Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Śródziemie: Cień Wojny z systemem mikropłatności

11 postów w tym temacie

Niby to tylko singleplayer i nikomu to nie bedzie szkodzic. Ciekawe tylko czy ten single nie bedzie doszczetnie spieprzony jesli sie nie wykupi dodatkowego doswiadczenia, badz sprzetu.

Osobiscie nie lubie takich kombinacji i nawet jesli gra by byla na mojej liscie zakupowej, a nie jest, to teraz by wlasnie z niej wypadla. Ewentualnie zastanowil bym sie dwa razy, obejrzal mase recenzji i dopiero podjal decyzje. Co jak co, ale przez takie kombinacje gry zawsze dostaja po du**e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu było w grach coś takiego jak cheaty/kody. Wpisywało się kod i dostawało legendarny item. Fast forward rok 2017, ludzie płacą dodatkowe pieniądze w grze Buy to play żeby dostać legendarny item...

Przypominan że tego typu metody "zabijają" ochotę gry, otrzymuj potencjalny cel gry po kliknięciu jednego przycisku. Poprostu, sposób żeby wyciągnąć dodatkową kasę od ludzi, a że komuś się szybciej znudzi, to kogo to obchodzi.

Druga sprawa. Czy będą darmowe DLC? Jeżeli mam płacić za każde, to te mikropłatności pokrywają koszty czego? Mercedesów panów z WB?

Całe te gaming industry schodzi na psy przez tych krawaciarzy.

Nie hejtuje tej gry, kupię napewno, ale to gracze wyznaczają kierunek gier. Jeżeli microtranzakcje będą się dobrze sprzedawać będziemy widzieć tego coraz wiecęj, co pewnego dnia źle odbije się na kieszeniach wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ravenear napisał:

Jest coś takiego jak "cheat engine" co stoi na przeszkodzie znalezienia wartośći która nas interesuje? np "niezłota mirian"? :)

System mikropłatności oznacza pewnie online non stop, pozatym jeżeli da się to zrobić za pomocą cheat engine to niby czemu mieliby brać za to pieniądze? czyli ja zapłace 15$ s ty cheatujesz i masz za free? prędzej bana byś dostał, nie może takie coś mieć miejsca, a jeżeli będzie miało to pewnie bedzie niezły ubaw jak zareagują developerzy tej gry. Piraci mogą sobie używać cheat engine ale na oryginale pewnie ban, takie czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam ten komfort grania offline na konsoli. Żadne przymusowe łączenie z Internetem. Aktualizuję, kiedy chcę, gram, kiedy chcę, na jakiejkolwiek wersji chcę. Mniam. A wszystkie zakupy za pieniądze spuszczam w toalecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8/5/2017 o 15:18, TigerXP napisał:

Ciekawe tylko czy ten single nie bedzie doszczetnie spieprzony jesli sie nie wykupi dodatkowego doswiadczenia, badz sprzetu.

Oczywiscie ze bedzie. Jestem tego w 100% pewien. Kazda gra bez wyjatku ktora zostala zbeszczeszczona tym plugastwem wykrzywiala gameplay i wszystko inne pod katem zachecania graczy do wydawania jak najwiekszej ilosci pieniedzy. Przykladem jest grindfest jakim jest GTA Online albo porty gier mobilnych z usunietymi mikrotranzakcjami, ktore uzytkownicy Steam w recenzjach na opisuja, ze progress jest tak powolny, ze gra jest zwyczajnie niegrywalna.

Edytowano przez Balkoth
literowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Balkoth napisał:

Oczywiscie ze bedzie. Jestem tego w 100% pewien. Kazda gra bez wyjatku ktora zostala zbeszczeszczona tym plugastwem wykrzywiala gameplay i wszystko inne pod katem zachecania graczy do wydawania jak najwiekszej ilosci pieniedzy. Przykladem jest grindfest jakim jest GTA Online albo porty gier mobilnych z usunietymi mikrotranzakcjami, ktore uzytkownicy Steam w recenzjach na opisuja, ze progress jest tak powolny, ze gra jest zwyczajnie niegrywalna.

To czy single będzie spartolony pod kątem grindu było wiadomo po całym cyrku z Season Pass do Arkham Knight. Którego zawartość była tak naprawdę częścią gry wyciętą by sprzedać później ze znaczną opłatą. A skoro przy GTA online jesteśmy to niestety jest efekt tego, że o ile chodzi o konsolowych graczy to większość z nich to niestety casuale.  I to już przy okazji BF3 się zaczęło jeśli chodzi o gry z tak zwanego segmentu AAA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować