Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sniper Ghost Warrior 3 - marna sprzedaż i spadek cen akcji CI Games

6 postów w tym temacie

Mam wrażenie ,że w CI Games wszystkie decyzję podejmują ludzie którzy kompletnie nie mają pojęcia o branży gier . Trzecie podejście do tego samego tutułu i zamiast być lepiej jest gorzej. Szkoda ludzi którzy tam pracują. W Polsce spokojnie jest miejsce na 3-4 duże firmy o zasięgu globalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydają mocno średnią produkcję (po raz kolejny) i liczą, że sprzeda się w "milionach" egzemplarzy? Może, gdyby wcześniej czymś błyszczeli i ludzie łykaliby ich produkcje jak pelikan rybę, to wtedy ok, ale w ich przypadku nastawianie się na dobrą sprzedaż trochę trąca czereśnią... Poprawa stanu technicznego nie pomoże grze, która ma biedny gameplay, puste mapy i jest słabą kalką lepszych produkcji - ale miło, że uważają inaczej: jest jak widać kilka jednostek przekonanych, że mają rację i będą w tym tkwili wiecznie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bitewniak napisał:

Mam wrażenie ,że w CI Games wszystkie decyzję podejmują ludzie którzy kompletnie nie mają pojęcia o branży gier . Trzecie podejście do tego samego tutułu i zamiast być lepiej jest gorzej. Szkoda ludzi którzy tam pracują. W Polsce spokojnie jest miejsce na 3-4 duże firmy o zasięgu globalnym.

 

Nie tylko ty masz takie wrażenie, ja jestem pewien że nie mają pojęcia o branży gier, o potrzebach rynku. Panowie z CI Games po co porywać się na duży projekt i ponosić równie dużą porażkę w przypadku niepowodzenia? Badajcie rynek małymi projektami i dobrymi pomysłami, a jeśli wydaje wam się że macie dobre pomysły to jesteście w błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Arhoz napisał:

 

Nie tylko ty masz takie wrażenie, ja jestem pewien że nie mają pojęcia o branży gier, o potrzebach rynku. Panowie z CI Games po co porywać się na duży projekt i ponosić równie dużą porażkę w przypadku niepowodzenia? Badajcie rynek małymi projektami i dobrymi pomysłami, a jeśli wydaje wam się że macie dobre pomysły to jesteście w błędzie.

Być może państwo z CI Games nie będą mieli tego problemu (duże projekty - duże porażki) bo zwyczajnie zabraknie im pieniędzy na kolejną dużą grę. Już teraz DM BZWBK zawiesiło rekomendację dla spółki bo szacują, że gra może ledwo przekroczyć próg rentowności (700-800 tys. szt.). Boom na robienie i wydawanie gier boomem ale jak widać nie należy przesadzać z dmuchaniem balonika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.05.2017 o 14:37, Bitewniak napisał:

Mam wrażenie ,że w CI Games wszystkie decyzję podejmują ludzie którzy kompletnie nie mają pojęcia o branży gier . Trzecie podejście do tego samego tutułu i zamiast być lepiej jest gorzej. Szkoda ludzi którzy tam pracują. W Polsce spokojnie jest miejsce na 3-4 duże firmy o zasięgu globalnym.

To znaczy mają jako takie pojęcie mają tylko, problemem jest ich dziedzictwo. To firma, która zdobyła rozgłos poprzez robienie lub wydawanie gniotów za cenę w przedziale 10zł - 20zł. I próbują tą filozofię przelać na wyższy target cenowy, ale problem jest taki, że w przedziale 40$-60$ to już się czegoś oczekuje względem jakość/cena.

Edytowano przez Numenpl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować