Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft okiem nooba - retrorecenzja

6 postów w tym temacie

Bardzo fajny tekst. Starcraft to jedna z tych rewolucyjnych gier, która przytłaczała innowacyjnością i jakością. Sam, mimo że RTS-y bardzo lubię, Starcrafta skończyłem też w tym roku. Mimo, że nie zdetronizował Warcrafta III (4 rasy+ lepsza historia + klimat fantasy) z roli ulubionej strategii, to ciężko mi nie zrozumieć fenomenu tej gry. Genialna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Turdno npisac cos o samej recenzji poza oczywiscie tym ze gdyby autor napisal cokolwiek innego zostalby na widlach wyniesiony z redakcji przez czytelnikow... ^^

Osobiscie obawiam sie czy Blizz (po tym jak w SC:BW zacznie grac wiecej nowych ludzi) nie postanowi zmodernizowac gry bo slyszalem juz od wielu noobkow ze trzeba go naprostowac na standardy SC2. Ja mowie na to niech was reka Boska broni... Sa powody dla ktorych zrobiono Remaster po prawie 20 latach i koniecznosc modernizacji mechaniki do nich nie nalezy.. Ktos np. powiedzial ze chcialby zeby poprawic sztuczna inteligencje i oczywsicie do glowy mu nie przyszlo jak wplyneloby to na balans w multi.. Nie wiem czy mozliwosc zoomu bedzie dostepna w multi ale jesli tak to rowniez moze wplynac na balans..

Jest masa rzeczy jakie Blizz moze jeszcze zepsuc choc mam nadzieje ze ogranicza sie do dodania tych udogodnien o ktorych mowili jak np. lepszy tryb obsa... Wszystko inne powinno zostac bez zmian i jesli tak bedzie i przez nastepne lata niczego nie zmienia to Remaster wprowadzi cale nowe pokolenia graczy do najlepszego multi w historii RTSow...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@CDRV: ja z zasady nie boję się wynoszenia na widłach, w swoich retrorecenzjach zdarzało mi się wyrażać niepopularne opinie i szkalowałem (trochę ;) ) RTCW czy pierwszego Wiedźmina. Jednak StarCraft mnie zdecydowanie oczarował, i nie ma nic, do czego mógłbym się z czystym sercem przyczepić - są drobne rzeczy, które kolą trochę w oczy w 2017, ale nic, co by wymagało strzępienia klawiatury.

Chociaż, muszę przyznać, jak przed napisaniem tekstu natrafiłem na wątek na forum fanów SC, gdzie poruszono temat "czy w Remasterze powinien zostać poprawiony pathfinding", to reakcja starcraftowych ultrasów mnie cokolwiek przeraziła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pannowacki napisał:

@CDRV: ja z zasady nie boję się wynoszenia na widłach, w swoich retrorecenzjach zdarzało mi się wyrażać niepopularne opinie i szkalowałem (trochę ;) ) RTCW czy pierwszego Wiedźmina. Jednak StarCraft mnie zdecydowanie oczarował, i nie ma nic, do czego mógłbym się z czystym sercem przyczepić - są drobne rzeczy, które kolą trochę w oczy w 2017, ale nic, co by wymagało strzępienia klawiatury.

Chociaż, muszę przyznać, jak przed napisaniem tekstu natrafiłem na wątek na forum fanów SC, gdzie poruszono temat "czy w Remasterze powinien zostać poprawiony pathfinding", to reakcja starcraftowych ultrasów mnie cokolwiek przeraziła ;)

Nie dziwie sie... Dla wielu ludzi SC:BW to hobby\sport zycia..  Wiele osob, ktore nigdy nie graly w SC:BW albo sa graczami, ktorzy wracaja do gry po latach nie widzi czasem roznicy nawet w poprawionej grafice.. Blizz zrobil duzo dobrego uaktualniajac tego Remastera ale jest sporo rzeczy, ktore mnie strasznie draznia..  Nie bede nawet probowal wykladac swojej ideologii bo zostal bym Nazisto-Rasista nazwany wobec nowych graczy ale.. Zwroc uwage ze gdy zmienisz ustawienia ekranu z Windowed(fullscreen) na Fulscreen zmienia sie wielkosc kursora, ktorym zaznaczasz jednostki... To taki przyklad (jeden z bardzo wielu) ile rzeczy zostalo zmienionych i wiele osob gra nawet nie zdajac sobie sprawy z tego... Czemu to zauwazylem? Bo klikam tego glupiego SCV'a i widze ze cos kursor zamaly wzgledem jednostki... Oczywiscie dalbym rade bo po tylu latach gry nie musze widziec kursora by zaznaczyc jednostke ale jest wiecej zmian i malych bugow, ktore przeszkadzaja komus kto zjadl zeby na tej grze w multi.

 

Wielkie dzieki za napisanie solidnego (jak na nowego gracza) artykulu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst jedynie wzbudził we mnie chęć ogrania kampanii StarCrafta ten jeszcze jeden raz (wraz z Brood War oczywiście). To zdecydowanie moja ulubiona gra strategiczna, zaraz obok Warcrafta, Age of Empires 2 i WH40K: Dawn of War. Tyle godzin spędzonych z kumplami na LANie... Łezka w oku może się zakręcić. :D Jeśli ktoś nie zdążył w to zagrać "za dzieciaka" to polecam prosto z serca zapoznać się z tym tytułem z okazji remastera, bo nie skłamię mówiąc, że to perełka wśród gier strategicznych. Polecam, Skelldon. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować