem?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, doctorwho napisał:

26 ma być wyprzedaż, serio można płacić przelewem?

Jest przelew 24.

A nie 24 listopada, czyli w piątek właśnie? 26 to niedziela.

Czekać ten tydzień, czy już coś kupować? Obawiam się, że zbyt dużych zniżek tu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, lis_23 napisał:

Jest przelew 24.

A nie 24 listopada, czyli w piątek właśnie? 26 to niedziela.

Czekać ten tydzień, czy już coś kupować? Obawiam się, że zbyt dużych zniżek tu nie będzie.

Sprawdziłem, obaj się myliliśmy- 22 się rozpoczyna.

Czekaj, w najgorszym przypadku zleci kilka procent a to tylko 8 dni do wyprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspomiana wczesniej lista z kursami walut to tylko sugestia dla wydawcow(chyba juz wtedy juz ktos pisal?), nie oficjalne przeliczniki, ktore musza koniecznie uzyc, wiec kazdy z nich mogl uzyc sposobu liczenia i to zrobili. Drugi problem, nie jest widoczny w kazdej grze, ale na steamie zwykle ceny sa 1$ to 1 euro(w skrocie cyfra przy walucie bez zmian, a zmiana symbolu waluty), ale pare gier  mialo w Euro niższą cenę niż w $ np. stare mirror edge 10 euro i 20 $, a wydawcy przeliczali sobie na PLN z ceny bazowej w $ czyli mamy teraz cene starego ME jako 72 zł, (bo z 20 $ razy kurs), a było 42, (10 Euro razy kurs).

Są tez przypadki, gdzie w euro była wyzsza cena czyli przeliczenie z bazowej cyfry przy  $ dala nam nizsza cene. (  wiadomo takie wyjasnienie odnosnie przeliczania nie dotyczy kazdej gry, bo pewnie sa gry z jeszcze inaczej liczona cena - z bardziej powiekszona lub pomniejszona cena)

Jak ktos chce to może  cene porównać gier (w roznych walutach) na steamdb.info / wpisac tytul gry w wyszukiwarke, domyslnie ustawia sie raczej zakładka prices, a potem widac slupek cyfr. (sa tez rozne wtyczki/plugin do przegladarek)

(Takie rzeczy przeczytałem na innych forach. to nie sa moje "obserwacje")

Gog widzi ceny na steamie i jest nawet komunikat na kilku stronach, ze będą się kontaktowac w sprawach roznic cen miedzy tymi sklepami(steama i goga), pytanie tylko w ktora strone, jeśli obniżyli ceny na steamie to czy obniza tez na gogu czy bedzie drozej na  na steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, GOG dał już trochę takich cen, jak Steam, np. po 72 zł.

Czy dzisiaj startuje ten czarny piątek na Steamie i jeśli tak, to o której? Na razie z mojej listy tylko "SteamWorld Dig 2" jest za 53 zł, zamiast za 72 zł, a jedynka za 7 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, lis_23 napisał:

Tak, GOG dał już trochę takich cen, jak Steam, np. po 72 zł.

Czy dzisiaj startuje ten czarny piątek na Steamie i jeśli tak, to o której? Na razie z mojej listy tylko "SteamWorld Dig 2" jest za 53 zł, zamiast za 72 zł, a jedynka za 7 zł.

Pewnie o 19 jak zawsze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki, "Hob" przeceniony na 53 zł, "SteamWorld DAig2" na 53 zł, "BattleChasers: Nightwar" na 108 zł, tylko "Cuphead" nadal kosztuje 72 zł i nie wiem, czy przecenią, czy gra jest zbyt popularna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, lis_23 napisał:

Oki, "Hob" przeceniony na 53 zł, "SteamWorld DAig2" na 53 zł, "BattleChasers: Nightwar" na 108 zł, tylko "Cuphead" nadal kosztuje 72 zł i nie wiem, czy przecenią, czy gra jest zbyt popularna?

Do jutra raczej będzie wiadomo, ja jak patrzę na swoją listę życzeń to wiem że niektórych okazji nie przepuszczę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, lis_23 napisał:

Czyli z "Cuphead" wstrzymać się do jutra?

Jest jeszcze "Shiness: The Lightning Kingdom" za 40 zł :P

Noc bez Kubkogłowego chyba wytrzymasz? :D Może wprowadzą przez noc jeszcze promocje, jak nie to raczej nie ma co liczyć na obniżkę.

Najnowszy Deus Ex za 32 z groszami, Mad Max podobnie, ogólnie poniżej 50 znajdzie się kilka fajnych tytułów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W trakcie wyprzedazy zmienili procenty przy Mankind Divided - Season Pass i teraz jest o  10 zł tansze, czyli 16,20. Kusi mocno,  ale chyba sie oprę, bo najnowszego Deus Exa nie mam. ;)   A też sa gry, co mialy promocje przez 1 dzien i maja pelna cene znowu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na steamie jest Gothic Universe (1,2 i 3) za 12 zł (przeceniony o 80%. Więc jak ktoś jeszcze nie ma tych kultowych gierek na steamie, to to jest ten moment na zakup :)

Edytowano przez Drabik93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam może tutaj:

Chcę kupić pakiet gier wyścigowych na Humble Bundle (15 dolarów), w jaki sposób można tam płacić? Musi być karta kredytowa, czy wystarczy płatnicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, lis_23 napisał:

Zapytam może tutaj:

Chcę kupić pakiet gier wyścigowych na Humble Bundle (15 dolarów), w jaki sposób można tam płacić? Musi być karta kredytowa, czy wystarczy płatnicza?

Co do karty się nie wypowiem, bo nie chcę mieszać, ale jeśli posiadasz to najlepiej jest płacić tam PayPalem (co sam uskuteczniam). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.12.2017 o 17:38, lis_23 napisał:

Zapytam może tutaj:

Chcę kupić pakiet gier wyścigowych na Humble Bundle (15 dolarów), w jaki sposób można tam płacić? Musi być karta kredytowa, czy wystarczy płatnicza?

Karte platnicza ktorej uzywasz do kupowania na steamie/sklepie sony czy microsoftu powinna dzialac, ewentualnie uwaga na oplaty bankowe za przewalutowanie i co tam jeszcze moga miec-lub jakies blokady wlasnorecznie ustawione-

Przy okazji to na steamie Battle Chasers: Nightwar jest za 81 zł, nie wiem czy to dobra cena , ale zawsze mozna kupic by zrobic refund jesli na steamie w czasie nadchodzacych obnizek byloby taniej(a wcale nie musi tak byc) lub gdyby bylo taniej na gogu( no ale wtedy nie wolni grac dluzej niz 2 godziny jak refund ma przejsc pozytywnie)

Gdzie czytalem, ze chcialbys sprawdzic granie w 4k na TV to najszybciej bedzie podlaczyc komputer do TV, bo karta graficzna powinna pozwolic na 4k (a jakość/detali grafiki czy liczba fps to już zalezy od gry ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry gdzieś to muszę powiedzieć długo składałem sprzęt bo wysokie ceny rynkowe a chciałem jak najtaniej. Wcześniej nie miałem dobrego komputera do gier przez dobre parę lat! I co? Wracam po paru latach z dobrym sprzętem a tu nie ma dobrych gier większość prezentuje taką grafikę jaką widziałem dobre parę lat temu tylko wymagania nagle kosmiczne. Poza tym same jakieś japońskie slashery i kiepskie przeróbki z konsol na pecety ba nawet na konsolach dno. Jedyne ciekawe produkcję to battlefield 1 ale już dwuletni i Assasins Creek origins ewentualnie jeszcze parę trochę dobrych tytułów a w 2018? Nic miał być Anthem to przesuneli premierę, parę średnich produkcji w połowie roku i co koniec? Chciałbym dopracowanych gier na peceta a nie konsolowek przerobionych. 

Edytowano przez benq20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2018 o 18:31, benq20 napisał:

Dzień dobry gdzieś to muszę powiedzieć długo składałem sprzęt bo wysokie ceny rynkowe a chciałem jak najtaniej. Wcześniej nie miałem dobrego komputera do gier przez dobre parę lat! I co? Wracam po paru latach z dobrym sprzętem a tu nie ma dobrych gier większość prezentuje taką grafikę jaką widziałem dobre parę lat temu tylko wymagania nagle kosmiczne. Poza tym same jakieś japońskie slashery i kiepskie przeróbki z konsol na pecety ba nawet na konsolach dno. Jedyne ciekawe produkcję to battlefield 1 ale już dwuletni i Assasins Creek origins ewentualnie jeszcze parę trochę dobrych tytułów a w 2018? Nic miał być Anthem to przesuneli premierę, parę średnich produkcji w połowie roku i co koniec? Chciałbym dopracowanych gier na peceta a nie konsolowek przerobionych. 

Ty tak na serio?

Grafika cały czas idzie do przodu, nie zawsze oznacza to że rozmiar tekstur będzie x razy wyższy niż kilka lat temu ale ogólnej poprawie uległo mnóstwo rzeczy np. oświetlenie czy efekty cząsteczkowe. Oczywiście bywają słabo zoptymalizowane tytuły (czy po prostu brzydkie) ale jest też masa gier wyglądających bardzo dobrze jak np. wspomniany BF1 czy Battlelefront 2 można by tu dopisać jeszcze kilka np. Resident Evil 7, czy nawet Wiedźmina 3 który przy maksymalnych ustawieniach wygląda naprawdę dobrze.

BTW Anthem nie będzie wyglądał tak jak na pokazach mogę się nawet założyć o piwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lis_23 napisał:

Dzisiaj startuje jakaś wyprzedaż na Steam? Coś tam słyszałem o wyprzedaży na walentynki.

Już po 19 i jak na razie cisza więc wątpię.

BTW była kiedykolwiek wyprzedaż na walentynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się