Gram.pl

Fallout 4 z rekordem Bethesdy. Gra pobiła samego Skyrima

20 postów w tym temacie

Face7 napisał:

"mantrą zespołu zawsze jest to, by postawić krok naprzód." - Falloutem 4 zrobili krok w tył. 

Jeden? Dla mnie to byl raczej wsciekly zjazd na desce po lawinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jestem zbyt stary czy dziwny, ale uważam fallouta4 za przehypowany produkt, i dziwię się jak gra mogła odnieść taki sukces. Questy poboczne i dialogi to w grach bethesdy porażka, i o ile w skyrimie spędziłem 100+ godzin to już fallouta4 nawet nie skończyłem, nic mnie już chyba po wiedźminie 3 nie zadowoli, ale jak już wspomniałem może mam wypaczone gusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jedno trzeba Falloutowi 4 przyznać- ma świetny zestaw DLC i inni powinni postępować podobnie. Są one tak pierdółkowate i bez znaczenia dla gry, że można je bez żalu olać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skyrim to jedna z moich ulubionych gier. Fallout 4... Co mogę o nim powiedzieć... Nie zachwycił mnie. FKlimat w tej grze był całkiem fajny, część postaci wydawała się ciekawa i pasowała do świata - a był to mój pierwszy Fallout. Główny wątek fabularny był dla mnie jednak niestety bardzo rozczarowujący. Na początku dostarczył sporo napięcia, które rosło, rosło, rosło! I nagle okazało się że go nie ma. Napięcie kompletnie gdzieś zniknęło i mimo, że ukończyłem główny wątek, to nie uważam że był on dobry. Do połowy gry było dobrze, potem powoli zaczęło się wszystko chrzanić. W Skyrim nabiłem już 1000 godzin, a w Fallout 4 wymiękłem po 40. Skyrim jak dla mnie 10/10 mimo kilku poważnych wad, które są jednak odkupione ogromem zalet. Fallout 4 Jest dla mnie grą dobrą. Tak 6,5/10 mógłbym dać. Post Apo to jednak nie moje klimaty. Po Skyrim mam do Bethesdy na tyle zaufania, że TES VI na pewno kupię. Jeśli wyjdzie przed moją śmiercią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy poniżej, jeśli ostatni Fallout to była wysoka poprzeczka to każdy inny RPG mógł łatwo ją przeskoczyć i to na jednej nodze. Przeszedlem bo to 'Fallout', może reszta też tak pomyślała stąd sprzedaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CDRV napisał:
Face7 napisał:

"mantrą zespołu zawsze jest to, by postawić krok naprzód." - Falloutem 4 zrobili krok w tył. 

Jeden? Dla mnie to byl raczej wsciekly zjazd na desce po lawinie...

Tyle, zę widizsz, ludize sa głupi. Ludzie ogladaja recenzje, komentarze w necie, gameplay'e, widzą slabą grę,a le i tak kupią "bo to ulubiona marka, bo trzeba, przecież i tak wysłuachaja opinii i sie poprawią". Nie poprawią się. Oni patrzęą na wyniki sprzedaży. Jak gra sie świetnie sprzedaje to znaczy, że należy zrobić wiecej takich. Jeśli jest słaba? Co z tego? Ludzie kupują. Tak samo jest z DLC i cięciem gier. UbiSoft i EA nie widzą problemu, dopóki gry sprzedaja sie świetnie, a jeszcze kupa kasy idzie z DLC (tak, moi drodzy, do wlaki z okrawaniem gier nie wystarczy nie kupować DLC, trzeba przestac kupowac pocięte gry). Znam jeden przypadek, kiedy firma posłuchała graczy mimo dobrej sprzedaży crapa. Po wydaniu AC:Syndicate zjechalem Ubi za to, że nie dała nic w ramach przeprosin za bugi, więc dali darmowe DLC, a tym co już je mieli - darmowe gry. Druga sprawa, ze kolejna część AC to festiwal DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, NemoTheEight napisał:

Tyle, zę widizsz, ludize sa głupi. Ludzie ogladaja recenzje, komentarze w necie, gameplay'e, widzą slabą grę,a le i tak kupią "bo to ulubiona marka, bo trzeba, przecież i tak wysłuachaja opinii i sie poprawią". Nie poprawią się. Oni patrzęą na wyniki sprzedaży. Jak gra sie świetnie sprzedaje to znaczy, że należy zrobić wiecej takich. Jeśli jest słaba? Co z tego? Ludzie kupują. Tak samo jest z DLC i cięciem gier. UbiSoft i EA nie widzą problemu, dopóki gry sprzedaja sie świetnie, a jeszcze kupa kasy idzie z DLC (tak, moi drodzy, do wlaki z okrawaniem gier nie wystarczy nie kupować DLC, trzeba przestac kupowac pocięte gry). Znam jeden przypadek, kiedy firma posłuchała graczy mimo dobrej sprzedaży crapa. Po wydaniu AC:Syndicate zjechalem Ubi za to, że nie dała nic w ramach przeprosin za bugi, więc dali darmowe DLC, a tym co już je mieli - darmowe gry. Druga sprawa, ze kolejna część AC to festiwal DLC.

No dodaj do tego syndrom przecież w końcu musi się im kiedyś udać zrobić to jak należy i dlatego wielu ludzi kupuje, a później się dziwią że gra nie spełniła oczekiwań graczy. Fallout 4 to takie Far Cry 3:Fallout Edition.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem miarą sukcesu gry jest to, ilu graczom sprawiła radość. Liczba sprzedanych licencji jest wyłącznie miernikiem sukcesu komercyjnego. Raczej pytałbym o uśredniony czas poświęcony grze, jak często do niej powracano? Niestety wysoki poziom tych wartości kłuci się z polityką maksymalnego zysku. Tytuł przykuwający gracza na setki godzin, to wewnętrzna konkurencja, poczwara pożerająca kolejne "genialne" dzieci powstałe w atmosferze ogólnej ekscytacji i płodzone rok w rok.

Jak dla mnie, to z grami wydanymi przez Beth było bardzo różnie. F3 - mimo że strasznie patetyczny, to dał mi masę ubawu; FNV - oj, ten to mi czasu nakradł, pełne spektrum odcieni szarości, węszenia było na grubo ponad 1000 godzin, kilkukrotne przejścia, super rozwinięcia dodatkami,... mógłbym tak długo cukrować ;) Skyrim - coś w nim jest, sam nie wiem co (napewno nie drewniana walka, bo gorsza była chyba tylko w Oblivion) ale muszę od czasu do czasu wrócić i się poskradać, poszperać, pogadać,...; Oblivion - wyparłem z pamięci; Rage - słowo idealnie oddające moje uczucia po zakupie; WET - ot, platformówka; F4 - jak ja się cieszę, że powstrzymały mnie pierwsze obrazki i filmiki :D wszyscy znajomi klną teraz na czym świat stoi, że kupili "bo to Fallout"; TESVI - czyżby kolejny krok naprzód? :> poczekam, oj, poczekam, bo lękam się kolejnego jeszcze większego sukcesu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jaws napisał:

Moim skromnym zdaniem miarą sukcesu gry jest to, ilu graczom sprawiła radość. Liczba sprzedanych licencji jest wyłącznie miernikiem sukcesu komercyjnego. Raczej pytałbym o uśredniony czas poświęcony grze, jak często do niej powracano? Niestety wysoki poziom tych wartości kłuci się z polityką maksymalnego zysku. Tytuł przykuwający gracza na setki godzin, to wewnętrzna konkurencja, poczwara pożerająca kolejne "genialne" dzieci powstałe w atmosferze ogólnej ekscytacji i płodzone rok w rok.

Po części sukces Fallout 4 i Skyrim to fakt że tak zwana "stara gwardia gamingu (Gracze PC i Konsol którzy jeszcze pamiętają jak to się użytkowało MS DOS, NES i jego klona Pegasusa)" to gatunek wymarły. Obecnie większość graczy na konsolach i PC to "Casual players" niestety. A to oznacza że w wyniku ogromnego sukcesu F4 nowy TES będzie okrojony do bólu z elementów RPG. Największy zarzut F4 to właśnie fakt, że to nie jest Gra RPG tylko shooter z elementami RPG i otwartym światem ubranym w skórkę Fallout'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.02.2017 o 18:33, SpiralArchitect napisał:

To nie wróży dobrze nowemu TES-owi.

A to dlaczego? Fallout 4 to gorsza odsłona od części trzeciej. Poza tym Fallout nie jest dzieckiem Bethesdy, co innego The Elder Scrolls, które stworzyli, o The Elder Scrolls VI bym się tak nie martwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Isildur napisał:

A to dlaczego? Fallout 4 to gorsza odsłona od części trzeciej. Poza tym Fallout nie jest dzieckiem Bethesdy, co innego The Elder Scrolls, które stworzyli, o The Elder Scrolls VI bym się tak nie martwił.

Problem że ten ich "streamlining" zaczął się po wydaniu Morrowind i każda następna gra robiona przez Bethesdę była upraszczana do granic możliwości. I kumulacja tego toku myślenia została zwieńczona przez Fallout 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Numenpl napisał:

Problem że ten ich "streamlining" zaczął się po wydaniu Morrowind i każda następna gra robiona przez Bethesdę była upraszczana do granic możliwości. I kumulacja tego toku myślenia została zwieńczona przez Fallout 4.

 

Nie sądzę by nowego TES'a uprościli już bardziej niż to co zrobili w skyrim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Isildur napisał:

 

Nie sądzę by nowego TES'a uprościli już bardziej niż to co zrobili w skyrim ;)

Nadzieja  matką głupich. 

I to biorąc pod uwagę, że sam Todd Howard przyznał jak to bardzo chce jeszcze bardziej uprościć nowego TES'a. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra gra, której reputacje stara się zniszczyć grupka frustratów i wyznawców izometrycznych falloutów. A ludzie są głupi, bo czytają takie powielane, idiotyczne opinie, oglądają te szydzące filmiki nawiedzonych fanatyków, i boją się spróbować tej gry. A w rzeczywistości, to bardzo dobra gra, nie jest świetna, nie będzie kultowa, ale jest po prostu bardzo dobra. Siła debilnego internetu jest przerażająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Buckkk napisał:

Bardzo dobra gra, której reputacje stara się zniszczyć grupka frustratów i wyznawców izometrycznych falloutów. A ludzie są głupi, bo czytają takie powielane, idiotyczne opinie, oglądają te szydzące filmiki nawiedzonych fanatyków, i boją się spróbować tej gry. A w rzeczywistości, to bardzo dobra gra, nie jest świetna, nie będzie kultowa, ale jest po prostu bardzo dobra. Siła debilnego internetu jest przerażająca.

Nikt nie musi starać się niszczyć reputacji tej gry. Ona sama radzi sobie z tym całkiem nieźle. 

Jako "strzelanka" ta gra jest przystępna. Jest dobra, jeśli ktoś szuka gry, w której może jednocześnie bawić się w budowanie, strzelanie i eksplorowanie. Świetnie, że Tobie sprawiła tyle satysfakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się