wraaagh

Opinie i pomoc w skompletowaniu zestawu

2 posty w tym temacie

Witam,
W końcu postanowiłem wymienić swój 8 letni komputer i po długich miesiącach kombinowania i czekania na powrót normalnych cen GPU wyszło mi coś takiego:

  • procesor: Intel Core i7-7700K, 4.2GHz, 8MB, BOX -  1 449,00 zł
  • grafika: MSI GeForce GTX 1060 Armor OCV1 6GB -  1 349,00 zł
  • płyta główna: MSI H270 GAMING M3 -  479,00 zł
  • ram: Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB, 2400MHz, CL14 (x1 albo x2) -  309,62 zł lub 619,24 zł
  • zasilacz: Corsair VS 550W - 199,00 zł
  • dysk ssd: ADATA 256GB SSD Ultimate SU800 3D NAND -  379,00 zł
  • dysk hdd: Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM -  179,00 zł
  • chłodzenie cpu: be quiet! Pure Rock Slim -  99,00 zł

Obudowe już mam.

Zestaw do gier, pracy graficznej, renderowania video i codziennego użytku. Generalnie jak nie jestem w pracy albo nie śpie, to komputer jest cały czas na chodzie.

W sumie 4297,62 zł lub 4607,24 zł z 16GB ramu. I tu właśnie moje pytania... Warto już dokładać drugą kość? Ew. brać jakieś inne? Najmniej pewny jestem płyty głównej bo szukałem, szukałem a i tak wziąłem coś bez przekonania. Ogólnie na początku miała być i5-ka i GTX 1060 3GB Ramu, ale z nadzieją że komputer posłuży mi chociaż tyle co obecny (wspomniane 8 lat) dołożyłem do i7 i 6GB. Ogólnie jak oceniacie zestaw? Długo nie siedziałem w tych bebechach i teraz ciężko samemu coś zdecydować. Coś jest chociaż trochę over/under-pay'em względem całego zestawu? Może się wstrzymać bo np. to nie najlepszy moment na składanie PC-ta? ...nie wiem.

Jakiekolwiek rady chętnie przyjmę i będę wdzięczny z całego wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi czy Ci sie mocno spieszy? No bo jesli nie, to bym czekal na coffe lake od intela, które prawdopodobnie sporo namieszaja na rynku. 

Drugie pytanie to czy gry sa priorytetem? No bo jesli tak, to branie 7700k pod 1060 jest troche przesadą. Ogólnie ciezki temat, po premierze ryzenów od amd sporo sie zmienilo jesli chodzi o proce, sporo sie tez zmieni po premierze nowych proców od intela. Jesli priorytetem bedzie praca która wymaga silnego proca, to tez bym zrezygnowal z i7 i szukal jakiegos ryzena, ewentualnie jak juz wspomnialem czekal na coffe lake. Kolejna rzecz to ram, patrzac na Twoj zestaw widac ze w grach celujesz w ustawienia ultra, a najnowsze gry juz teraz lubia sie zblizac do wykorzystywania 8gb, dodajac do tego ram potrzebny na system i roznego rodzaju programy dzialajace w tle, te 8gb robi sie troche za male. 

Najlepiej byłoby poczekac na coffe lake, kupic jakies i5, które spokojnie beda osiagac predkosci dzisiejszych i7 i wtedy myslec o kartach. 1060tka 6gb to dobra karta, ale jesli myslisz o sprzecie na lata moze trzeba by rozwazyc cos lepszego. 1070tka jest obecnie nieoplacalna, bo kreci sie kolo 2k pln, z kolei za okolo 2.2k pln mamy 1080tke, która jest znacznie szybsza od obu wymienionych kart. Mozna by wtedy zaoszczędzić na procu, mozliwe ze na plycie rowniez, chyba ze naprawde chcesz sie bawic w podkrecanie, zostawic 8gb (zawsze bedzie mogl dokupic sobie kolejne 8 w przyszlosci) i szarpnac sie na ta 1080tke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się