Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Cliff Bleszinski: Gracze korzystający ze Steama są jednymi z najbardziej rozumnych użytkowników

7 postów w tym temacie

Ciężko nie być surowym kiedy grało się w setki tytułów. Jest mnóstwo starych wyjadaczy na steamie którzy wiedzą czego od gry oczekują i widzą dokładnie kiedy mydli się im oczy. Ja swego czasu łapałem każda grę na którą był hype, teraz kupuje może kilka gier w roku bo jednak po 10 latach grania ciężko o coś dobrego i nowego chociaż zawsze pojawi się jakaś perełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko tylko akurat ta gra jest po prostu nijaka. Próbuje się wbić w coś pomiędzy Overwatch a Quake. Tyle że ani jednego ani drugiego dobrze nie robi.

Overwatch ma to do siebie że od razu rozpoznaje każdą postać nawet z daleka. Coś czego ta gra nie ma. 

Z drugiej strony dodanie 3 wymiaru do rozgrywki typu Quake robi taki chaos że się w pale nie mieści. Trafienie kogoś w locie z rakietnicy czy granatnika nie jest takie proste. Efekt jest taki że wiele postaci traci i to mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja śnię? Bleszinski chwali graczy PC że są rozumni? a jak dalsze części Gears of War (2 i 3) nie chcieli wydawać na PC to w jednym z wywadiów mówił że nie wydadzą ich bo na PC rynku jest za dużo piratów i że nie mają tyle funduszy na PC'owy port i ludzi na zrobienie portu...

Bleszinski niestety... ale takim gadaniem mnie nie przekonujesz bo ja już cię znam i zapamiętałem te słowa sobie... i twój LawBreakers ani klimatycznie mnie nie kupił ani jako shooter... twój czas już minął... zrobiłeś kawał dobrej roboty przy Unrealach i Gearsach ale ta gra to jak dla mnie jest bardziej już nastawiona pod młodych graczy niż starych wyjadaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2017 o 14:54, Mich4elos napisał:

Czy ja śnię? Bleszinski chwali graczy PC że są rozumni? a jak dalsze części Gears of War (2 i 3) nie chcieli wydawać na PC to w jednym z wywadiów mówił że nie wydadzą ich bo na PC rynku jest za dużo piratów i że nie mają tyle funduszy na PC'owy port i ludzi na zrobienie portu...

Problem taki z serią Gears of War jest taki, że tak naprawdę na PC gra nie miała większego przebicia. Dodatkowo w momencie wydawania drugiej i trzeciej części Epic nadal był zobowiązany z GFWL który oznaczał zazwyczaj 2 rzeczy:

1) Lepiej ściągnąć pirata niż kupować oryginała. bo GFWL oznaczał dodatkowe zabezpieczonie SecuRom'em co powodowało pewne problemy z grami. Nie wspominając o słynnym do dziś cyrku przy okazji Gears of War 1 kiedy to certyfikat wygasł i trzeba było osobny plik do windowsa ściągać nie związany z bezpośrednio z grą i GFWL by to cholerstwo działało.

2) Sama tragiczna reputacja wśród graczy dobijało dystrybutorów. GFWL oznaczał że gra będzie miała o wiele mniejszą sprzedaż niż gra wydana na Steam. Potwierdziło to także obecnie nie istniejące THQ i nawet Take-Two oraz EA przyznało rację, że GFWL rujnuje sprzedaż.

Od strony portu problem jest taki gra była robiona z myślą o konsoli nie PC. Wielu gada o UT3 tylko, że ta gra była robiona od początku z myślą o PC w przeciwieństwie do gears of war. I wtedy pojawia się problem którego, aż tak nie ma w obecnej generacji konsol a mianowicie architektura sprzętu -> siódma generacja była ostatnią w której konsole miały różne architektury. No i trzeba dodać fakt że po 2006 MS nie mógł stracić gry na wył. X360 i to chyba był decydujący czynnik dla którego 2 i 3 nie wyszły na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ta wypowiedź wieje hipokryzją, ale Cliffy B. wypowiada się o samym Steamie, gdzie o piractwo trudno. Zresztą już od dawna nie zwracam uwagi na jego wypowiedzi, bo zbyt często zdarza mu się zmieniać zdanie jak skarpetki. ¬¬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować