Zaloguj się, aby obserwować  
fullfun

Internet przeznaczony dla gracza z średnimi wymaganiami.

2 posty w tym temacie

Witam ! 

Jestem graczem, który pragnie zmienić dostawcę internetu, albo oferty dostawcy.

Aktualnie posiadam router od Orange FunBox (czarny postawiony w poziomie router z diodami po lewej stronie)

Po wykonaniu speed testu wyniki są następujące :

PING : 50ms

Download : 9.8 mb/s

Upload : 8.2 mb/s

Test wykonany podczas korzystania z komputera stacjonarnego, podłączonego kablem do internetu.

Podczas korzystania z jednego komputera nie widać żadnych przykrych lagów czy zacinek, niestety problem pojawia się gdy tylko 2 osoba włącza laptopa.

Podczas pracy 2 komputerów internet niemalże przestaje działać, a granie na serwerach graniczy z cudem.

 

Chciałbym, aby był to internet dla 2 osób, nie oczekuję super działania, lecz Orange czasem potrafi przestać działać, lub nawet działać 2x wolniej podczas pracy 1 komputera. Ogółem jestem zawiedziony tym dostawcą internetu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz straty w sieci wewnętrznej, bo Upload na poziomie 8Mbit wskazuje na technologię VDSL, która w Orange działa w zakresie od 20 do 80Mbit (na modemie). Nie wiem tylko, czy robiłeś test podczas gdy drugi uzytkownik korzystał z internetu (byc moze zagarnął dla siebie w chwili pomiarów lwią część przepustowości).

Wejdz sobie w tego FunBoxa: 192.168.1.1 , kliknij zakładkę Wsparcie, a następnie DSL - powinienes mieć tam wypisaną przepustowość, na której zsynchronizował się modem. Jeśli oscyluje przy dolnej granicy dzialania vdsla (21,5-25), to musisz być świadom tego, że spadek prędkosci ponizej 21,5 (a moze sie tak dziac w wyniku problemów z liniami Orange takimi jak wilgoć, zła jakość kabli oraz wszelkie przerwy).

Jeśli synchronizacje modemu masz w okolicach 20-25mbit to zastanow sie nad zmianą opcji uslugi na ADSLową 20Mbit, która w wyniku problemów na łączach po prostu będzie działać wolniej, ale nie zrzuci Ci neta (zakres dzialania pomiędzy okolo 11,5mbit do 24mbit maksymalnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować