Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zalecane wymagania sprzętowe wersji beta Call of Duty: WWII na PC

23 postów w tym temacie

12GB RAM i 6GB na karcie graficznej raczej sugeruje możliwość 4k i tekstury w wysokiej rozdzielczości. Materiały z gry zdawają się to potwierdzać. Kupiłem 1080 z 11GB pamięci i myślałem że "na chwilę wystarczy" a tu proszę :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dariuszp napisał:

12GB RAM i 6GB na karcie graficznej raczej sugeruje możliwość 4k i tekstury w wysokiej rozdzielczości. Materiały z gry zdawają się to potwierdzać. Kupiłem 1080 z 11GB pamięci i myślałem że "na chwilę wystarczy" a tu proszę :-D

Oszalałeś? :D ja kupiłem 1060 6 GB pod koniec tamtego roku i mam nadzieję, że mi długo pohula w 1080p. Jeśli nie to no nie wiem gawiedź deweloperska oszalała :D No i żeby 2400 do R5 1600x porównywać to bardzo nieładnie...

Edytowano przez MisioKGB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, MisioKGB napisał:

Oszalałeś? :D ja kupiłem 1060 6 GB pod koniec tamtego roku i mam nadzieję, że mi długo pohula w 1080p. Jeśli nie to no nie wiem gawiedź deweloperska oszalała :D No i żeby 2400 do R5 1600x porównywać to bardzo nieładnie...

W niektórych grach 1600x jest niewiele szybszy od i3 6100, który z kolei jest mniej wiecej na poziomie i5 2400 wiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2017 o 20:11, TigerXP napisał:

W niektórych grach 1600x jest niewiele szybszy od i3 6100, który z kolei jest mniej wiecej na poziomie i5 2400 wiec...

W starych grach drogi kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MisioKGB napisał:

W starych grach drogi kolego.

No jesli wiedzmin 3 i rise of the tomb raider to stare gry to tak, w starych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, TigerXP napisał:

No jesli wiedzmin 3 i rise of the tomb raider to stare gry to tak, w starych grach.

Tak. Wiedzmin nie potrafi korzystać dobrze z wielu rdzeni, pomimo to mój Ryzen w ogóle nie odstaje od i7 7700, grałem, sprawdzałem i wiem. Do Tomb Raidera wyszedł update optymalizujący grę pod tenże procek i wiesz co? Śmiga aż miło, wiem bo testowałem. A w nowych grach co się dzieje? Moje CPU za 'liche' 1000 zł śmiga tak samo w Wildlands i Watch Dogs 2 jak i7. Uwierz mi, że byłem tak samo sceptyczny a na Intelu siedziałem ostatnie 10 lat bez jednego dnia mniej. Wystarczy zobaczyć opinie ludzi choćby na newegg czy sprzedaż tych procków na świecie. Dla upartego wspomnę o GTA V, które chodzi mi jak petarda, a proc się chilluje przy 55 stopniach, spróbuj tak z Kaby Lake. Hehe :)

Edytowano przez MisioKGB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, MisioKGB napisał:

Tak. Wiedzmin nie potrafi korzystać dobrze z wielu rdzeni, pomimo to mój Ryzen w ogóle nie odstaje od i7 7700, grałem, sprawdzałem i wiem. Do Tomb Raidera wyszedł update optymalizujący grę pod tenże procek i wiesz co? Śmiga aż miło, wiem bo testowałem. A w nowych grach co się dzieje? Moje CPU za 'liche' 1000 zł śmiga tak samo w Wildlands i Watch Dogs 2 jak i7. Uwierz mi, że byłem tak samo sceptyczny a na Intelu siedziałem ostatnie 10 lat bez jednego dnia mniej. Wystarczy zobaczyć opinie ludzi choćby na newegg czy sprzedaż tych procków na świecie. Dla upartego wspomnę o GTA V, które chodzi mi jak petarda, a proc się chilluje przy 55 stopniach, spróbuj tak z Kaby Lake. Hehe :)

Akurat opinie nie sa zadnym wyznacznikiem. Nie neguje zajebistosci ryzenów, wiem ze w odpowiednich warunkach i wielu grach konkuruje on z o wiele drozszymi od siebie i7, ale zdarza sie rowniez ze w wielu przypadkach konkuruje on z procesorami typi i3 6100/7100, a przyklady wiedzmina i RotTR to tylko jedne z wielu. Jestem swiadom ze ryzeny maja sporo plusów, ale nie popadajmy w paranoje i nie zapominajmy o wielu minusach. 

 

28 minut temu, MisioKGB napisał:

 spróbuj tak z Kaby Lake. Hehe :)

Spróbuje z coffe lake i dam sobie reke uciac ze zje te ryzeny na sniadanie. Juz pomijam fakt ze czerwoni szczytuja wygrywajac z procami które maja ponad dwa lata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, TigerXP napisał:

Akurat opinie nie sa zadnym wyznacznikiem. Nie neguje zajebistosci ryzenów, wiem ze w odpowiednich warunkach i wielu grach konkuruje on z o wiele drozszymi od siebie i7, ale zdarza sie rowniez ze w wielu przypadkach konkuruje on z procesorami typi i3 6100/7100, a przyklady wiedzmina i RotTR to tylko jedne z wielu. Jestem swiadom ze ryzeny maja sporo plusów, ale nie popadajmy w paranoje i nie zapominajmy o wielu minusach. 

 

Spróbuje z coffe lake i dam sobie reke uciac ze zje te ryzeny na sniadanie. Juz pomijam fakt ze czerwoni szczytuja wygrywajac z procami które maja ponad dwa lata :P

Jeśli opinie nie są wyznacznikiem to benchmarki też, a nimi chyba się właśnie kierujesz mówiąc że ryzeny przegrywają czasem z i3. Ja tego nie zauważyłem. Myslisz, że dlaczego intel wypuszcza 6 rdzeni 'dla ludu'? i5 pocą się strasznie i to widać choćby, nie wiem, w Battlefield 1, 99% obciążenia na liczniku. Mówimy o procesorach za 900-1100 zł, procesorach którym kręcenie już nie pomoże, bo 4,5 GHz nie pomoże w stabilności podczas gry. Minus ryzenów? Za mało ludzi w nie wierzy stąd kolego ta dyskusja. :) A Wiedźmin? W Novigradzie mam 35% obciążenia, chłodzenie ciche a na liczniku 60 fps. W ostatnim Tomb Raiderku to samo. Może mowimy o innym procesorze? :) Jasne, Sky lake w szczególności 6700 to jeden z najlepszych procesorów w swojej cenie. Właśnie, w swojej cenie... 

Edytowano przez MisioKGB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, MisioKGB napisał:

Jeśli opinie nie są wyznacznikiem to benchmarki też, a nimi chyba się właśnie kierujesz mówiąc że ryzeny przegrywają czasem z i3. 

No wlasnie benchmarki to czyste liczby i jesli mamy sie nimi nie kierowac, to nie wiem co nam pozostaje. I nie twierdze ze i3 wygrywa z ryzenami, strasznie uogólniasz. Napisalem tylko ze sa przypadki gdzie sie z nimi równa, fakt ze niewiele, ale jednak. A dla mnie to niedopuszczalne zeby procesor dwa razy drozszy ledwo wyprzedzal cos takiego jak i3, nawet jesli dzieje sie tak w jednej grze na dziesiec.

12 godzin temu, MisioKGB napisał:

i5 pocą się strasznie i to widać choćby, nie wiem, w Battlefield 1, 99% obciążenia na liczniku. 

No ale za to taki i5 7400 za okolo 700pln, wyprzedza ryzena 1600x za ponak 1k pln o ponad 10 fpsów. To ja juz wole pocacego sie intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, TigerXP napisał:

No wlasnie benchmarki to czyste liczby i jesli mamy sie nimi nie kierowac, to nie wiem co nam pozostaje. I nie twierdze ze i3 wygrywa z ryzenami, strasznie uogólniasz. Napisalem tylko ze sa przypadki gdzie sie z nimi równa, fakt ze niewiele, ale jednak. A dla mnie to niedopuszczalne zeby procesor dwa razy drozszy ledwo wyprzedzal cos takiego jak i3, nawet jesli dzieje sie tak w jednej grze na dziesiec.

No ale za to taki i5 7400 za okolo 700pln, wyprzedza ryzena 1600x za ponak 1k pln o ponad 10 fpsów. To ja juz wole pocacego sie intela.

Heh sam uogólniasz teraz z tymi 10 fps. Tak jest podobno w kilku grach, a podobno, bo u mnie wszystko śmiga :) Zobacz na Watch Dogs 2, ubi zrobiło dobrą optymalizacje i R5 1600 za aktualnie 900 zl zrównał się z i7 6700/7700 za kilka stów więcej :) Możemy w siebie rzucać przykładami, ale muszę rzec i pewnie się z tym zgodzisz, pamiętaj, że gry są i będą w większości robione pod Intela, co nie jest dziwne bo niebiescy mają dobre gamingowe procki i większą część rynku! AMD dopiero teraz pokazało pazur, aktualne oraz przyszłe gry pokażą co to znaczy wielowątkowość. Poczekajmy na nowego Assassina, AnvilNext to jeden z najpotężniejszych silników i już Unity swego czasu potrafiło zabić 8 wątków niebieskich przy tym śmiejąc się w twarz słabiutkim FX'om czerwonych :) . Wtedy albo ja dopnę swego albo to Ty wrócisz z tarczą u boku hehe.

Edytowano przez MisioKGB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.10.2017 o 11:05, MisioKGB napisał:

Poczekajmy na nowego Assassina, AnvilNext to jeden z najpotężniejszych silników i już Unity swego czasu potrafiło zabić 8 wątków niebieskich przy tym śmiejąc się w twarz słabiutkim FX'om czerwonych :) . Wtedy albo ja dopnę swego albo to Ty wrócisz z tarczą u boku hehe.

Wiem ze juz zakonczylismy temat, ale jestem po lekturze https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i5_8600k_rzeznik_zwany_coffee_lake?page=0,46 

Rzuc okiem, intel wlasnie zaoral ryzeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, TigerXP napisał:

Wiem ze juz zakonczylismy temat, ale jestem po lekturze https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i5_8600k_rzeznik_zwany_coffee_lake?page=0,46 

Rzuc okiem, intel wlasnie zaoral ryzeny.

Tak, zgadzam się, jeśli faktycznie i5-8600k będzie kosztować 1150 zł to czerwoni nie mają startu, bo z Intelem to zawsze chodzi o cenę i kompatybilność. Pytanie też czy 370/350 będzie wspierać kolejne generacje procesorów, w przeciwieństwie do ponurego żartu w postaci braku kompatybilności 250/270 z Coffee. Zauważ, że najtańsza płyta pod ten procek kosztuje aktualnie 580 zł. To nie jest dużo, musisz też dorzucić chłodzenie pod 'K'. I tak cena powolutku rośnie. Gdybym miał kupować kawę to poczekałbym do końca roku, aż ceny się ustabilizują i wyjdą tańsze wersje płyt głównych. Problem jest taki, że kto do tego grudnia wytrzyma? Każdy chce przecież grać :).Sam zastanawiałem się nad tym czy na kawkę poczekać, czy kupować już Ryzena, kupiłem tego drugiego w sierpniu, bo ja już chciałem grać, a nie tylko cyferki na komputerze oglądać i wiesz co? Gra mi się wyśmienicie :) :) Nie zmienia to faktu, że Coffee to nie jest temat naszej dyskusji, a ja wciąż pozostanę przy myśli, że w momencie premiery Ryzena na rynku konkurencji cena/wydajność nie było żadnej, i gdyby nie czerwoni to imo Intel swoje i5-7640x i i7-7740x wypuściłby nie jako zapachdziurę tylko jako super nowoczesny produkt, a 6 rdzeni jeszcze byśmy nie zobaczyli dłuuuugo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MisioKGB napisał:

Tak, zgadzam się, jeśli faktycznie i5-8600k będzie kosztować 1150 zł to czerwoni nie mają startu, bo z Intelem to zawsze chodzi o cenę i kompatybilność. Pytanie też czy 370/350 będzie wspierać kolejne generacje procesorów...

Pewnie nie bedzie, ewentualnie nastepna generacja bedzie kompatybilna ale bedzie +10% do wydajnosci, tak samo jak ze sky lake i kaby lake.

Poza tym dobrze prawisz :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, TigerXP napisał:

Pewnie nie bedzie, ewentualnie nastepna generacja bedzie kompatybilna ale bedzie +10% do wydajnosci, tak samo jak ze sky lake i kaby lake.

Poza tym dobrze prawisz :)

Pozdrawiam.

No i piona! Pozdrawiam i chylę czoło za ciekawą dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.10.2017 o 12:33, TigerXP napisał:

Pewnie nie bedzie, ewentualnie nastepna generacja bedzie kompatybilna ale bedzie +10% do wydajnosci, tak samo jak ze sky lake i kaby lake.

Poza tym dobrze prawisz :)

Pozdrawiam.

Hej Tiger! Muszę wrócić do tematu, bo i po benchmarkach nowego Assassina jesteśmy już. Wygląda na to, że wszystkie i5tki poza Coffee radzą sobie, tak jak wywróżyłem, słabiej niż Ryzeny, z uwagi chociażby na zbyt małą jak dla tego nowego potwora wydajności ilość rdzeni. Szybkość pojedyńczego rdzenia to już za mało. Mój R5 1600 zdecydowanie szybciej i sprawniej niż chociażby i5-7600K. I5-8400 na równi, a i5-8600K działa o niebo lepiej... ale jest też o wiele droższy. Zauważ, że posiadaczy 4 jajowych i5 jest zdecydowany ogrom, a więc i złość wcale nie będzie mała. W jednym z benchmarków nowego Assassina taki i5-6600 był...bottleneckiem dla GTX 1060 a i temperatura nie mała samego procesora. Tak jak to wywróżyłem - koniec 4 jajek zaczął się już dawno, szkoda tylko, że nikt nie pomyślał o tych graczach, którzy jeszcze rok temu kupili sobie nowiutkie Kaby z myślą o przyszłych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, MisioKGB napisał:

Hej Tiger! Muszę wrócić do tematu, bo i po benchmarkach nowego Assassina jesteśmy już. Wygląda na to, że wszystkie i5tki poza Coffee radzą sobie, tak jak wywróżyłem, słabiej niż Ryzeny, z uwagi chociażby na zbyt małą jak dla tego nowego potwora wydajności ilość rdzeni. Szybkość pojedyńczego rdzenia to już za mało. Mój R5 1600 zdecydowanie szybciej i sprawniej niż chociażby i5-7600K. I5-8400 na równi, a i5-8600K działa o niebo lepiej... ale jest też o wiele droższy. Zauważ, że posiadaczy 4 jajowych i5 jest zdecydowany ogrom, a więc i złość wcale nie będzie mała. W jednym z benchmarków nowego Assassina taki i5-6600 był...bottleneckiem dla GTX 1060 a i temperatura nie mała samego procesora. Tak jak to wywróżyłem - koniec 4 jajek zaczął się już dawno, szkoda tylko, że nikt nie pomyślał o tych graczach, którzy jeszcze rok temu kupili sobie nowiutkie Kaby z myślą o przyszłych grach.

Daj jakies testy. Bo z tego co pamietam sporo czesci AC mialo po prostu lipna optymalizacje, a wtedy jakakolwiek debata na ten temat nie ma sensu.

Oczywiscie nie twierdze ze nie jest tak jak piszesz, odejscie od 4rdzeniowcow to byla kwestia czasu, a ludzie ktorzy kupili w tym roku, czy w tamtym kaby lake powinni sie z tym liczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować