Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Przyczyna zgonu: za dużo śmiechu - recenzja Regalia: Of Men and Monarchs

11 postów w tym temacie

Gra jest tworzona z myślą o PC - myszka i klawiatura, to podstawowe kontrolery do jej obsługi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie miałem tej gry w planach. Niby coś tam o niej czytałem, jakiś trailer się przewinął. Ta recenzja mnie jednak przekonała! Cenię sobie produkcje z dobrym poczuciem humoru.

Co ciekawe jutro pójdę do fizycznego sklepu po nią, coś co mi się już dawno nie zdarzyło z grami pecetowymi. Pudełkowe wydanie jest tańsze niż sam klucz w sieci.

Jak rozumiem nie da się w nią grać za pomocą pada? W przeciwieństwie do przedmówców taki kontroler bardziej mi pasuje. Bardzo się zżyłem z konsolową formą grania.  Jakoś się przemęczyłem z graniem w Xcoma 2 za pomocą myszki i klawiatury to i tu nie będę za mocno narzekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczi87 napisał:

W ogóle nie miałem tej gry w planach. Niby coś tam o niej czytałem, jakiś trailer się przewinął. Ta recenzja mnie jednak przekonała! Cenię sobie produkcje z dobrym poczuciem humoru.

Co ciekawe jutro pójdę do fizycznego sklepu po nią, coś co mi się już dawno nie zdarzyło z grami pecetowymi. Pudełkowe wydanie jest tańsze niż sam klucz w sieci.

Jak rozumiem nie da się w nią grać za pomocą pada? W przeciwieństwie do przedmówców taki kontroler bardziej mi pasuje. Bardzo się zżyłem z konsolową formą grania.  Jakoś się przemęczyłem z graniem w Xcoma 2 za pomocą myszki i klawiatury to i tu nie będę za mocno narzekał.

Jak już grę zakupisz i wypróbujesz to podziel się wrażeniami, bo ja z kolei tej recenzji nie dowierzam. Brzmi trochę jakby ktoś pierwszy grał w grę tego typu i był oczarowany nie mając żadnego doświadczenia / porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@One_of_the_Many

Pograłem dziś jakieś 2-3 godziny i mogę napisać, że póki co jest to naprawdę dobry tytuł. Jasne, widać tam pewne cięcia budżetowe - nie wszystkie dialogi mają nagrany voice-over, eksploracja świata jest mocno uproszczona, itp. Po prostu twórcy są małym studiem z ograniczonymi funduszami. Widać jednak, że Regalię zrobili fajni goście z pasją, a nie smutne garnitury. Dialogi, scenariusz, postacie są tak zabawne i kolorowe, że samo przebywanie w zamku daje sporo radochy. Do tego aktorzy podkładający głosy pod postacie wywiązali się wzorowo z zadania. Główny bohater opowieści ma wiele wspólnych cech z Guybrushem Treepwoodem. Jest leniwy, bywa strachliwy, nie chce wchodzić w konflikty, ale kiedy przychodzi co do czego potrafi zadziałać. Jest człowiekiem, nie cyborgiem.

Sama walka też jest bardzo przyjemna, ale za radą autora recenzji odpaliłem ją tym niższym poziomie trudności. Darkest Dungeon póki co mnie pokonał (stwierdzam, że lochy 6 poziomu to przegięcie) i nie chciałem znowu wpaść w macki frustracji. Do DD jeszcze wrócę i ją złamię (These Nightmarish Creatures Can Be Felled, They Can Be Beaten!), ale tu chciałem zagrać lajtowo. Na razie jest ciut za łatwo, ale to może się zmienić. Raz musiałem się ratować taktyczną gimnastyką by nie przegrać partii.

Na razie to tylko pobieżny wgląd w grę, ale uważam, że Regalia: Of Men and Monarchs to gra, która po prostu sprawia radość. Istnieje też możliwość, że po absolutnie jałowej kreatywnie Mass Effect Andromeda moje wymagania co do dialogów i fabuły drastycznie spadły :D

PS. Imponujące jest też to, że za 69,99 zł dostajemy grę, artbook, duży plakat, papierowe figurki do złożenia (jak w Wiedźminie 2), kod na soutrack do ściągnięcia z sieci (chociaż to może tylko promocja w Empiku) no i ładne pudełko. W skrócie: na bogato. Na PS4 takie wydanie nazywałoby się Premium, Deluxe czy inne bzdury i kosztowałoby 350 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, czaczi87 napisał:

 kod na soutrack do ściągnięcia z sieci (chociaż to może tylko promocja w Empiku) 

A ten soundtrack to jest na steamie czy innym serwisie? Kod był w pudełku czy poza pudełkiem? I czy masz Cyfrowy kodeks o świecie gry bo w opisach  w sklepach w zawartosci gry piszą, że ma  być? a o soundtracku nic nie piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sarinew napisał:

A ten soundtrack to jest na steamie czy innym serwisie? Kod był w pudełku czy poza pudełkiem? I czy masz Cyfrowy kodeks o świecie gry bo w opisach  w sklepach w zawartosci gry piszą, że ma  być? a o soundtracku nic nie piszą

Dostałem przy kasie w empiku normalny paragon i drugi świstek wyglądający bardzo podobnie z kodem na sountrack. Całkiem więc możliwe, że to promocja tylku w Empiku. Wszedłem na podaną stronę, wklepałem kod i dostałem plik .rar do ściągnięcia. Oprócz plików .mp3 każdy utwór ma osobnego .pdf z całością rozpisaną na nuty, a wszystkie instrumenty. Pierwszy raz coś takiego widzę. Sam OST jest bardzo zacny. O cyfrowym kodeksie nic nie wiem.

Dzisiaj pograłem jeszcze kilka godzin i ciągle mi się bardzo podoba. Walki zaczęły być trochę trudniejsze i mimo, iż gram na niższym poziomie raz przegrałem bitwę. W przeciwieństwie do Xcoma (ironman) czy Darkest Dungeon nie ma za to żadnych kar i bez problemu możemy zrestartować walkę. 

Powoli zbieram swoją radosną gromadkę i co chwilę śmieję się pod nosem. Pierwszy raz od bardzo dawna widzę w grze postać geja, która nie jest beznadziejnie napisaną jednowymiarową kliszą krzyczącą we wszystkie strony: "Jestem Gejem! Ukorz się chamie!" Gunther jest genialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, czaczi87 napisał:

Dostałem przy kasie w empiku normalny paragon i drugi świstek wyglądający bardzo podobnie z kodem na sountrack. Całkiem więc możliwe, że to promocja tylku w Empiku.

Dzięki za szczegółową odpowiedź. Zobaczę u siebie w empiku czy też bedą mieli, bo nawet na stronie empika nic nie ma o soundtracku. Ech, te bonusy w stacjonarnych sieciach handlowych trochę irytują, bo nie chwalą się nimi i czyta się o nich, dopiero gdy ktoś na internecie o nich napisze.

Też produkcji samej gry nie śledziłem uważnie, ale wiem, że cdp miało wersję insider-czyli zamiast normalnego/białego pudełka do przesyłki to jest ono ładniejsze i z nadrukiem postaci z gry,(tej  co uzywa ognia wg trailerów)

Edytowano przez Sarinew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Tauri napisał:

Niestety póki co cyfrowego kodeksu nie ma, o soundtacku pierwsze słyszę. 

Ależ jest - wystarczy przejść do katalogu, w którym zainstalowana jest gra.

Znajdziesz tam folder Digital_Codex a w nim plik PDF.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować