• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
DarkStar

Spellforce 2 - problemy

Pytanie

musze przyznac, ze szlag mnie trafia. gra wydana tak pieknie, a chrzani sie juz po instalacji.

po pierwsze primo nie mam polskich liter, tylko krzaczki. tekstu nie daje sie czytac.

po drugie primo nie dziala dzwiek w filmikach.

po trzecie primo portret bohatera w lewej gornej czesci ekranu mruga i sniezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1046 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 11.08.2006 o 16:42, Ali G napisał:

> A jednak zwracam honor, gra na najwyższej rozdzielczości kończy się krzakami. Doradzam
gre
> na rozdzielczości 1024x796 czy ile tam. Wtedy nic sie nie psuje.


tylko na 19'' to lekko glupio wyglada :/ dlatego sie tak pluje :]

trzeba było zostać przy 17'' :)
no dobra żartuję - trochę wtopa przecież premiera była przekładana i można bylo sprawdzić temat..ech - to przez te urlopy i gorąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hm, to może powiedz mi jeszcze czy wyłaczenie filtrowania azotopowego obniża jakośc grafiki i zwiększa szybkośc gry czy odwrotnie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

masz niekompatybilny monitor z ta gra :D czy to nie jest zalosne ? wypuscic gre i nie sprawdzic jej ?

to wlasnie najlepiej swiadczy o zespole CDP odpowiedzialnym za Spellforce 2 - najprawdopodobniej tym samym zespole ktory zajmowal sie hereos5 gdyz chwilowo herosami sie nikt nie zajmuje :D:D:D to sie nazywa reorganizacja w firmie :D

przesunac ludzi ktorzy nie potrafia pracowac w inne miejsce gdzie moze ich ignorancja nie spowoduje takich strat :D

w CDP moga sie tylko cieszyc ze nie ejstem dyrektorem personalnym gdyz takie osoby wylecialyby dyscyplinarie :D z wilczym biletem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.08.2006 o 16:42, Evil Khan napisał:

> na rozdzielczości 1024x796 czy ile tam. Wtedy nic sie nie psuje.
czyli na całkiej komfortowej rozdzielczości - a za tydzień gdzieś będzie patch i pogracie sobie
w jakiej tam chcecie.


Gdybys miał panel LCD, a nie monitor CRT to mogłbyś zapomnieć o konfortowej rodzielczości. Jeśli panel LCD jest 17", to ma przypisaną rozdzielczość 1280x1024 jako najwłaściwszą. W innych gry wyglądają po prostu brzydko, niezależnie od innych ustawień. A nie zauważyłem, aby gra miała na pudełku, wśród wymagań podane zastrzerzenie, że jest przystosowana tylko określonej rozdzielczości lub tylko do monitorów CRT... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.08.2006 o 16:53, morthi napisał:

w CDP moga sie tylko cieszyc ze nie ejstem dyrektorem personalnym gdyz takie osoby wylecialyby
dyscyplinarie :D z wilczym biletem :P


morthi, moze wlasnie odkryles swoje powolanie?:)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wiesz :) ja moge sobie tylko ponarzekac :) a zrobic nic nie moge :D no oprocz robienie nieoficjalnych patchy do heroesow :P na ktorych sie zawzialem :)

Spellforce''a 2 nie mam :) i widze ze nie warto tej gry kupowac w polskiej wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

masz niekompatybilny monitor by gra mogla dzialac na nim poprawnie...ehh...szkoda gadac po prostu...a na odpowiedz pewnie przyjdzie dlugo poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.08.2006 o 17:32, GanD napisał:

> > na rozdzielczości 1024x796 czy ile tam. Wtedy nic sie nie psuje.
> czyli na całkiej komfortowej rozdzielczości - a za tydzień gdzieś będzie patch i pogracie
sobie
> w jakiej tam chcecie.

Gdybys miał panel LCD, a nie monitor CRT to mogłbyś zapomnieć o konfortowej rodzielczości.
Jeśli panel LCD jest 17", to ma przypisaną rozdzielczość 1280x1024 jako najwłaściwszą. W innych
gry wyglądają po prostu brzydko, niezależnie od innych ustawień. A nie zauważyłem, aby gra
miała na pudełku, wśród wymagań podane zastrzerzenie, że jest przystosowana tylko określonej
rozdzielczości lub tylko do monitorów CRT... :(

wiem, głupio wyszlo ze strony cdp. pozostaje czakać na patcha.
troszkę wygląda jkabyście byli beta testerami - oficjalna premiera za 7 dni - zdążą to poprawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

myslisz ze osoby ktore zamowily w preorderze to dostaly wersje beta a Ci ktorzy kuia ww sklepie gre 18 sierpnia to dostana inna wersje ? ciekawe :D

jezeli tak to wszscy ktorzy zamowili przed premiera sa szczesciarzami a nie nabitymi graczami w butelke od ktorych ktos wyciagnal pieniadze i sprzedal im niepelnowartosciowy produkt

mowis ze glupio wyszlo ? w takim razie jak kupisz samochod ktory bedzie jezdzic tylko jak wrzucisz bieg 3 bo wyzej juz nie to tez poiwesz ze glupio wyszlo ?

glupio wyszli wszyscy gracze ktorzy zamowili Spellforce 2 spolszczone przez profecjonalistow z CDp - to gracze wyszli na glupich wierzac zapewnieniom CDP ze przy polonizacji pracuja profesjonalisci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.08.2006 o 18:17, morthi napisał:

myslisz ze osoby ktore zamowily w preorderze to dostaly wersje beta a Ci ktorzy kuia ww sklepie
gre 18 sierpnia to dostana inna wersje ? ciekawe :D

nie będzie to ta sama gra - przecież są już pudełka itp.
natomiast za te 7 dni będzie zapewne patch z 1Mb poprawiający krzaczki. Jak ktoś kupi grę 18 i ściągnie patcha będzie w lepszej sytuacji niż ci co już teraz mają grę a nie mogą pograć. O to mi chodziło !

Dnia 11.08.2006 o 18:17, morthi napisał:

jezeli tak to wszscy ktorzy zamowili przed premiera sa szczesciarzami a nie nabitymi graczami
w butelke od ktorych ktos wyciagnal pieniadze i sprzedal im niepelnowartosciowy produkt

twoje wypowidzi przybierają ton krucjaty aginst CDP
Ja dzięki Bogu szczęśliwie grę kupiłem za 10 zł (był taki błąd w sklepie gram - zorientowani wiedzą o co chodzi) za co jestem CDP baardzo wdzięczny (przecież mogli anulować zamówienie) i nie zamierzam mówić na nich złego słowa mimo potknięć. Pozostaje czakać na patcha. Kilka dni nikogo nie zbawi - są inne gry i inne zajęcia. Siemka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

to nie chodzi o patcha tylko o pewna prawidlowosc...nie poradzili sobie z polonizacja heroes 5 gdyz nawalila i grupa tlumaczaca i korekta i osoba kontrolujaca, teraz nawalila osoba sprawdzajaca -wiesz...sprawdzenie czy teksy jest w dobrej stronie kogowej nie jest rzecza trudna szczegolnie ze potrafili to zrobic dla rozdzielczosci 1024x768 - to dlaczego nie potrafili tego zastosowac dla innych rozdzielczosci ?to nie jest niedbalstwo - to jest ignorancja i przejaw nieodpowiedzialnosci.

krucjata ? czy to dziwne ze jezeli kupuje gre to chce dostac to za co zaplacilem?
faktycznie jak bym zaplacic za gre 10 zl to bym sie tak nie czepial (szczesciarzu ;) ) ale pozostali zaplacili troche wiecej i nie widze powodu dla ktorego mieliby byc pokrzywdzenie przez niedbalstwo zespolu CDP ktory jest odpowiedzialny za Spellforce 2.

myslisz ze wypuszcza patcha za tydzien ? zebys sie nie zdziwil...herosi 5 wyszli 6 czerwca a jedyny patch ktory CDP wypuscilo byl tak zalosny i smieszny ze az szkoda go sciagac (ale trzeba bo poprawia jeden speech w filmiku) - a ilosc bledow zwiazanych z polonizacja roznie z patcha na patch - oczywiscie odzewu zadnego - bo to ja sie czepiam :D

no to sie bede czepiac - skoro wg Ciebie CDP jest cacy i nie czujesz sie oszukany ani zrobiony w balona Twoja sprawa - ale inni gracze tak sie wlasnie czuja - zaplacili za w pelni profesjonalnie spolszczona gre a otrzymali wersje beta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A może mi ktoś pomóc? Mam sprzęt w miare, w miare:
2.6 GHz Pentium 4
GeForce 6800 z odblokowanymi potokami
1GB Ramu

a gra nawet po ustawieniu wszystkiego na minimum ledwo co zipie! Demo chodziło mi ślicznie na średnich detalach, a tu jest rzeźnia idąc polem 4 postaciami na minimalnych ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.08.2006 o 20:56, Mistic napisał:

A może mi ktoś pomóc? Mam sprzęt w miare, w miare:
2.6 GHz Pentium 4
GeForce 6800 z odblokowanymi potokami
1GB Ramu

a gra nawet po ustawieniu wszystkiego na minimum ledwo co zipie! Demo chodziło mi ślicznie
na średnich detalach, a tu jest rzeźnia idąc polem 4 postaciami na minimalnych ustawieniach.


Mam ten sam problem i prawie identyczny sprzet (jedyna roznica w procesorze - ja mam P4 3.0 GHz). Jednak z tego, co wyczytalem na oficjalnym forum gry, wynika ze gra niespecjalnie lubi karty z serii GF 6800. Poki co nie znalazlem rozwiazania naszego problemu. Instalacje najnowszych sterownikow (91.31) i bety pozniejszej ich wersji (91.33) nic nie daly, podobnie jak grzebanie w opcjach gry i uruchamianie jej w trybach zgodnosci. Do plynnego dzialania grze ciagle daleko, nieustanny slideshow. Jesli Tobie uda sie poradzic z tym problemem, daj znac. Ja tez dalej dzialam i przekopuje sie przez forum pomocy technicznej SF2, moze cos znajde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dostałem pocieszającą odpowiedź od pomocy technicznej CDP w związku z naszym problemem. Zacytuję fragment:

"Opisany przez Pana problem jest nam znany, w tej chwili przygotowujemy
poprawkę, która ma rozwiązać ten problem. Łatka ta powinna pojawić się do
końca przyszłego tygodnia."

Tak więc nie pozostaje nam nic innego niż czekać. Sam nie mam zamiaru grać wcześniej i kombinować, szkoda nerwów. Poza tym nie skończyłem jeszcze nawet pierwszej kampanii zwykłego SpellForce, więc mam co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra, mam pytanie do was ludziska jeszcze, możecie podać jaką macie karte graficzną i jaka jest jakośc gry w Spellforce 2? Na moim GF 6800 tnie sie niemiłosiernie i myśle nad zakupem drugiej karty grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 10:42, Mistic napisał:

Dobra, mam pytanie do was ludziska jeszcze, możecie podać jaką macie karte graficzną i jaka
jest jakośc gry w Spellforce 2? Na moim GF 6800 tnie sie niemiłosiernie i myśle nad zakupem
drugiej karty grafiki.


Zdecydowanie zly pomysl, GF 6800 to jeszcze bardzo dobra karta, ktora spokojnie moze sluzyc przez najblizszy rok. Przy takiej karcie wydatek rzedu kilkuset zlotych dla jednej gry jest moim zdaniem calkowicie nie do zaakceptowania. Zreszta po wymianie karty nie masz gwarancji, ze gra bedzie chodzic plynnie - problemy maja tez uzytkownicy niektorych Radeonow i kart z roznych serii nVidii. Poki co nie wiadomo, gdzie lezy problem. Lepiej wstrzymaj sie z zakupami, chyba ze naprawde to pare stowek ci ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wpisz w wyszukiwarke Spellforce 2 zamówienia przedpremierowe i poczytaj, na starcie był bład sklepu związany zapewne z obniżką ceny o dodatkowe 10zł jeśli miałeś zarejestrowaną gre Spellforce 1, i sklep zamiast obniżac cene gry o 10zł, obniżał ją do 10zł i w ten sposób Evil Khan, ja , zardzel (sora jesli sie pomylilem) i jeszcze ze 3 delikwentow otrzymało gre Spellforce 2 w zadziwiająco niskiej cenie 10zł (ja dodatkowo +15,90 za kuriera b zapomnialem o kupnie zetonu ale nie mialem zamiaru anulowac zamowienia :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 11:03, sony ericsson napisał:

Co miales na mysli mowiac, ze kupiles ta gre za 10zl? Czyzby sklep byl niedoskonaly? A wiec
mozna liczyc na lud szcescia i przy bledzie kupic gre za tanioche? Moze napiszesz cos wiecej?

poczytaj sobie wątek
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=7888&tpage=1
nie chce mi się pisać po raz kolejny o co chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować