Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Paradox Interactive wycofuje się z podwyżek cen

5 postów w tym temacie

Żenada jednym słowem.. dla NAS - Europy/USA nie było żadnych podwyżej. "Podwyżki", były dla reszty świata, głównie Rosji, Turcji, Meksyku, Azji którzy bazowo mają gry paradoxu TANIEJ niz USA/EU o nawet 80% !! Jak DLC w EU kosztowało np. 20 ojro, to taki rusek płacił 4 ojro w rublach.

Paradox zwiększył im ceny, i to nie do takich samych jak EU/USA ale tak o 30-50%. Czyli NADAL mieli gry tańsze o 35-50% niż MY. Ale wieki lament musieli zrobic... śmieszy mnie to. Może i my EU/USA powinniśmy zrobić strajk też, czemu taki rusek ma gry za 1/3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arbora napisał:

Żenada jednym słowem.. dla NAS - Europy/USA nie było żadnych podwyżej. "Podwyżki", były dla reszty świata, głównie Rosji, Turcji, Meksyku, Azji którzy bazowo mają gry paradoxu TANIEJ niz USA/EU o nawet 80% !! Jak DLC w EU kosztowało np. 20 ojro, to taki rusek płacił 4 ojro w rublach.

Paradox zwiększył im ceny, i to nie do takich samych jak EU/USA ale tak o 30-50%. Czyli NADAL mieli gry tańsze o 35-50% niż MY. Ale wieki lament musieli zrobic... śmieszy mnie to. Może i my EU/USA powinniśmy zrobić strajk też, czemu taki rusek ma gry za 1/3.

21 wiek niby, a edycji komentarzy nie ma...

Jedyny plus tego ze ruskie maja tańsze gry, to było kupywanie ich gifta za klucze z TF'2 np. Europa Universalis 4 za 4 klucze (8.8 euro), a gra bazowo 40. Czy Crusader Kings 2 za 3 klucze (6.6 euro), baza tez 40. Tyle, że coraz więcej gier ma ograniczenie terytorialne, wiec tylko kraje które maja Ruble mogą aktywować gifta kupionego za ruble, tak jak turcy, itp.

No i jako, że nie jestem gołoslowny różnice cen - https://steamdb.info/app/236850/ Teraz mimo tych "podwyżej cen" które są na czas wyprzedaż ruskie maja gry tańsze o 41% względem $$$. Euro jeszcze więcej płaci o kolejne 11%. Więc jak wrócą do starych cen to będą taniej mieć znowu o cos 60-70%, bo tyle było względem $.

I kto tu powinien robić strajki?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Arbora napisał:

Paradox zwiększył im ceny, i to nie do takich samych jak EU/USA ale tak o 30-50%. Czyli NADAL mieli gry tańsze o 35-50% niż MY. Ale wieki lament musieli zrobic... śmieszy mnie to. Może i my EU/USA powinniśmy zrobić strajk też, czemu taki rusek ma gry za 1/3.

Różnica w wysokości dochodów i masowe piractwo. Mało kto jest w stanie kupić w tych rejonach gry po cenach 'zachodnich', więc sprzedaje się je po sporych obniżkach. Inaczej ludzie pobiorą je z torrentów (czytaj ukradną). Ludzie w USA i Europie są w stanie kupować gry po dużo wyższych cenach i to robią, a dodatkowo można ich doić na mikropłatnościach i DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować