Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nadeszły dobre czasy dla sknerusów, którzy lubią oszczędzać na sprzęcie.

13 postów w tym temacie

Kamil Ostrowski

Jeżeli marzy Wam się sprzęt do grania z wyższej półki, to przemyślcie tę decyzję, zwłaszcza jeżeli portfel Was pali i chcecie kupować jak najszybciej. Cierpliwi zostaną nagrodzeni po wielokroć.

Przeczytaj cały tekst "Nadeszły dobre czasy dla sknerusów, którzy lubią oszczędzać na sprzęcie." na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy co ktoś rozumie przez "budżetowy PC". Dla jednych tanim komputerem będzie taki za 1000 zł, a dla innych taki za 4000. A dla jeszcze innych żaden komputer nie będzie tani. Ja kupiłem PC'ta za 3700 zł dwa lata temu (na premierę Wiedźmina 3) i był to dla mnie dość duży wydatek. Sprzęt jest jednak na tyle dobry, że mam spokój najprawdopodobniej do końca obecnej generacji konsol, a może nawet dłużej. 4K mi niepotrzebne, ale na FullHD i 60 FPS mi zależy. W momencie gdy kupowałem PC'ta zastanawiałem się czy nie złożyć jakiegoś budżetowego. Dzięki niech będą bogom, że zdecydowałem się na ten droższy. Ani przez chwilę nie załowałem wydanych na niego pieniędzy, a mogę grać spokojnie w 60 FPS, FullHD na wysokich/ultra ustawieniach w większości gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4K to nie dwie magiczne litery, tylko jedna litera i jedna cyfra :P

Ogólnie to jestesmy siła zmuszani do zmiany sprzetu, ze wzgledu na rosnace wymagania gier, niestety dostajemy w zamian bardzo malo. Wymagania rosna, gry wcale nie robia sie ladniejsze, a jesli sie robia to nieznacznie. 

I te podniecanie sie w zapowiedziach i zapowiedziamy. Wszystko takie ekscytujace i epickie. Tylko preordery zamawiac. A potem lipa, bo gry wcale nie wygladaja tak swietnie jak powinny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mają zrobić Ci którzy chcą złożyć PC ta od podstaw bo tak jak ja maja tylko laptopa który nadaje się tylko do przeglądania internetu? Mam też Xboxa się i PS4Pro i chciałbym się chyba pozbyć konsol i złożyć PC. Tylko jaki? Jaki komputer składać od podstaw w dzisiejszych czasach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DzikiDzik2123 napisał:

A co mają zrobić Ci którzy chcą złożyć PC ta od podstaw bo tak jak ja maja tylko laptopa który nadaje się tylko do przeglądania internetu? Mam też Xboxa się i PS4Pro i chciałbym się chyba pozbyć konsol i złożyć PC. Tylko jaki? Jaki komputer składać od podstaw w dzisiejszych czasach? 

A to juz zalezy do czego bedzie sluzyl (praca/gry), ile chcesz na niego wydac i czy naprawde jest teraz potrzebny. Autor juz wspomniał o tym w tekscie, jest bum na kopanie kryptowalut na kartach graficznych ze sredniego segmentu, przez co one, jak i karty z innych segmentów, osiagaja horrendalne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DzikiDzik2123 napisał:

A co mają zrobić Ci którzy chcą złożyć PC ta od podstaw bo tak jak ja maja tylko laptopa który nadaje się tylko do przeglądania internetu? Mam też Xboxa się i PS4Pro i chciałbym się chyba pozbyć konsol i złożyć PC. Tylko jaki? Jaki komputer składać od podstaw w dzisiejszych czasach? 

Dobry i5, 8GB Ram (max 16GB) i Gtx 1060 lub 1070 starczy Ci na 4-6 lat. Słabszej konfiguracji na dziś pod 1080p nie ma sensu kupować jeśli chcesz mieć spokój na kilka lat. Zależy ile konkretnie chcesz przeznaczyć na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, porckypizgus napisał:

Dobry i5, 8GB Ram (max 16GB) i Gtx 1060 lub 1070 starczy Ci na 4-6 lat. Słabszej konfiguracji na dziś pod 1080p nie ma sensu kupować jeśli chcesz mieć spokój na kilka lat. Zależy ile konkretnie chcesz przeznaczyć na PC.

Ram najdrozszy w historii, a znalezienie 1060tki albo 1070tki w normalnej cenie graniczy z cudem. To naprawde nie jest dobry czas na kupywanie czegokolwiek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huehuehue, ja złożyłem PCta za 2300zł na pentiumie 7-gen g4560, 8GB ram hyperx 2133MHz, msi 1050ti gaming, na płycie b250 w obudowie cube silentiumpc alea s25w. Do tego niereferencyjne chłodzenie też od SPC i zasilak 500W i ssd 128B goodram. Polecam każdemu. Łyka najnowsze tytuły na FullHD na ustawieniach wysokich z zalążkiem na ultra. Jak ktoś chce zrobić tani komputer dla dziecka czy dla siebie bo gra od czasu do czasu - super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na początku roku wydałem 3,5k na nowego pc, więc półka średnia, ale nie ma gry która by mi przycięła na ultra. odnoszę wrażenie że przepłaciłem, ale za to komp mi pewnie na 5 lat starczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, TigerXP napisał:
18 godzin temu, porckypizgus napisał:

Dobry i5, 8GB Ram (max 16GB) i Gtx 1060 lub 1070 starczy Ci na 4-6 lat. Słabszej konfiguracji na dziś pod 1080p nie ma sensu kupować jeśli chcesz mieć spokój na kilka lat. Zależy ile konkretnie chcesz przeznaczyć na PC.

Ram najdrozszy w historii, a znalezienie 1060tki albo 1070tki w normalnej cenie graniczy z cudem. To naprawde nie jest dobry czas na kupywanie czegokolwiek

Tiger, może RAM jest mega drogi i płaczę myślać o tych 330 zł za 8GB, ale za to moment na kupno nowego CPU jest idealny! Intel obniża ceny, i5-7600 za 970 zł? Proszę bardzo. Ryzen 1600 za 980 zł? Proszę bardzo. A co do GPU no to na przykład Geforce 4 Ti do nowego pieca, bo innych kart aktualnie nie ma na rynku :D


Magnum545 ----> Wydaję mi się, że na Twoim sprzęcie może większość tytułów śmigać na wysokich/ultra, ale w 30fps. Sam teraz zmieniam procesor, mam podobny, a celuję w 60 fps, dlatego zmiana. Mam rację?

 

Edytowano przez MisioKGB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że to co sie dzieje teraz z grafikami to jakaś masakra...chciałem sobie zrobić jakiegoś skłądaka na wakacje a tu..lipa:). Szukam gotowców. Na komputroniku znalazłem Komputronik Infinity M700. NIe chce spamować więc wrzucam tylko nazwę. ktoś z Was oceni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tommm2 napisał:

Powiem wam że to co sie dzieje teraz z grafikami to jakaś masakra...chciałem sobie zrobić jakiegoś skłądaka na wakacje a tu..lipa:). Szukam gotowców. Na komputroniku znalazłem Komputronik Infinity M700. NIe chce spamować więc wrzucam tylko nazwę. ktoś z Was oceni?

A do czego Ci komputer? Bo ten jest troche bezsensownie zlozony. Plyta główna obslugujaca ddr 2400, a wrzucone 2133. Potezny procesor, do zaledwie dobrej karty. Brak dysku ssd. Tak troche to bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za sensownym wydawaniem pieniędzy na PC. Czyli nie za mało i nie za dużo. Nie boję się też używanych części. W 2014 złożyłem nowego peceta (ze starego wygrzebałem dyski i zasilacz 750W) na mocnej bazie czyli i7 4790k z niezłej klasy mobo, ram oraz fajną budą corsair air 540. Kartę graficzną natomiast kupiłem używaną - R9 290 za 1200 zł. Teraz najlepsze: kilka dni temu sprzedałem tego radeona za 900 zł (w ciągu dwóch lat stracił tylko 300 zł na wartości) i kupiłem używanego GTX 980 Ti za 1500 zł. Za dwa lata za podobne pieniadzę wymienię GPU na prawdopodobnie GTX 1080 Ti. Cała reszta komputera o ile nie stanie się jakaś rewolucja (mocno w to wątpię) starczy by zasilać GPU do pewnie 2020 roku.

Przy tym co dzisiaj się dzieje przez kopaczy walut to w życiu nie kupiłbym nowego GPU. Jedyną sensowną alternatywą dla tego 980 Ti był zakup GTX 1080 w niemieckim sklepie za prawie 2400 zł z wysyłką do Polski. Stwierdziłem, że 900 zł dopłaty nie jest jednak zasadny szczególnie, że gram na telewizorze 1080p (GTX 1080 to overkill do tej rozdzielczości). W naszym pięknym kraju to GTX 1060 6GB dzisiaj kosztuje 2000 zł. Co najlepsze względem mojego trzyletniego R9 290 (Sapphire Trixx) wzrost fps byłby rzędu 15%. To jest chora sytuacja!

@DzikiDzik2123 i tommm2 

Jeśli nie chcecie wchodzić w używane częście (co jest po części zrozumiałe) to radzę przeczekać ten dziki okres. Niedługo cena Ethereum (popularna obecnie kryptowaluta) spadnie i kopacze stracą zainteresowanie wykupowaniem kart po zaporowych cenach. Jeśli natomiast koniecznie chcecie teraz kupić PC to przynajmniej zróbcie zakupy przez internet np. w Niemczech. W polskich sklepach obecnie dzieje się sajgon i skrajnie nieopłacalne jest kupowanie nowych kart. Hit w morelowym sklepie - Palit GeForce GTX 1080 Ti JetStream za ponad 6500 zł :D Po prostu poezja. Dla porównania ta sama karta na niemieckim amazonie za 804 euro (3400 zł), a wersja Gigabyte za 767 euro (3250 zł). Mózg staje po tych przeliczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować