Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

10 najbardziej opłacalnych gier

11 postów w tym temacie

Po tytule spodziewałem się listy tanich tytułów, a na samym jej początku pojawiły się dwa bardzo drogie (wiem, że dają dużo zabawy, ale jednak tak trochę kontrastują :) ). Zwłaszcza, że poprzednia wersja cywilizacji dostępna jest za bezcen. To może wrzucę kilka tanich od siebie:

Terraria (dużo zawartości na godziny zabawy przy mikroskopijnej cenie)

Skyrim (nietrudno znaleźć w bardzo promocyjnej cenie, mnóstwo zawartości, mnóstwo modów)

Deus Ex: Human Revolution (mocno przeceniona teraz, ciekawa strzelanka / skradanka z elementami RPG, w zależności jaki sposób gry komu odpowiada) - nie mylić z Mankind Divided, które nie jest warte swojej ceny.

 

Z mniej znanych wymieniłbym niszowe Gemcraft: Chasing shadows (rozbudowany tower defense), Eador - genesis (turowa strategia, trochę podobne do HoMM).

Pewnie dorzucę jeszcze coś jak wrócę do domu i przejrzę swoją bibliotekę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"10 gier z ostatnich lat najbardziej wartych swojej ceny" a nie ma ani jednej gry która trafiła do zestawienia za fabułe, historie, przeżycia. Osobiście wolę grę pokroju na przykład Mass Effect albo Half-Life 2 (E1, E2) za wciągającą fabułę i to ona sprawia w moim przypadku, że gra jest w głeównej mierze warta moich pieniędzy. Rozumiem zamysł listy ale zmodyfikowałbym tytuł na coś w stylu "10 gier z ostatnich lat na długie godziny" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ceicob napisał:

"10 gier z ostatnich lat najbardziej wartych swojej ceny" a nie ma ani jednej gry która trafiła do zestawienia za fabułe, historie, przeżycia. Osobiście wolę grę pokroju na przykład Mass Effect albo Half-Life 2 (E1, E2) za wciągającą fabułę i to ona sprawia w moim przypadku, że gra jest w głeównej mierze warta moich pieniędzy. Rozumiem zamysł listy ale zmodyfikowałbym tytuł na coś w stylu "10 gier z ostatnich lat na długie godziny" ;)

Przeciez GTAV czy wiedzmin maja swietna fabułe i historie. O przezyciach sie nie wypowiadam, bo dla jednego przezyciem jest jechanie szybkim samochodem, a dla innego lot na ksiezyc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, One_of_the_Many napisał:

Po tytule spodziewałem się listy tanich tytułów, a na samym jej początku pojawiły się dwa bardzo drogie (wiem, że dają dużo zabawy, ale jednak tak trochę kontrastują :) ). Zwłaszcza, że poprzednia wersja cywilizacji dostępna jest za bezcen. To może wrzucę kilka tanich od siebie:

Terraria (dużo zawartości na godziny zabawy przy mikroskopijnej cenie)

Skyrim (nietrudno znaleźć w bardzo promocyjnej cenie, mnóstwo zawartości, mnóstwo modów)

Deus Ex: Human Revolution (mocno przeceniona teraz, ciekawa strzelanka / skradanka z elementami RPG, w zależności jaki sposób gry komu odpowiada) - nie mylić z Mankind Divided, które nie jest warte swojej ceny.

 

Z mniej znanych wymieniłbym niszowe Gemcraft: Chasing shadows (rozbudowany tower defense), Eador - genesis (turowa strategia, trochę podobne do HoMM).

Pewnie dorzucę jeszcze coś jak wrócę do domu i przejrzę swoją bibliotekę

 Ja mam takie podejście, że jeśli zagram w grę tyle, że jej cena rozłoży się w koszcie poniżej 0,5 zł/1 h czasu rozgrywki to jest to bardzo dobra gra dla mnie. Gdzie znajdziesz rozrywkę za takie pieniądze? Każdy chce zarabiać a Ty nie? Więc mówienie o cenie gry trochę mija się z celem. Znam osoby co kupuja jak leci i marudzą jak leci. Co to za satysfakcja grania we wszystko po trochę albo cały dzień grać i nic poza tym nie widzieć?

Co do pierwszej gry z listy, sam ją mam bo jestem fanem Civiliztion od Civ 1 jeszcze z Amigi, ale do tej pory mało w nią grałem. Poza tym DLC mnie nie przekonują. NA temat Civ V mam jeszcze gorsze zdanie ale coś koło 300 h na niej zrobiłem ( chyba na początku bo potem ja odłożyłem) Kasy nie żałuję i tyle.  Powiem, że najgorszą pozycją u mnie w tym wskaźniku co sam określiłem jest Anno 2070. Grałem dopiero 1 godzinę, ale kiedyś chyba do niej wrócę. Nie mam teraz na to czasu. Dodam, że 5 gr/h wyszło mi za Warcraft 3 TFT ale to czasy studenckie :) Pzdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ariowit napisał:

 Ja mam takie podejście, że jeśli zagram w grę tyle, że jej cena rozłoży się w koszcie poniżej 0,5 zł/1 h czasu rozgrywki to jest to bardzo dobra gra dla mnie. Gdzie znajdziesz rozrywkę za takie pieniądze? Każdy chce zarabiać a Ty nie? Więc mówienie o cenie gry trochę mija się z celem.

Miałem na myśli jedynie to, że nagłówek był skierowany do osób, które "nie chcą wydawać złotych gór", co wywołało jedynie u mnie wrażenie, że tekst będzie o fajnych i tanich grach :)

Jest mnóstwo gier, które dadzą dziesiątki czy setki godzin pierwszoklaśnej zabawy przy niskiej cenie. Jeśli ktoś jest oszczędny, to będzie chciał zmaksymalizować współczynnik zabawa / cena. Nie twierdzę, że wymienione gry nie są warte swojej ceny. Twierdzę jedynie, że są inne gry o lepszym współczynniku zabawa / cena :)

Również pozdrawiam :)

Edytowano przez One_of_the_Many

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ja tu czytam?! Ludzie, gry to nie mięso garmażeryjne w biedrze za 8,99zł/kg. Przeliczanie czasu rozgrywki na cenę to jest mocne przegięcie. Jeszcze was developerzy posłuchają i zaleją nas jeszcze większą ilością sandboksów z obrzydliwe zapychającymi czas fetch-questami. Trzymając się metafory sklepowych odpadów mięsnych to właśnie taką powtarzalna, nudna zawartość dodawana do gry jest jak glutaminian sodu i inna chemia sklejająca "mięso" z wodą.

Oczywiście bardzo sobie cenię cywilizacje, herosy czy inne gry, które po prostu są długie. Jednak ich wartość dla mnie nie jest zależna z ilością spędzonych z nią godzin, a raczej z tym ile dana produkcja daje frajdy. Dlatego nie mam problemu zapłacić 250 zł za takie Uncharted 4. Jest to gra relatywnie krótka, ale za to bardzo grywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczi87 napisał:

Co ja tu czytam?! Ludzie, gry to nie mięso garmażeryjne w biedrze za 8,99zł/kg. Przeliczanie czasu rozgrywki na cenę to jest mocne przegięcie. Jeszcze was developerzy posłuchają i zaleją nas jeszcze większą ilością sandboksów z obrzydliwe zapychającymi czas fetch-questami. Trzymając się metafory sklepowych odpadów mięsnych to właśnie taką powtarzalna, nudna zawartość dodawana do gry jest jak glutaminian sodu i inna chemia sklejająca "mięso" z wodą.

No właśnie nie, jeśli frajda będzie rozmywana i gry sztucznie wydłużane to ludzie po prostu będą się nudzić i odpadać w trakcie. Liczba godzin potrzebnych do ukończenia gry nie jest tym samym co liczba godzin zabawy. Pod uwagę biorę to drugie, niezależnie od tego czy ukończę grę 5 razy czy znudzę się w 1/3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczi87 napisał:

Co ja tu czytam?! Ludzie, gry to nie mięso garmażeryjne w biedrze za 8,99zł/kg. Przeliczanie czasu rozgrywki na cenę to jest mocne przegięcie. Jeszcze was developerzy posłuchają i zaleją nas jeszcze większą ilością sandboksów z obrzydliwe zapychającymi czas fetch-questami. Trzymając się metafory sklepowych odpadów mięsnych to właśnie taką powtarzalna, nudna zawartość dodawana do gry jest jak glutaminian sodu i inna chemia sklejająca "mięso" z wodą.

Oczywiście bardzo sobie cenię cywilizacje, herosy czy inne gry, które po prostu są długie. Jednak ich wartość dla mnie nie jest zależna z ilością spędzonych z nią godzin, a raczej z tym ile dana produkcja daje frajdy. Dlatego nie mam problemu zapłacić 250 zł za takie Uncharted 4. Jest to gra relatywnie krótka, ale za to bardzo grywalna.

Raczej się ci developerzy utopia we własnej zupie... To że gra ma cenę 150 zł to nie znaczy, że jest tego warta. Obecnie jest tyle recenzji, filmików i innych źródeł oceny gry, że wiadomo co się kupuje. To nie te czasy co kupowało sie kota w worku. No chyba, że ktoś jest napalony. Ale wyjątki nie stanowią reguły.

Widzisz, podam taki przykład: załóżmy że lubisz Widźmina 3 i dużo grałeś. Więc dla ciebie to mały koszt ogólny gry. Dla mnie choćbym nie wiem jak się zaparł to koszt gry jest za duży. BO nie ogarnę i tak więcej niż 20 h. Nie lubie takich gier. Gdyby była iskierka nadzieji że zagrałbym 100 -200 h w tą grę to zastanowiłbym się czy nie kupić. I tyle. Jak ktogoś stać aby kupować na żywioł to niech kupuje, bo mnie akurat stać ale umiem liczyć swoje zarobione pieniądze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować