Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Strzeż się pszczół-morderców: retrorecenzja Divine Divinity

5 postów w tym temacie

Ja tam Divine Divinity wspominam bardzo miło. Fajnie mi się grało, choć to już 15 latek minęło. Przeszedłem jednak całość i przede wszystkim pamiętam, że nie udało mi się zrobić zadania z lusterkiem. Myślę, że czas na powtórkę z rozrywki. Z kolei Beyond Divinity już mi nie podeszło tak bardzo i nawet nie ukończyłem tego tytułu.

PS. Ale soundtrack z obydwu części był świetny i do tej pory mam z wydania "Antologia" dwie płyty CD z muzyką. Jest genialna :)

Edytowano przez Colidor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja nie omawia wszystkich elementów, a szkoda bo gra ma sporo do zaoferowania.. Nie ma nic o mrocznym klimacie, nic o świetnym soundtracku ani o ogromnej swobodzie jaka gra oferuje. Niektóre zadania są naprawdę dobre (np. szukanie naszyjnika dla elfki, sprawa fałszywego doktora, leczenie rannych w Aleroth, włamanie do skarbca magnata w Verdistis) i trzeba trochę pomyśleć, czasem wspierając się informacjami, które daje sama gra. Nawet uniwersum okazuje się nie takie typowe, a fabuła pomimo swojej pozornej sztampowości okazuje się całkiem niezła (odnosimy w sumie więcej porażek niż zwycięstw). Osobiście, zawsze uważałem ten tytuł za jednego z lepszych RPGów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Almukantar napisał:

(...)

Akurat nawiązałem w artykule do sprawy skarbca magnata, chociaż nie wymieniłem tego zadania wprost ;) Własnie to był jeden z tych nieszczęsnych pixel huntów, nie liczyłem, ile czasu straciłem na szukanie teleportu schowanego za rabatką...

Jeżeli chodzi o mroczny klimat, to go szczerze mówiąc nie odczułem za bardzo w zalewie absurdalnego humoru.

Z kolei z soundtrackiem to całkiem słuszna uwaga, przesłucham na spokojnie ścieżkę dźwiękową poza grą i może dopiszę na ten temat akapit :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2017 o 11:49, Gram.pl napisał:

Belgowie nie poszli jednak ślepo ścieżką wyznaczoną przez Diablo i jego epigonów, stworzyli bowiem prawdopodobnie jedyną w historii grę action RPG z… aktywną pauzą.

Ależ, istnieje drugi Action RPG z aktywną pauzą - też od Larian  ;)

Co do "recenzji": wypadałoby też coś chrząknąć o nieszablonowym rozwoju postaci, muzie od Pokrovsky'ego i baaardzo słabej końcówce.

Cytat

Divine Divinity to pozycja obowiązkowa dla fanów RPG

No, niech się RPG-iątka uczą, że hack n' slash, to nie tylko tępa młócka ;)

 

BTW Tytuł wprowadza w błąd ... są też osy-mordercy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować