• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
DarkStar

Spellforce 2 - problemy

Pytanie

musze przyznac, ze szlag mnie trafia. gra wydana tak pieknie, a chrzani sie juz po instalacji.

po pierwsze primo nie mam polskich liter, tylko krzaczki. tekstu nie daje sie czytac.

po drugie primo nie dziala dzwiek w filmikach.

po trzecie primo portret bohatera w lewej gornej czesci ekranu mruga i sniezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1046 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Jeśli pomoc techniczna nie otrzymała zgłoszenia to nie mogła na nie odpowiedzieć. Proponuję wypełnić formularz na stronie http://www.cdprojekt.pl/support/game/301/SpellForce_2_Czas_Mrocznych_Wojen, opisać problem i podać numer seryjny gry. Po otrzymaniu takiego zgłoszenia będziemy w stanie udzielić jakiejkolwiek dalszej pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.06.2010 o 09:32, Solostran napisał:

Jeśli pomoc techniczna nie otrzymała zgłoszenia to nie mogła na nie odpowiedzieć. Proponuję
wypełnić formularz na stronie http://www.cdprojekt.pl/support/game/301/SpellForce_2_Czas_Mrocznych_Wojen,
opisać problem i podać numer seryjny gry. Po otrzymaniu takiego zgłoszenia będziemy w
stanie udzielić jakiejkolwiek dalszej pomocy.


Ja dzwoniłem do Pomocy Technicznej ale nikt przez cały dzień się nie zgłaszał. Dziś też sprubuje, a jak to nie pomoze napisze ten protokół. Ja już go kiedyś wysyłałem (chba rok temu) i nic.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
mam następujący problem, a mianowicie w dolnej krainie lider krasnoludów nie chce ze mną porozmawiać po zabiciu Iuana. Wyświetla się tylko windhammer dialogue 14 coś tam dalej i mogę tylko zamknąć dialog. Reinstalka nie pomogła. Dodam, że mam zainstalowane wszystkie patche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.06.2010 o 16:14, charnjit013 napisał:

Na innych forach piszą, że może to być spowodowane zbyt małą ilością miejsca na dysku
na zapisy stanu gry. być może w tym problem?

Już rozwiązałem problem to przez dodatek władca smoków ściągnołem z neta jakąś poprawkę SpellForce_2_Camera_Bug_Fix to niby do kamery ale pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 10.07.2010 o 23:43, Michael990 napisał:

Już rozwiązałem problem to przez dodatek władca smoków ściągnołem z neta jakąś poprawkę
SpellForce_2_Camera_Bug_Fix to niby do kamery ale pomogło.


Mam ten sam problem z tym, że zainstalowanie łatki nic nie dało (instalowałem najnowszego Patcha oraz łatkę Camera Bug Fix).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z zabraniem Czarnego Zwierciadla z Krateru. Rozwalilem ( po drodze ) wszystkie szkielety i budynki, wszystkie demony i portale demonow, Orly i Szalonego Czarodzieja, zywiolaki ziemi z tym ( taki koles podobny do wladcy krypt ) oraz wszystkich szalencow, krypty ktore trzymaly straznika i glownego straznika Zwierciadła ( nie pamietam jak sie nazywa :D ). A Zwierciadla jak nie moglem tak i nie moge zabrac :( . Dolaczam 2 obrazki do tematu jakbyscie chcieli wiecej to napiszcie ( i mniej wiecej skad ;D )

20100726103815

20100726103837

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z przejsciem przez portal w Krysztalowym Lesie. Zebralem wszystkie plytki i wsadzam w jedno z miejsc na nie i zaczyna mi sie bugowac ( konkretnie jest tak jak na screenie, tylko za pierwszym razem wychodzin z rozmowy. A jak drugi raz klikne na wlozona juz plytke nic nie moge wyjsc ) . No ale nic z tym bugiem plytki nauczylem sie wkladac i wkladam wszystkie ale przy portalu widze czerwona kolowrotke. Pomyslalem moze ze problem tkwi w tym ze nie rozbilem wszystkich jednostek, no wiec przeszukalem cala mape i rozbilem wszystkie jednostki dla przeciwniko, zapisalem i przenioslem sie do kamienia portalu przy portalu Malakaia. Znowu ulozylem ( rowniez z bugiem ) i znowu widze czerwony kolowrotek na portalu. Nie wiem co robic bylbym wdzieczny za pomoc ! Z groy dzieki

20100730113750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.07.2010 o 11:47, mlynekmc napisał:

Mam problem z przejsciem przez portal w Krysztalowym Lesie. Zebralem wszystkie plytki
i wsadzam w jedno z miejsc na nie i zaczyna mi sie bugowac ( konkretnie jest tak jak
na screenie, tylko za pierwszym razem wychodzin z rozmowy. A jak drugi raz klikne na
wlozona juz plytke nic nie moge wyjsc ) . No ale nic z tym bugiem plytki nauczylem sie
wkladac i wkladam wszystkie ale przy portalu widze czerwona kolowrotke. Pomyslalem moze
ze problem tkwi w tym ze nie rozbilem wszystkich jednostek, no wiec przeszukalem cala
mape i rozbilem wszystkie jednostki dla przeciwniko, zapisalem i przenioslem sie do kamienia
portalu przy portalu Malakaia. Znowu ulozylem ( rowniez z bugiem ) i znowu widze czerwony
kolowrotek na portalu. Nie wiem co robic bylbym wdzieczny za pomoc ! Z groy dzieki


Ale chodzi ci o to, że przy układaniu Płytek (strzelam, że chodzi o Mozaikę) nie możesz wyjść okna rozmowy?
Z tego co wiem ten błąd występuje we Władcy Smoków. Zainstaluj grę bez dodatku, a powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.07.2010 o 14:22, mlynekmc napisał:

mam zlota edycje :( Moze powiedzcie co trzeba zrobic przed otworzeniem się portalu? Trzeba
wybić wszystkie wojska czy coś takiego ??



ściągnij spellforce 2 camera bug fix mi pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy rozgrywka sieciowa w Spellforce 2 jest jeszcze obsługiwana przez serwery JoWood? Chciałem sobie powalczyć w necie, ale przy zakładaniu konta wyskakuje mi komunikat "Failed (code1)".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.08.2010 o 13:24, Va-Dim napisał:

Czy rozgrywka sieciowa w Spellforce 2 jest jeszcze obsługiwana przez serwery JoWood?
Chciałem sobie powalczyć w necie, ale przy zakładaniu konta wyskakuje mi komunikat "Failed
(code1)"
.


A to nie był problem powodowany przez lokalizację? Wieki nie grałam, ale coś mi tak świta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

SpellForce2 Władca Smoków:
Problem polega na tym że nie do kocnca wiem jak mam znaleźć coś dla Archonta z misji od Boga Krasnoludów.
no wiecie ... odwaga...bezinteresownośc... no właśnie, i co dalej?

Wszystkie inne questy wykonane, twórcę mógłbym rozwalić na luzie ale chcę 100%!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam ponownie. Mam problem z edytorem: kiedy go uruchamiam po paru sekundach wyskakuje okienko: "Microsoft Visual C++ Debug Library, Debug Error!"... i kaszana. W innym wątku wyczytałem, że błąd ten może być spowodowany przez lokalizację gry. Jeśli tak, to jak można ją "zangielszczyć"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W końcu udało mi się znaleźć rozwiązanie dla bardzo kiepskiej wydajności i spadków FPS dla nowych komputerów HI-END.
Po pierwsze należy odnaleźć plik log.txt, domyślnie znajduje się on w lokalizacji Moje dokumenty\SpellForce2\Diag.

Następnie zwracamy uwagę na niniejsze wpisy :

[INFO][app]: CPU GenuineIntel family 6 detected.
[INFO][app]: CPU rating is 16 points.
[INFO][app]: GFX rating is 0 points.


Powyższy log pokazuje, że gra nie rozpoznaje naszego sprzetu prawidłowo.
Karta graficzna jest zupełnie nie rozpoznana [co rzutuje na przewalenie obsługi grafiki kompletnie na cpu, co z kolei powoduje kosmiczne spadki frame/rateu] a procesor akurat w moim przypadku dostał spory rating bo rozpoznało go jako rodzinę intela 3 i jego taktowanie wyznaczyło rating [choć tu też nalezy sobie te diagnozy podwyższyć do 20 pkt]

A tera, wchodzimy w folder base\data znajdujacy się w katalogu z zainstalowaną grą i odnajdujemy plik : hwdb.xml.

Nalezy wyszukac w pliku kolejne wpisy :

- Dla procesora zaleznie od rozpoznanej rodziny [u mnie na przykładzie 6] :

<vendor ID="GenuineIntel" name="Intel" homepage=" http://www.intel.com">
<family ID="6" name="Pentium 3/Pentium M">
<record clock="3800" points="20" />


I wartość 3800 ustawiamy na swoją wartość taktowania procesora [u mnie 4000 wystarcza bo mam oc dokładnie na 4.0], jeśli gdzieś w niższym ratingu w tabeli jest wpis z wartością waszego procka wystarczy ją zmienić np o 3 pkt i w lini z ratingiem 20 punktów wpisać swoją.

Znalezienie linii dla swojego procesora zawsze robicie pierw sprawdzając jak wam go rozpoznało w pliku log.txt [tabela ma wpisy dla dwóch rodzin intela i dwóch rodzin athlona zawsze gdzieś tam przypisze wasz procesor]


Dla karty graficznej Nvidia :

<vendor ID="0x10de" name="Nvidia" homepage=" http://www.nvidia.com">
<adapters>
<adapter points="20" pattern=".*GeForce .*79...*" />


Wartość 79 należy zmienić na wasza rodzine GFów u mnie jest to GTX 260 więc 79 zastąpiłem wpisem GTX.

Dla kart ATI :

<vendor ID="0x1002" name="ATI" homepage=" http://www.ati.com">
<adapters>
<adapter points="20" pattern=".*Radeon .*X19...*" />


I wpis X19 należy zastąpić wpisem HD dla wszystkich nowych radeonów z tej rodziny.


Po wykonaniu wszystkich czynności należy odpalić grę, wyjśc zniej i sprawdzić ponownie plik log.txt.
Pola CPU i GFX rating powinny miec 20 punktów :

[INFO][app]: CPU rating is 20 points.
[INFO][app]: GFX rating is 20 points.



Po tych zabiegach SpellForce 2 powinien zacząć normalnie działać. U mnie z fatalnych 12-20 fps [np podczas chodzenia w trybie TPP po Siedmiogrodzie] frame rate znormalniał do 30-60 klatek i gra jest 100% grywalna. S2 optymalizacją nie grzeszy rewelacyjną ale skończyłem wreszcie całego na swoim kompie, bez żadnych slideshow''ów i przycinek, sporadycznie w zasadzie spadając z 60 klatek na minimum 30 w zaledwie kilku miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam problem z grą przez sieć w Spellforce 2 Złota Edycja, a mianowicie gdy próbuje założyć konto wyskakuje mi błąd "Failed (CODE:1)". Jak rozwiązać ten problem? Grę kupiłem 2 miesiące temu, a jej wersja to 2.01 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
mógłby mi ktoś pomóc ze znalezieniem patchy do Spellforce 2: Złota Kolekcja z Platynowej Kolekcji? Wiem że jakoś było że nie każdy patch pod każdą wersję, a te patche z CDP to są już do wersji 1.2 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hej :)

Mam mały problem w Kryształowym Lesie. Dostałem misję Cienie - mam poprowadzić wojowników Cienia, aby otworzyli bramy. Ale niestety nigdzie tych Cieni nie widzę :/ jest tylko jeden, ale nim nie mogę sterować. Nie wiem, czy to błąd z grą, ale jeśli nie z grą, to z czym? Nie mam pojęcia, co dalej zrobić. Kto wie? Spellforce'' a mam z CDA. Mam szukać jakiś patchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam taki problem. Po zaakceptowaniu propozycji Thura w misji Krypta Nieumarłych. Kamera mi ucieka i nie idzie jej zmienić. Jest jakiś sposób na to. Mam zainstalowany pathe 2.01.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować