Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Steam - niedługo w usłudze zapłacimy złotówkami

11 postów w tym temacie

Woooow no nie wierzę po tylu latach się obudzili :o To albo były jakies super twarde negocjacje na ten temat, albo zobaczyli, że inni mają, to czemu oni mają być gorsi (nie znam sie na tym jak to działa, dlatego to tylko moja opinia). Mam nadzieję, że jednak ceny będą bardziej przystępne i nie będzie po prostu 4 złote = 1 euro i gra na premierę będzie kosztować ~240 zł...Spokojnie, ja na premierę nic nie kupuję bo to przesada cenowa :P Być może i przeceny będą jeszcze bardziej atrakcyjne ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Knightshade napisał:

Mam nadzieję, że jednak ceny będą bardziej przystępne i nie będzie po prostu 4 złote = 1 euro i gra na premierę będzie kosztować ~240 zł

Będzie dokładnie tak. Pytanie tylko po jakim kursie będzie wymiana i czy nadal będzie opłacało się mieć konto w euro z kartą debetową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knightshade napisał:

Woooow no nie wierzę po tylu latach się obudzili :o To albo były jakies super twarde negocjacje na ten temat, albo zobaczyli, że inni mają, to czemu oni mają być gorsi (nie znam sie na tym jak to działa, dlatego to tylko moja opinia). Mam nadzieję, że jednak ceny będą bardziej przystępne i nie będzie po prostu 4 złote = 1 euro i gra na premierę będzie kosztować ~240 zł...Spokojnie, ja na premierę nic nie kupuję bo to przesada cenowa :P Być może i przeceny będą jeszcze bardziej atrakcyjne ^^

Jak będą za 240zł to i tak dobrze, 270-290zł minimum będą kosztować, ludzie jeszcze będą błagać Valve o wycofanie tej zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. Takie War for the Overworld ma być 17 zł tańsze niż obecnie (108 zł zamiast 125), ale inni mogą być mniej chojni. Najpierw niech to oficjalnie wejdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knightshade napisał:

Mam nadzieję, że jednak ceny będą bardziej przystępne i nie będzie po prostu 4 złote = 1 euro i gra na premierę będzie kosztować ~240 zł...Spokojnie, ja na premierę nic nie kupuję bo to przesada cenowa :P Być może i przeceny będą jeszcze bardziej atrakcyjne ^^

Z tego co się orientuję to nie do końca tak działa - cenę ustala deweloper/wydawca i może to zrobić niezależnie dla każdej waluty - dlatego zawsze mieliśmy cenę taką jak na zachodzie, po prostu wydawca ustalał cenę w Euro, a że Polska na Steam była oznaczona jako "Euro", taką cenę widzieliśmy.

Teraz wydawcy będą mogli ustalić niezależną cenę w PLN, więc ceny faktycznie mogą się różnić, choć oczywiście nikt i nic nie zabroni wydawcy ustalenia ceny w PLN wyższej niż w Euro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiona gra w Polsce nie będzie miała blokady regionalnej to znaczy że ceny nie będą wiele niższe od reszty Europy. Rosja na ten przykład ma gry tanie jak barszcz, i dla tego jest blokada inaczej każdy by z Rosji brał klucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie koniecznie pozytywna zmiana - jak kiedyś kupowałem na GamersGate, bo przeceny (w ojro) były często nawet lepsze niż na Steamie, to teraz po przejściu na złotówki już nie jest tak atrakcyjnie. Widać, że ktoś dziwnie przy tym grzebał, bo gdyby poprostu zrobili euro = 4 zł, to byłoby normalnie cenowo, a teraz jest o wiele drożej niż było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować