Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect: Andromeda - grę tworzono przez 18 miesięcy

18 postów w tym temacie

Tworząć tego typu gry twórcy powinni mieć znacznie więcej czasu. Minimu 3 lata żeby powstała dobrze dopracowana gra. Sam się zajmue tworzeniem obiektów do pewnej gry to wiem ile to schodzi. Nawet wymodelowanie głupiego budynku do ktorego można wejść schodzi kilka tygodni, a jeszcze czsami okazuje się że przy fazie końcowej należy jeszcze to i owo poprawić bo coś nie pasuje do innego elementu to ten czas jeszcze się wydłuża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli przez 5 lat produkcji tak naprawdę grę była robiona tylko przez 1,5 roku szczerze dziwi mnie jak co niektórzy bronią tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Numenpl napisał:

Czyli przez 5 lat produkcji tak naprawdę grę była robiona tylko przez 1,5 roku szczerze dziwi mnie jak co niektórzy bronią tej gry.

 

Mnie też. A ten news jest bardzo nastawiony na obronę tej gry. MEA jest poprostu beznadziejne. Między osłonami minęło pięć lat, żaden gracz nie wystosował żądań co do premiery a i ta została przecież przesunięta, co stawia grę w jeszcze gorszym świetle. Jedyny dobry element to walka. 

Przed premierą mówiłem, że będzie jak z Sacred 3 to zostałem zakrzyczany...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bioware z podwykonawcami tak robi. Obsidianowi też oberwało się za błędy w KOTOR II a robili gierkę niecały rok chyba. I jeszcze gra została wykastrowana z planety i wielu innych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra NIE POWSTAWAŁA przez 18 miesięcy. Może szanowne Gram.pl przytoczy całą historię, zamiast wycinać clickbaitowe urywki. Na stronie CD-Action macie pełniejszy obraz, zamiast tego czegoś tutaj co jest wyrwane z kontekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect mógł stać się czymś tak kultowym jak Star Wars.Ma wszystko co potrzeba .Gdybym dysponował pieniędzmi wystarczającymi do wykupienia tej marki ,wykupiłbym ją bez wahania.Spróbowałbym zrobić serial. Rozwinałbym pierwszy kontakt i wojnę.Przeplatałbym opowieść losami poszczególnych bohaterów aż do momentu gdy stali się załogą. Sam trening biotyków (prawa człowieka) ,problemy między rasowe ,tematów od groma.Do tego ksiązki ,komiksy i pełnowartościowe gry.Stworzyć coś fajnego i zamordować markę to szczyt głupoty.(Wracajcie do produkcji kolejnej gry z Wiedźminem albo z Cirii by trafić na koniec zapowiadanego serialu a pieniążki posypią się jak w bajce)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na cd action jest napisane calkiem co innego. 

Nie zmienia to faktu ze andromeda to syf, kiła i mogiła. Odbilem sie od tej gry strasznie, rpga w tym nie ma, postacie dretwe jak kolki, normalnie nie dalo sie ich sluchac, optymalizacja tragiczna, a o animacjach sie nawet nie wypowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że skoro już w kilku komentarzach dano do zrozumienia, że już sam tytuł pokazuje "lekkie" zakłamanie w artykule, to nastąpi rychła edycja treści?

Aktualnie u mnie jest 14:12.

Zobaczymy jak długo (jeśli w ogóle) się z tym gramie uporasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście chętnie zobaczyłbym Guardians of the Galaxy na bazie serii ME.

W ME chciano chyba dać za dużo swobody i niepotrzebnych możliwości (typu romanse i orientacje seksualne) a tu potrzeba ciekawych bohaterów i interesującej fabuły (co pokazała seria 'Wiedźmin"). Strażnicy to wszystko mają i w połączeniu z mechaniką z ME moglibyśmy dostać na prawdę fajną grę.

Ostatecznie można by też poeksperymentować z formułą i ze składem i oprzeć grę na komiksach z serii New Gruad, w których do Strażników dołączają Kity Pryde z X-Men, Agent Venom i The Thing z Fantastycznej Czwórki. Ech, taką grę brałbym w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że zawartość wiadomości mogła nie oddawać pełnego kontekstu zebranych informacji. Teraz powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne. Dziwne, że nie chcieli włożyć w tą grę większego budżetu i bardziej doświadczonej ekipy. Cieżko mi zrozumieć powody takiej decyzji, ponieważ Mass Effect to znana i uznana marka. Mieli gotowy przepis na dobrą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle dla porównania czasy produkcji gry:

Rockstar stworzył GTA Vice City w 7 miesięcy.
A każdy pamięta, jaki hicior wyszedł.

Także tego, EA/Bioware...

I z cyklu "teorie spiskowe":
Podobno EA było świadome opłakanego stanu i celowo dało zielone światło na premierę, żeby teraz mieć usprawiedliwienie dla zamrożenia serii, ponieważ nie chcą robić sobie samemu konkurencji dla marki Gwiezdnych Wojen, którą posiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, TigerXP napisał:

Faktycznie na cd action jest napisane calkiem co innego. 

Nie zmienia to faktu ze andromeda to syf, kiła i mogiła. Odbilem sie od tej gry strasznie, rpga w tym nie ma, postacie dretwe jak kolki, normalnie nie dalo sie ich sluchac, optymalizacja tragiczna, a o animacjach sie nawet nie wypowiadam.

czytałem oryginalny artykuł i tam jest mniej więcej co tutaj

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Numenpl napisał:

czytałem oryginalny artykuł i tam jest mniej więcej co tutaj

 

No ale tutaj obecny tekst jest juz poprawiony, wczesniej brzmial on jednak troche inaczej.

Swoja droga szacun dla L-M-a za szybkie reakcje, widac ze zalezy mu na tym, zeby jego teksty byly na poziomie. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Cygi napisał:

A tak w ogóle dla porównania czasy produkcji gry:

Rockstar stworzył GTA Vice City w 7 miesięcy.
A każdy pamięta, jaki hicior wyszedł.

Także tego, EA/Bioware...

I z cyklu "teorie spiskowe":
Podobno EA było świadome opłakanego stanu i celowo dało zielone światło na premierę, żeby teraz mieć usprawiedliwienie dla zamrożenia serii, ponieważ nie chcą robić sobie samemu konkurencji dla marki Gwiezdnych Wojen, którą posiadają.

Jest gorzej niż myślisz według Kotaku, forum gry i innych serwisów:

Dawne Bioware nie istnieje bo ekipa odpowiedzialna za poprzednie sukcesy odeszła, bo miała dość współpracy z EA. Podczas wczesnej produkcji gry EA wpadło na pomysł zatrudnienia kilka osób o nazwijmy to wątpliwych zdolnościach.  I doszło do kilku restartów projektu przez pierwsze 3 lata, bo weterani Bioware Montreal kłócili się z tym nowymi o tym jak gra ma wyglądać i potem wyszły na jaw jakie to osobistości są odpowiedzialne za projekt(SJW). No i przy okazji jak EA zwolniło co po niektórych okazało się, że te spece przez ten czas nie robiły. W wyniku czego te 1,5 roku to naprawdę czas kiedy ten projekt ruszył i musieli zwołać chłopaków odpowiedzialnych za nowe IP. I nawet wtedy nie udało im się gry doprowadzić do stanu używalności na co EA uznało, że grę i tak należy wydać nie ważne w jakim jest stanie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować