• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
DarkStar

Spellforce 2 - problemy

Pytanie

musze przyznac, ze szlag mnie trafia. gra wydana tak pieknie, a chrzani sie juz po instalacji.

po pierwsze primo nie mam polskich liter, tylko krzaczki. tekstu nie daje sie czytac.

po drugie primo nie dziala dzwiek w filmikach.

po trzecie primo portret bohatera w lewej gornej czesci ekranu mruga i sniezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1046 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Cóz, dobrze wiedzieć, ale zapewne gdybyś w numerze karty graficznej zamiast jednej siódemki miał 6 to byś psioczył wraz z nami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.08.2006 o 14:05, hirel napisał:

Tak tylko, że za wolno działającą gre nie można winić CPD - oni ją tylko przetłumaczyli i dystrybutują
...


Obawiam się, że może to być wina CDP. Podobnie było z Dungeon SIege II. Wersja polska cięła się niemiłosiernie podczas gdy oryginalna śmigała aż miło. Litości Spellforce 2 ukazał się na świecie na początku kwietnia, można było popracować nad optymalizacją przez te 5 miesięcy. Skąd to opóźnienie skoro i tak gracze są betatesterami?
Pięć miesięcy lokalizacji? To śmieszne, dłużej niż w przypadku Obliviona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak też mi się wydaje, może byłby ktoś chętny popatrzeć co siedzi w plikach dema angielskiego i polskiej pełniawki i coś pozmieniac żeby jakoś polepszyć działanie gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odpowiedz na nasze apele na oficjalnym forum gry:

Hi

Hm - Its strange that in this thread most people have the Polish version of SF2 and that it worked great with the demo. There were many complaints about the performance but I never experienced cases where the performance of the demo was good and the performance of the full game was equal to a slideshow. There were also cases on which it slowed down on some maps but for you guys its on every map.

Well, I would suggest to contact the Polish distributor of SF2 and tell them that there must be something wrong with their version. I have no other explanation for this phenomenon.

Greetings
-kubi


I kolejna:

Well, there are also problems with the english or the german version but not so horrible ones. Mostly when somebody had performance problems he had it already with the demo. You guys didnt have that.

So at the moment I see no way.


Uwazam jednak, ze skoro u czesci uzytkownikow polskiej wersji gra dziala poprawnie, a u innych nie, to jednak mimo wszystko winna jest optymalizacja (tudziez jej brak). A dominuja skargi Polakow, bo po prostu dopiero teraz miala miejsce polska premiera. Ale to tylko moje domysly, moze faktycznie CDP cos namieszalo? Tak czy inaczej wciaz nie wiadomo, co jest przyczyna naszych problemow z dzialaniem gry i czy w ogole zostana one rozwiazane. Dyskusja na forum producenta trwa dalej. Szkoda tylko, ze polski dystrybutor milczy.

http://spellforce.jowood.com/forum/showthread.php?t=42205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Oj chyba dołącze się do narzekania...
Mimo iż mój kumpel kupił poprostu zagranica Spellka i miał przyjemność grania przedemną byłem spokojny
Mimo iż mogłem kupić za 10 zł Spellka a to przegapiłem byłem spokojny
Mimo iż mnie kurier w bambuko strzelił byłem spokojny
ALe że mi Spellek po takim czasie jeszcze śmie się krzoczyć to tu spokojny nie bede

No kur..cze
-LCD- ja chce grać w normalnych warunkach... a nie pixelki...
-ja bym chciał bym miał spowrotem muzyke w filmach (miałem ale mi gdzieś znikła)
-Ja bym chciał by Balladyna byla tylko żartem... no ku..rcze Balladyna przecież ona miała w demku ładne imie (choć nie pamiętam jakie ALE ANG) Nightsong
-Ja bym naprawde chciał by gra działała mi tak samo jak demko (Radek 9600)
-A PRZEDEWSZYSTKIM JA BYM CHCIAŁ WIDZIEĆ ZIEMIE a nie czarna plame... (sterowniki odziwo załadowane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety musze dołączyc do narzekających :

Nvidia 6600GT, najnowsze sterowniki, wszystko ustawione na min lub wylaczone - gra sie tnie niemilosiernie i wygląda po prostu ohydnie :( To jakaś kpina z graczy. Wole juz po raz kolejny 1 uruchomic - wyglada i dziala lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mi przed chwilą przy próbie uruchomienia Spellforce 2, wyskoczył komunikat o zainstalowanie najnowszej wersji sterowników dla mojej karty graficznej. Więc za nim zobaczę na co tak wszyscy narzekają, poczekam sobie z 30 min, bo stery zajmują 60 mb

Aha i jeszcze jedno, Ja się nie martwię, bo za nim przejdę Cień Feniksa - a jeszcze troszkę mi zostało - to na pewno wyjdzie jakiś patch poprawiający Polską wersję ( o ile można nazwać ją Polską wersją ) i kłopoty z nie którymi kartami graficznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Yhm Polska bez polskich napisów... ślicznie.. niestety gdy u mnie się zgłosił ten tekst ze sterownikami zainstalowałem je lecz pierwsze co ujrzałem to brak podłoża... po wielu godzinach, kasowania programów (bo myślałem że coś może być jak w Heroesach) i instalowania nowych dopalałek sterowników aktualizacji... wreszcie zaskoczyło... nawet nie wiem co zrobiłem że coś zakoczyło... lecz odziwo czasami nadal się zgłasza ten tekst nagraj nowe sterowniki....

oj nie ma to jak spellek 1 pamiętam jak spędzilem przy nim wiele godzin pochłaniając kolejne misje... mrau mam nadzieje że 2 też będzie tak miodna...

lecz coś jest nie tak z ekipą, nie to żebym kogoś obrażał bo sam mam zajęcie podobne tylko że na mniejszą skale przy MuD''ach i wiem że to czasami trudna sprawa... lecz ludzie to jest wasz zawód, prace wykonać poprawnie PLIS I WYPUŚCIĆ Poprawke....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W sumie na rodzielczości 1024x768 polskie znaki są. Widocznie panowie z CDP zapomnieli przetestowac polskiej wersji na innych rodzielczościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.08.2006 o 16:29, Seqiu napisał:

Mi przed chwilą przy próbie uruchomienia Spellforce 2, wyskoczył komunikat o zainstalowanie
najnowszej wersji sterowników dla mojej karty graficznej.


U mnie na GF6600GT nie wyskoczył na początku komunikat o złych sterownikach, ale i tak zainstalowałem najnowsze, bo miałem dużo starsze, nieaktualizowane od roku;) Jak wyłączę efekty trawy, chmur i cieni to gra chodzi prawie idealnie, tyle że to jest na samym początku prologu, dalej nie przechodzę, bo mnie szlag trafia, jak patrzę na te krzaczki zamiast liter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zauważyłem także że jakoś dziwnie się kieruje postacią główną.... nie wiem dlaczego ale wydaje mi się że coś jest źle.. u mnie na początku podchodzi do potwora (sztylet jako broń lub miecz) jakby poprostu podchodził a później po kilku sekundach dopiero atakuje potwora... tak jakby atak nie działał i polegał na autoataku (czyli gdy się nie kieruje postacią to i tak podejdzie by zaatakować) mi to tak wygląda... nie wiem może ktoś też ma coś takiego?? bo z tego co pamiętam w demie atakował bez problemu... Mógłby ktoś sprawdzić to?

1023x768... nie bunotwał bym się gdyby mi połowe monitor nie krył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy osoby mające problemy z wydajnością mogą sprawdzić plik "Moje dokumenty\Spellforce2\logs\diag.txt"? U mnie występuje coś takiego:

[INFO][app]: SpellForce2 Final Build: 111632
[INFO][app]: CPU GenuineIntel family 7 detected.
[INFO][app]: CPU clock speed is ~3011 MHz.
[INFO][app]: CPU rating is 12 points.
[INFO][app]: GFX rating is 0 points.
[INFO][Create Device]: Switch to display parameters: 1280 × 1024 @ 0 Hz, fullscreen.
[INFO][Create Device]: Vendor ID = 0x1002
[INFO][Create Device]: Device ID = 0x71c0
[INFO][Create Device]: Subsystem ID = 0x1301043
[INFO][Create Device]: Device name = \\.\DISPLAY1
[INFO][Create Device]: Device description = ASUS X1600 Series
[INFO][Create Device]: Driver version = 6.14.10.6614
[INFO][Create Device]: Driver description = ati2dvag.dll
[INFO][Create Device]: Vertex shader = 0x300; Pixel shader = 0x300.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x15, pass.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x16, pass.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x15, pass.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x16, pass.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x31545844, pass.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x33545844, pass.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x35545844, pass.
[INFO][Create Device]: Engine color space is linear.

Przeglądając plik hwdb.xml znalazłem, że w pogrubionej linii zamiast 0 powinno być wstawione 16. Wygląda na to, że gra ma problemy z identyfikacją niektórych kart graficznych, gdyż jakby jakakolwiek karta została rozpoznana, w to miejsce wstawiony by był co najmniej 1 punkt. Możliwe, że ma to jakiś związek z naszymi problemami z wydajnością - błędne wykrywanie kart graficznych. Póki co ślepy trop, ale może jednak coś w tym jest. Jeśli możecie sprawdźcie jaka wartość w tej linii występuje w Waszym pliku z diag.txt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[INFO][app]: SpellForce2 Final Build: 111632
[INFO][app]: CPU AuthenticAMD family 6 detected.
[INFO][app]: CPU clock speed is ~2201 MHz.
[INFO][app]: CPU rating is 10 points.
[INFO][app]: GFX rating is 6 points.
[INFO][Create Device]: Switch to display parameters: 1024 × 768 @ 0 Hz, fullscreen.
[INFO][Create Device]: Vendor ID = 0x1002
[INFO][Create Device]: Device ID = 0x4150
[INFO][Create Device]: Subsystem ID = 0x200174b
[INFO][Create Device]: Device name = \\.\DISPLAY1
[INFO][Create Device]: Device description = RADEON 9600 SERIES
[INFO][Create Device]: Driver version = 6.14.10.6626
[INFO][Create Device]: Driver description = ati2dvag.dll
[INFO][Create Device]: Vertex shader = 0x200; Pixel shader = 0x200.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x15, pass.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x16, pass.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x15, pass.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x16, pass.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x31545844, pass.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x33545844, pass.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x35545844, pass.
[INFO][Create Device]: Engine color space is linear.


ładny sprzęcik masz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A masz procka dwurdzeniowca czy jednordzeniowca? Bo może te wszystkie problemy są związane z pracą gry na systemach wyposażonych w procki dwurdzeniowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[INFO][app]: SpellForce2 Final Build: 111632
[INFO][app]: CPU AuthenticAMD family 7 detected.
[INFO][app]: CPU clock speed is ~2010 MHz.
[INFO][app]: CPU rating is 14 points.
[INFO][app]: GFX rating is 20 points.
[INFO][Create Device]: Switch to display parameters: 1600 × 1200 @ 0 Hz, fullscreen.
[INFO][Create Device]: Vendor ID = 0x10de
[INFO][Create Device]: Device ID = 0x294
[INFO][Create Device]: Subsystem ID = 0x81fb1043
[INFO][Create Device]: Device name = \\.\DISPLAY1
[INFO][Create Device]: Device description = NVIDIA GeForce 7950 GX2
[INFO][Create Device]: Driver version = 6.14.10.9145
[INFO][Create Device]: Driver description = nv4_disp.dll
[INFO][Create Device]: Vertex shader = 0x300; Pixel shader = 0x300.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x15, pass.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x16, pass.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x15, pass.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x16, pass.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x31545844, pass.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x33545844, pass.
[INFO][Create Device]: Testing sRGB support for display format 0x35545844, pass.
[INFO][Create Device]: Engine color space is linear.


ja mam cos takiego. gra nie wyswietla poprawnie niektorych tekstur.

MandiATO --->
gra wykryla twoja karte, ale dala jej zero punktow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.08.2006 o 22:49, DarkStar napisał:

MandiATO --->
gra wykryla twoja karte, ale dala jej zero punktow.


Jak zmieniłem sterowniki na oficjalne ATI - gra wykryła poprawnie i dała 16, jak zmieniłem jedną linijkę w hwdb.xml na oryginalnych sterach ASUSa też wykryło poprawnie i dało 16. Ale nadal są problemy z płynnym działaniem w czasie gry. Jak naciśnie się ESC i pojawi się menu, wtedy animacja jest z poprawną prędkością (cienie, korony drzew, płomienie) a w grze - slideshow... Może to ma coś wspólnego z procesorami dwurdzeniowymi, nie wiem:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.08.2006 o 22:54, MandiATO napisał:

Może to ma coś wspólnego z procesorami dwurdzeniowymi, nie wiem:-(



na stronce AMD mozna sciagnac AMD Dual-Core Optimizer, podstawa przy dwurdzeniowcach. moze intel ma cos podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować