Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS4 jak pięcioletni pecet - twierdzi autor A Way Out

15 postów w tym temacie

trancefresh napisał:

E tam mój piecyk ma 3 latka i wszystko bangla i pewnie tak będzie do końca tej generacji.

Wszystko bangla, bo gry są tworzone pod specki konsol do czego zresztą odwołuje się Josef Fares w swojej wypowiedzi... Czytanie ze zrozumieniem to przydatna umiejętność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkrył Amerykę !

Mi to w ogóle nie przeszkadza.

Przecież nie ma obowiązku robienia gier na konsole, pan Josef Fares może spokojnie zrobić cudo tylko na PC i po bólu.

Są deweloperzy, którzy robią piękne i dobre gry na konsole, nie płaczą a zarabiają przy tym miliony.

Zobaczymy jak będzie się prezentowała gra, jaka będzie historia, grywalność, pomysł, świat, poziomy, ciekawi bohaterowie itp.

Oby wyszło jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do konsol to są jakie są. Ani Sony ani Microsoft nie wmówi ludziom, że ich sprzęt w jakiś sposób przewyższa PC.

Sam nie byłem zbytnim fanem ale teraz przymierzam się do kupna ze względu na ciekawe nadchodzące gry ekskluzywne. Tylko trzeba przyznać, że w odróżnieniu od reszty gier one są zazwyczaj zrobione dobrze - zoptymalizowane, grywalne, dostosowane do sprzętu. Na PC dostajemy ostatnio same śmieci bo inaczej się tego nie da nazwać - brak optymalizacji, przeniesienie konsolowego portu na PC oraz olewcze podejście twórców w kwestii rozwoju i naprawy gry. Z tego co zaobserwowałem to na konsolach wygląda to w tym momencie lepiej.

No, są też minusy. Nigdy nie uznam pada za wygodnego w użyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzaKaL3313 napisał:

No, są też minusy. Nigdy nie uznam pada za wygodnego w użyciu.

Myślisz stereotypowo bez problemu podepniesz myszkę i klawe do konsoli. Czasy PSX minęły dawno temu. Na Ps2 już można było podpiąć. Co ludziom w tych umysłach siedzi że ciągle myślą że konsola to tylko i wyłącznie pad. W sieci co trzecia osoba nie korzysta z pada. Nawet Blizzard płakał że sporo ludzi w Overwatcha na konsolach gra na klawiaturze i myszce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Cykada85 napisał:

Wątpię że komp z przed 5 lat pociągnął by taka grafikę jak w Horizon czy Uncharted 4.

Oczywiscie ze by pociagnal, jesli tylko twórcy ogarneli by optymalizacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doctorwho napisał:

Chyba komuś przenoszeni gry na konsole nie idzie :D

 

Raczej w tym przypadku przenoszenie odbędzie się w drugą stronę tzn. na PC. Tak wychodzi taniej gdyż konsole są stałą nie zmienną wartością. W środku ludzie nic nie zmieniają więc wystarczy zrobić grę, która ładnie bangla na danej konsoli i problem z głowy to wersja na PC często spędza sen twórcom, którzy przenoszą konsolową wersję na komputery gdyż powinna działać dobrze na sprzęcie najwyższej klasy jak i tym nawet z przed około 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, koNraDM4 napisał:

Raczej w tym przypadku przenoszenie odbędzie się w drugą stronę tzn. na PC. Tak wychodzi taniej gdyż konsole są stałą nie zmienną wartością. W środku ludzie nic nie zmieniają więc wystarczy zrobić grę, która ładnie bangla na danej konsoli i problem z głowy to wersja na PC często spędza sen twórcom, którzy przenoszą konsolową wersję na komputery gdyż powinna działać dobrze na sprzęcie najwyższej klasy jak i tym nawet z przed około 5 lat.

Wiem że częściej jest to konsola-PC jednak pod terminem "przenoszenie" nie miałem na myśli portu a chodziło mi o samo pisanie pod architekturę konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

No, są też minusy. Nigdy nie uznam pada za wygodnego w użyciu.

Nigdy nie mów nigdy :)

Ja też kiedyś grałem tylko na PC, a 10 lat temu zacząłem przygodę z konsolami Sony. Teraz jak muszę w coś na PC ograć, bo na PlayStation tego nie ma, to bardzo szybko mnie bolą palce od klawiatury. Nawet w strzelanki wolę grać padem, bo myszka nie daje tego złudzenia naciskania spustu, co pad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2017 o 14:26, Argael napisał:

Nigdy nie mów nigdy :)

Ja też kiedyś grałem tylko na PC, a 10 lat temu zacząłem przygodę z konsolami Sony. Teraz jak muszę w coś na PC ograć, bo na PlayStation tego nie ma, to bardzo szybko mnie bolą palce od klawiatury. Nawet w strzelanki wolę grać padem, bo myszka nie daje tego złudzenia naciskania spustu, co pad.

To zazwyczaj kwestia tego jak bardzo schrzanione jest sterowanie - w Sonic Generations po drugiej planszy miałem serdecznie dosyć gry na padzie i wziąłem się za klawiature(bo można wszystkie klawisze przypisać jak się chce) aczkolwiek gra zacna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować