Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gram.pl

Zalecane wymagania sprzętowe wersji beta Call of Duty: WWII na PC

18 postów w tym temacie

Rly? 12 GB Ram? -,- W10 no problem :D akurat gram w Gearsy na nim więc już mam przesiadkę ^^

0

12GB RAM i 6GB na karcie graficznej raczej sugeruje możliwość 4k i tekstury w wysokiej rozdzielczości. Materiały z gry zdawają się to potwierdzać. Kupiłem 1080 z 11GB pamięci i myślałem że "na chwilę wystarczy" a tu proszę :-D

0

Napisano (edytowany)

3 godziny temu, dariuszp napisał:

12GB RAM i 6GB na karcie graficznej raczej sugeruje możliwość 4k i tekstury w wysokiej rozdzielczości. Materiały z gry zdawają się to potwierdzać. Kupiłem 1080 z 11GB pamięci i myślałem że "na chwilę wystarczy" a tu proszę :-D

Oszalałeś? :D ja kupiłem 1060 6 GB pod koniec tamtego roku i mam nadzieję, że mi długo pohula w 1080p. Jeśli nie to no nie wiem gawiedź deweloperska oszalała :D No i żeby 2400 do R5 1600x porównywać to bardzo nieładnie...

Edytowano przez MisioKGB
0

14 minut temu, MisioKGB napisał:

Oszalałeś? :D ja kupiłem 1060 6 GB pod koniec tamtego roku i mam nadzieję, że mi długo pohula w 1080p. Jeśli nie to no nie wiem gawiedź deweloperska oszalała :D No i żeby 2400 do R5 1600x porównywać to bardzo nieładnie...

W niektórych grach 1600x jest niewiele szybszy od i3 6100, który z kolei jest mniej wiecej na poziomie i5 2400 wiec...

0

Dnia 27.09.2017 o 20:11, TigerXP napisał:

W niektórych grach 1600x jest niewiele szybszy od i3 6100, który z kolei jest mniej wiecej na poziomie i5 2400 wiec...

W starych grach drogi kolego.

0

13 godzin temu, MisioKGB napisał:

W starych grach drogi kolego.

No jesli wiedzmin 3 i rise of the tomb raider to stare gry to tak, w starych grach.

0

Napisano (edytowany)

8 minut temu, TigerXP napisał:

No jesli wiedzmin 3 i rise of the tomb raider to stare gry to tak, w starych grach.

Tak. Wiedzmin nie potrafi korzystać dobrze z wielu rdzeni, pomimo to mój Ryzen w ogóle nie odstaje od i7 7700, grałem, sprawdzałem i wiem. Do Tomb Raidera wyszedł update optymalizujący grę pod tenże procek i wiesz co? Śmiga aż miło, wiem bo testowałem. A w nowych grach co się dzieje? Moje CPU za 'liche' 1000 zł śmiga tak samo w Wildlands i Watch Dogs 2 jak i7. Uwierz mi, że byłem tak samo sceptyczny a na Intelu siedziałem ostatnie 10 lat bez jednego dnia mniej. Wystarczy zobaczyć opinie ludzi choćby na newegg czy sprzedaż tych procków na świecie. Dla upartego wspomnę o GTA V, które chodzi mi jak petarda, a proc się chilluje przy 55 stopniach, spróbuj tak z Kaby Lake. Hehe :)

Edytowano przez MisioKGB
0

24 minuty temu, MisioKGB napisał:

Tak. Wiedzmin nie potrafi korzystać dobrze z wielu rdzeni, pomimo to mój Ryzen w ogóle nie odstaje od i7 7700, grałem, sprawdzałem i wiem. Do Tomb Raidera wyszedł update optymalizujący grę pod tenże procek i wiesz co? Śmiga aż miło, wiem bo testowałem. A w nowych grach co się dzieje? Moje CPU za 'liche' 1000 zł śmiga tak samo w Wildlands i Watch Dogs 2 jak i7. Uwierz mi, że byłem tak samo sceptyczny a na Intelu siedziałem ostatnie 10 lat bez jednego dnia mniej. Wystarczy zobaczyć opinie ludzi choćby na newegg czy sprzedaż tych procków na świecie. Dla upartego wspomnę o GTA V, które chodzi mi jak petarda, a proc się chilluje przy 55 stopniach, spróbuj tak z Kaby Lake. Hehe :)

Akurat opinie nie sa zadnym wyznacznikiem. Nie neguje zajebistosci ryzenów, wiem ze w odpowiednich warunkach i wielu grach konkuruje on z o wiele drozszymi od siebie i7, ale zdarza sie rowniez ze w wielu przypadkach konkuruje on z procesorami typi i3 6100/7100, a przyklady wiedzmina i RotTR to tylko jedne z wielu. Jestem swiadom ze ryzeny maja sporo plusów, ale nie popadajmy w paranoje i nie zapominajmy o wielu minusach. 

28 minut temu, MisioKGB napisał:

spróbuj tak z Kaby Lake. Hehe :)

Spróbuje z coffe lake i dam sobie reke uciac ze zje te ryzeny na sniadanie. Juz pomijam fakt ze czerwoni szczytuja wygrywajac z procami które maja ponad dwa lata :P

0

Napisano (edytowany)

7 godzin temu, TigerXP napisał:

Akurat opinie nie sa zadnym wyznacznikiem. Nie neguje zajebistosci ryzenów, wiem ze w odpowiednich warunkach i wielu grach konkuruje on z o wiele drozszymi od siebie i7, ale zdarza sie rowniez ze w wielu przypadkach konkuruje on z procesorami typi i3 6100/7100, a przyklady wiedzmina i RotTR to tylko jedne z wielu. Jestem swiadom ze ryzeny maja sporo plusów, ale nie popadajmy w paranoje i nie zapominajmy o wielu minusach. 

Spróbuje z coffe lake i dam sobie reke uciac ze zje te ryzeny na sniadanie. Juz pomijam fakt ze czerwoni szczytuja wygrywajac z procami które maja ponad dwa lata :P

Jeśli opinie nie są wyznacznikiem to benchmarki też, a nimi chyba się właśnie kierujesz mówiąc że ryzeny przegrywają czasem z i3. Ja tego nie zauważyłem. Myslisz, że dlaczego intel wypuszcza 6 rdzeni 'dla ludu'? i5 pocą się strasznie i to widać choćby, nie wiem, w Battlefield 1, 99% obciążenia na liczniku. Mówimy o procesorach za 900-1100 zł, procesorach którym kręcenie już nie pomoże, bo 4,5 GHz nie pomoże w stabilności podczas gry. Minus ryzenów? Za mało ludzi w nie wierzy stąd kolego ta dyskusja. :) A Wiedźmin? W Novigradzie mam 35% obciążenia, chłodzenie ciche a na liczniku 60 fps. W ostatnim Tomb Raiderku to samo. Może mowimy o innym procesorze? :) Jasne, Sky lake w szczególności 6700 to jeden z najlepszych procesorów w swojej cenie. Właśnie, w swojej cenie... 

Edytowano przez MisioKGB
0

12 godzin temu, MisioKGB napisał:

Jeśli opinie nie są wyznacznikiem to benchmarki też, a nimi chyba się właśnie kierujesz mówiąc że ryzeny przegrywają czasem z i3. 

No wlasnie benchmarki to czyste liczby i jesli mamy sie nimi nie kierowac, to nie wiem co nam pozostaje. I nie twierdze ze i3 wygrywa z ryzenami, strasznie uogólniasz. Napisalem tylko ze sa przypadki gdzie sie z nimi równa, fakt ze niewiele, ale jednak. A dla mnie to niedopuszczalne zeby procesor dwa razy drozszy ledwo wyprzedzal cos takiego jak i3, nawet jesli dzieje sie tak w jednej grze na dziesiec.

12 godzin temu, MisioKGB napisał:

i5 pocą się strasznie i to widać choćby, nie wiem, w Battlefield 1, 99% obciążenia na liczniku. 

No ale za to taki i5 7400 za okolo 700pln, wyprzedza ryzena 1600x za ponak 1k pln o ponad 10 fpsów. To ja juz wole pocacego sie intela.

0

5 godzin temu, TigerXP napisał:

No wlasnie benchmarki to czyste liczby i jesli mamy sie nimi nie kierowac, to nie wiem co nam pozostaje. I nie twierdze ze i3 wygrywa z ryzenami, strasznie uogólniasz. Napisalem tylko ze sa przypadki gdzie sie z nimi równa, fakt ze niewiele, ale jednak. A dla mnie to niedopuszczalne zeby procesor dwa razy drozszy ledwo wyprzedzal cos takiego jak i3, nawet jesli dzieje sie tak w jednej grze na dziesiec.

No ale za to taki i5 7400 za okolo 700pln, wyprzedza ryzena 1600x za ponak 1k pln o ponad 10 fpsów. To ja juz wole pocacego sie intela.

Heh sam uogólniasz teraz z tymi 10 fps. Tak jest podobno w kilku grach, a podobno, bo u mnie wszystko śmiga :) Zobacz na Watch Dogs 2, ubi zrobiło dobrą optymalizacje i R5 1600 za aktualnie 900 zl zrównał się z i7 6700/7700 za kilka stów więcej :) Możemy w siebie rzucać przykładami, ale muszę rzec i pewnie się z tym zgodzisz, pamiętaj, że gry są i będą w większości robione pod Intela, co nie jest dziwne bo niebiescy mają dobre gamingowe procki i większą część rynku! AMD dopiero teraz pokazało pazur, aktualne oraz przyszłe gry pokażą co to znaczy wielowątkowość. Poczekajmy na nowego Assassina, AnvilNext to jeden z najpotężniejszych silników i już Unity swego czasu potrafiło zabić 8 wątków niebieskich przy tym śmiejąc się w twarz słabiutkim FX'om czerwonych :) . Wtedy albo ja dopnę swego albo to Ty wrócisz z tarczą u boku hehe.

Edytowano przez MisioKGB
0

Dnia 1.10.2017 o 11:05, MisioKGB napisał:

Poczekajmy na nowego Assassina, AnvilNext to jeden z najpotężniejszych silników i już Unity swego czasu potrafiło zabić 8 wątków niebieskich przy tym śmiejąc się w twarz słabiutkim FX'om czerwonych :) . Wtedy albo ja dopnę swego albo to Ty wrócisz z tarczą u boku hehe.

Wiem ze juz zakonczylismy temat, ale jestem po lekturze https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i5_8600k_rzeznik_zwany_coffee_lake?page=0,46 

Rzuc okiem, intel wlasnie zaoral ryzeny.

0

16 godzin temu, TigerXP napisał:

Wiem ze juz zakonczylismy temat, ale jestem po lekturze https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i5_8600k_rzeznik_zwany_coffee_lake?page=0,46 

Rzuc okiem, intel wlasnie zaoral ryzeny.

Tak, zgadzam się, jeśli faktycznie i5-8600k będzie kosztować 1150 zł to czerwoni nie mają startu, bo z Intelem to zawsze chodzi o cenę i kompatybilność. Pytanie też czy 370/350 będzie wspierać kolejne generacje procesorów, w przeciwieństwie do ponurego żartu w postaci braku kompatybilności 250/270 z Coffee. Zauważ, że najtańsza płyta pod ten procek kosztuje aktualnie 580 zł. To nie jest dużo, musisz też dorzucić chłodzenie pod 'K'. I tak cena powolutku rośnie. Gdybym miał kupować kawę to poczekałbym do końca roku, aż ceny się ustabilizują i wyjdą tańsze wersje płyt głównych. Problem jest taki, że kto do tego grudnia wytrzyma? Każdy chce przecież grać :).Sam zastanawiałem się nad tym czy na kawkę poczekać, czy kupować już Ryzena, kupiłem tego drugiego w sierpniu, bo ja już chciałem grać, a nie tylko cyferki na komputerze oglądać i wiesz co? Gra mi się wyśmienicie :) :) Nie zmienia to faktu, że Coffee to nie jest temat naszej dyskusji, a ja wciąż pozostanę przy myśli, że w momencie premiery Ryzena na rynku konkurencji cena/wydajność nie było żadnej, i gdyby nie czerwoni to imo Intel swoje i5-7640x i i7-7740x wypuściłby nie jako zapachdziurę tylko jako super nowoczesny produkt, a 6 rdzeni jeszcze byśmy nie zobaczyli dłuuuugo. :)

0

1 godzinę temu, MisioKGB napisał:

Tak, zgadzam się, jeśli faktycznie i5-8600k będzie kosztować 1150 zł to czerwoni nie mają startu, bo z Intelem to zawsze chodzi o cenę i kompatybilność. Pytanie też czy 370/350 będzie wspierać kolejne generacje procesorów...

Pewnie nie bedzie, ewentualnie nastepna generacja bedzie kompatybilna ale bedzie +10% do wydajnosci, tak samo jak ze sky lake i kaby lake.

Poza tym dobrze prawisz :)

Pozdrawiam.

0

6 godzin temu, TigerXP napisał:

Pewnie nie bedzie, ewentualnie nastepna generacja bedzie kompatybilna ale bedzie +10% do wydajnosci, tak samo jak ze sky lake i kaby lake.

Poza tym dobrze prawisz :)

Pozdrawiam.

No i piona! Pozdrawiam i chylę czoło za ciekawą dyskusję.

0

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0