• 0
soulfly777kris

Wyłączanie myszki przy wykrywaniu pada w grze.

Pytanie

Witam forumowiczów "gram.pl"
Na początek od razu zaznaczę iż mam świadomość tego że mój problem może być na tyle nie popularny iż będzie problem z jego rozwiązaniem ale zawsze warto zapytać szczególnie na tak dobrym forum jak to.  Chodzi mi o to że chciał bym zmusić grę do tego żeby podczas podłączanie pada nie odłączała myszki i klawiatury, może istnieje jakiś plik konfiguracyjny w grze w którym można to zrobić.
Ja używam do grania pół pada i myszki o nazwie "SPLITFISH FragFX" wygląda to tak (na pewno większość z Was widziała ten wynalazek)
8276115_SPLITFISHFragFX1.jpg
Z tym że ja usunąłem z tego zestawu muszkę bo ona jest bardziej imitacją analogu z manetki bo ruchy w niej są wolniejsze niż w normalnej myszy i przeniosłem z niej przyciski na tego pół pada i używam normalnej myszy a wygląda to tak

20170521_074100.thumb.jpg.bff884220def1708000f9aa379f65213.jpg
I teraz tak ten pół pad działa bez problemu w większości gier 
oczywiście dla ułatwienia z programem "Xpadder" np. fajnie się nim gra w "Battlefield 1" ale są gry ja " Resident evil 7" czy "Far Cry 4" itp. 
już się grać nie da i nawet nie pomaga program "Xpadder" bo gra wykrywa tego pół pada i przy okazji wyłącza przez to myszkę. 
I teraz moje pytanie czy nie da się jakoś grę zmusić (np. w notatniku w ustawieniach) żeby nie wyłączała myszki przy podłączaniu tego pół pada ? Przyznam że jest więcej gier które nie wyłączają mi myszki ale co zrobić z tymi pozostałymi, nawet ostatnio zakupiłem podobny zestaw "Hori TAC Grip"

niby kompatybilny też z PC-tem bo ogólnie jest dedykowany do PS4 ale niestety ma totalny problem z grami na PC.
Niektórzy może powiedzą że to trochę dziwne grać w ten sposób ale jednak dłoń jest zaciśnięte na tej pół manetce i palce mają wszędzie bezpośredni dostęp do przycisków, nie jak na klawiaturze gdzie nieraz się mylą klawisze i trzeba co jakiś czas spoglądać na nie.
Za każdą próbę pomocy naprawdę z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

  • 0

Cześć!

Przyznam, że ten pół-pad robi wrażenie ^^' natomiast sam problem, który napotkałeś jest wybitnie specyficzny. Zdaję się, że rozwiązaniem byłoby zasugerowanie oprogramowaniu tego zestawu, iż zewnętrzna myszka jest TĄ konkretną z zestawu.
Jednakże jest też inne, mniej bezproblemowe rozwiązanie -> https://eu.splitfish.com/fragfx-game-controllers/fragfx-fragchuck-pc-mac.html?___store=english&___from_store=default

Sam kontroler również jest w sprzedaży. Może spróbuj wykorzystać jego sterowniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się