Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect Andromeda - wideo - zobacz zabawne błędy w grze

39 postów w tym temacie

5 minut temu, Xelos_Iterion napisał:

Szczególnie że Wiedźmin 3 ma więcej wspólnego z grą akcji z otwartym światem właśnie niż z RPGiem jako takim. Z nowym ME z pewnością jakoś się dogada.

No tak bo wszystkie RPGi musza wygladac jak baldurs i icewind dale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie wygląda inaczej niż Baldur czy The Age of Decadence. Ale to wszystko. Idąc tym tropem, można by Dying Light nazwać RPGiem. I jeśli w Twoim mniemaniu nim jest, to wytłumaczy tę naszą rozbieżność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Karczort napisał:

To może czas zmienić sprzęt? Bo ustawienia na ultra + supersampling na 200% i to jedna z ładniejszych gier w ogóle.

I7-4790K, 16gb ram I GTX 1070 - wszystko na ultra prócz cieni i gra nie jest zbyt piękna a tekstury jednak trochę rażą + postać jest dla mnie za mała, ma dziwne proporcje ciała i dosyć pokracznie się porusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Bioware nie powinno dostać w tej kwestii taryfy ulgowej. Fani ME oraz DA cały czas czekają na znaczną poprawę w kwestii animacji twarzy w grach tego studia i do tej pory tej poprawy nie ma a minęło już prawie 10 lat.

Bardzo dobrze, że gracze wymagają tej samej jakości, którą dostarczył W3: Dziki Gon. I nie chodzi o to, że każda gra ma mieć od teraz ten sam styl. Chodzi o JAKOŚĆ. Skoro polskie studio dało radę zrobić takie animacje twarzy, to jaki problem ma z tym Bioware? Mają większy fundusz na takie gry oraz tłum fanów, którzy na pewno to kupią i  poczekają trochę dłużej, żeby otrzymać lepszy produkt.

Ciekaw jestem jak się czuję gracze, którzy wykupili najdroższe edycje Andromedy, z wieloma dodatkami gdy tymczasem podstawa gry posiada taką skazę.

I ktoś powie, że to nie przeszkadza? Może i tobie nie przeszkadza, jeżeli grasz po to, żeby tylko sobie pobiegać i strzelać, ale Mass Effect to przede wszystkim opowieść, tak jak i Dragon Age. Właśnie dlatego animacje twarzy są tak ważne, ponieważ to one przekazują najwięcej emocji z ekranu do "serca" gracza. Z martwą twarzą nawet najlepiej zagrany dialog przez aktora nie dostarczy ci zamierzonych emocji, wręcz przeciwnie, będzie to groteska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo wy tak powiedzieliscie? Powbijało sie wam do głowy ze jedynymi RPG-ami sa takie w których trzeba czytac tone tekstu i najlepiej niech bedzie rzut izometryczny. Definicja RPG-a jest troche szersza niz to, ale nie zaprzątajcie sobie tym głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:

Bo wy tak powiedzieliscie? Powbijało sie wam do głowy ze jedynymi RPG-ami sa takie w których trzeba czytac tone tekstu i najlepiej niech bedzie rzut izometryczny. Definicja RPG-a jest troche szersza niz to, ale nie zaprzątajcie sobie tym głowy

Nie, bo tak wciąż mówili twórcy Wiedźmina.

 

A co do Andromedy a dokładnie do Lamenre. Przede wszystkim twórcy Wiedźmina mieli swój silnik, uczyli się go tworząc go. BioWare ma narzucony z góry przez EA silnik, bo te zjeb.... wszędzie pchają ten nieszczęśliwy Frostbite. Tylko DICE ogarneli ten silniki na maksa, w końcu go stworzyli. Podobnie jest z CryEngine - tylko Crytek jako twórca ogarnął go na maksa, a jacy są inni nieudolni niech będą przykłady rodzime - Sniper Ghost Warrior 2 i 3.

I wiesz, mi takie błędy (banalne błędy) nie przeszkadzają przy ogromie jak wielka jest Andromeda. Te nieszczęsne twarze to jakiś 0.01% gry i problem jest tylko z ludzkimi twarzami. A jak chcesz emocje to zagraj w Tormenta - tam masz "wyrażone" emocje tonami tekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lis_23 napisał:
1 godzinę temu, Karczort napisał:

To może czas zmienić sprzęt? Bo ustawienia na ultra + supersampling na 200% i to jedna z ładniejszych gier w ogóle.

I7-4790K, 16gb ram I GTX 1070 - wszystko na ultra prócz cieni i gra nie jest zbyt piękna a tekstury jednak trochę rażą + postać jest dla mnie za mała, ma dziwne proporcje ciała i dosyć pokracznie się porusza.

Ja też sobię kupuję i7-4790 ! Ohh już nie mogę się doczekać jak to będzie banglać, RAM też dokupię a co mi tam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karczort napisał:

Gra jest dobra i tyle. Jak komuś podobał się ME1 to MEA też mu się spodoba.

Tak samo mogę napisać, że "gra nie jest dobra i tyle".
Kto ma teraz rację?

Podoba mi się cała trylogia, do MEA jak na razie jestem zrażony.
Nie twórz ideologii, że jak jedno się spodoba, to drugie z miejsca pokocha.

A ogólnie - twoja desperacka obrona tej gry brzydko pachnie fanatyzmem, żeby nie powiedzieć - Biodronem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TigerXP napisał:

Bo wy tak powiedzieliscie? Powbijało sie wam do głowy ze jedynymi RPG-ami sa takie w których trzeba czytac tone tekstu i najlepiej niech bedzie rzut izometryczny. Definicja RPG-a jest troche szersza niz to, ale nie zaprzątajcie sobie tym głowy :)

Nie. A definicja jest bardzo prosta, wystarczy rozwinąć sobie skrót "RPG". Jeśli gra nie umożliwia odgrywania roli, tj. kształtowania swojego bohatera i jego relacji z innymi zgodnie z naszym zamiarem w dialogach i innych sytuacjach (w ramach tego, co oferują twórcy), to gra ta z definicji RPGiem nie jest.

 

3 godziny temu, Karczort napisał:

I wiesz, mi takie błędy (banalne błędy) nie przeszkadzają przy ogromie jak wielka jest Andromeda. Te nieszczęsne twarze to jakiś 0.01% gry i problem jest tylko z ludzkimi twarzami. A jak chcesz emocje to zagraj w Tormenta - tam masz "wyrażone" emocje tonami tekstu.

I te wzbudzane tonami tekstu emocje są jak najbardziej prawdziwe i niepowodujące dysonansu. Co w grze RPG, jakby nie patrzeć, jest na wagę złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, że obecny szum wokół ME:A bardzo przypomina ten, który był wokół AC Unity: ja przez całą grę nie uświadczyłem tych wszystkich błędów, które krążyły po sieci od dnia premiery i tutaj może być podobnie, gdyż poza samymi animacjami poruszania się postaci (które dla mnie są za małe i mają nieproporcjonalny tułów, ramiona i głowę) nie uświadczyłem żadnych problemów z twarzami. Ba! "cud scenki" to graficznie najlepszy efekt gry, gdyż sama oprawa graficzna już takiego szału nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, SzaKaL3313 napisał:

Skończcie porównywać wszelkie RPG do Wiedzmina 3 albo gry akcji z otwartym światem do GTA V bo to nie jest ta liga.

To niech łaskawie EA obniży cenę Andromedy o jakieś 40-50 zł bo na razie sugeruje ona że gra jest o ligę wyżej od Wiedźmina który na premierę był o tę dość sporą kwotę tańszy. I mimo że miał błędy, to nie były one tak karygodne i widoczne. Inna sprawa że często zależały od posiadanego sprzętu, (ja na swoim np. nigdy nie miałem owych legendarnych problemów z płotką) a w Andromedzie numerem z animacjami jest raczej globalny.

No i te kłamstwo Bioware po zwiastunie, kiedy gracze śmiali się z protoganistki która wiecznie wykrzywiła ryło w uśmiechu, nawet gdy przystawiło się jej spluwę do głowy - że niby to naprawią wszelkimi sposobami.
Nie naprawili. W trialu który już ma zaplikowanego patcha jest to samo.
Grę kupię bo jestem fanem serii, ale jednocześnie nie jestem naiwnym idiotą. Czekam na gwiazdkowe promocje w origin, choć możliwe że już na lato zejdą ochoczo z ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lis_23 napisał:

Powiem tylko tyle, że obecny szum wokół ME:A bardzo przypomina ten, który był wokół AC Unity: ja przez całą grę nie uświadczyłem tych wszystkich błędów, które krążyły po sieci od dnia premiery i tutaj może być podobnie, gdyż poza samymi animacjami poruszania się postaci (które dla mnie są za małe i mają nieproporcjonalny tułów, ramiona i głowę) nie uświadczyłem żadnych problemów z twarzami. Ba! "cud scenki" to graficznie najlepszy efekt gry, gdyż sama oprawa graficzna już takiego szału nie robi.

Dokładnie. Właśnie pojawił się ciekawy materiał na ten temat w gry-online (polecam obejrzeć przegląd tygodnia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lis_23 napisał:

Powiem tylko tyle, że obecny szum wokół ME:A bardzo przypomina ten, który był wokół AC Unity: ja przez całą grę nie uświadczyłem tych wszystkich błędów, które krążyły po sieci od dnia premiery i tutaj może być podobnie, gdyż poza samymi animacjami poruszania się postaci (które dla mnie są za małe i mają nieproporcjonalny tułów, ramiona i głowę) nie uświadczyłem żadnych problemów z twarzami. Ba! "cud scenki" to graficznie najlepszy efekt gry, gdyż sama oprawa graficzna już takiego szału nie robi.

Nawet jeśli te błędy i animacje są sporadyczne (bo w sumie faktycznie ktoś mógł zebrać jedynie te gorsze na tle paru godzin gdzie pozostałe były ok) to grę trawi wiecęj problemów. Narzeka się na słabe, wręcz nudne dialogi (tego nie naprawisz, trzeba by było je napisać od nowa), niektóre postacie słabe w detale, po prostu brzydkie, bez emocji, itp.
Gra jest po prostu poprawna. I tyle.
Do Wiedźmina się nie umywa, a chcąc nie chcąc ludzie będą teraz nowe gry do niego porównywać. Był robiony za śmieszne pieniądze (15 milionów na tle 80 Skyrima, nie mówiąc o droższych grach jak GTA V) jest starszy o dwa lata, a ma lepsze animacje, bardziej bogate w detale postacie, lepsze dialogi, dźwięk, itp.
Tak to jest jak ktoś zawyża poprzeczkę. Komentarz z jednego tych śmiesznych filmików o ME:A : "Wiedźmin 3: rujnuje gry od 2015 roku"
Ale przynajmniej setting im się udał. Takie założenia ME powinno mieć od początku. Nie jakaś walka ze żniwiarzami (która mogła być na końcu) tylko eksploracja galaktyki, zakładanie kolonii i poznawanie nowych ras. Tak ją sobie wyobrażałem.

Edytowano przez Darkstar181

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To "Skyrim" był robiony za taką kasę i w dniu premiery był takim bublem? - Sorry ale jak nazwać grę, która w dniu premiery ma tekstury rodem sprzed kilku lat? Trzeba było tę kasę dać moderom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Roi się"?? Hehehe. Matoły w internecie robią w kółko te same filmy z tymi samimi kilkoma dziwnymi animacjami, a reszta oglądnie kilka takich filmów, z kilkoma dziwnymi animacjami i myśli, że całą gra jest skopana, anulują preordery, tracą zainteresowanie. Heheheheh. No po prostu niesamowite.

Internet to już jeden wielki kibel, nakręcany przez imbecyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować