Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP RED mierzy się z falą krytyki za środowisko pracy

18 postów w tym temacie

Jakoś to całe  "zuo" w CDP Red nie odbija się za bardzo na jakości ich produktów. Jak kiepsko zarządzany zespół może wydać grę, przy której zachodni producenci wypadają marnie, nie mieści mi się w głowie. Z doświadczenia wiem za to, że w internecie "jadą" na swoją firmę przeważnie pracownicy najsłabsi, albo ci już zwolnieni, o mentalności zalatującej cebulą i słomą z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że jeżeli ktoś ma zamiar podjąć się właśnie ww. opracowania koła na nowo :D to nawet jeśli wyjdzie kwadratowe, to właśnie na tym polega twórczość i orginalność, nigdzie nie jest łatwo, szczególnie w naszym kraju. Jak to stwierdził Tomas Ediosn - "Zanim wynalazłem sposób na stworzenie żarówki, to wynalazłem 100 sposobów jak jej nie zrobić". :D to mi zapadło w pamięci i jest kluczowym wg. mnie zdaniem dla kogoś kto podejmuje się stworzenia właśnie nowego świata! nawet w wirtualnej rzeczywistości.... Ludzie chcący zarobić na robieniu nowych dodatków do the sims albo odświeżaniu staroci (co też wymaga nielada zaparcia i cierpliwości) powinni co najwyżej składać jeden model zabawki przez całe życie w kółko w fabryce zabawek. Jeśli chcesz tworzyć i przecierać szlaki jak i CDP RED to musisz być stanowczy, twardy i skrupulatny w tym co robisz..... Jak się nie uda raz, to może i uda się na opak. Ale trzeba mieć do tego dusze i po prostu "jaja" - nie uwłaczając płci pięknej oczywiście ;) znam kobiety z większymi jajami nawet odemnie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"nawet jeśli coś wydaje się niemożliwe, to nie znaczy, że takie faktycznie jest"????

"kończysz w strefie komfortu"??!!!???

 

Śmierdzi mi tu coachingiem, który jak dla mnie powinien być karalny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Headbangerr napisał:

Jakoś to całe  "zuo" w CDP Red nie odbija się za bardzo na jakości ich produktów. Jak kiepsko zarządzany zespół może wydać grę, przy której zachodni producenci wypadają marnie, nie mieści mi się w głowie. Z doświadczenia wiem za to, że w internecie "jadą" na swoją firmę przeważnie pracownicy najsłabsi, albo ci już zwolnieni, o mentalności zalatującej cebulą i słomą z pola.

Dokładnie tak jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Headbangerr napisał:

Jakoś to całe  "zuo" w CDP Red nie odbija się za bardzo na jakości ich produktów. Jak kiepsko zarządzany zespół może wydać grę, przy której zachodni producenci wypadają marnie, nie mieści mi się w głowie. Z doświadczenia wiem za to, że w internecie "jadą" na swoją firmę przeważnie pracownicy najsłabsi, albo ci już zwolnieni, o mentalności zalatującej cebulą i słomą z pola.

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie pisać co chcecie, ale tak się zawsze dzieje kiedy normalna firma przekształca się w korporację. Ludzie idą wtedy na drugi plan. Liczą się tylko wyniki. Bolesna prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Khalid napisał:

Możecie pisać co chcecie, ale tak się zawsze dzieje kiedy normalna firma przekształca się w korporację. Ludzie idą wtedy na drugi plan. Liczą się tylko wyniki. Bolesna prawda.

Błąd - w biznesie ZAWSZE liczą się głównie wyniki. W momencie kiedy firma rośnie staje się to tylko bardziej zauważalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Headbangerr napisał:

Jakoś to całe  "zuo" w CDP Red nie odbija się za bardzo na jakości ich produktów. Jak kiepsko zarządzany zespół może wydać grę, przy której zachodni producenci wypadają marnie, nie mieści mi się w głowie. Z doświadczenia wiem za to, że w internecie "jadą" na swoją firmę przeważnie pracownicy najsłabsi, albo ci już zwolnieni, o mentalności zalatującej cebulą i słomą z pola.

Nawet nie masz pojęcia co piszesz. Najsłabsi siedzą cicho i się cieszą, że załapali się na jakiś k****dołek i za słabą prace im płacą. W obecnej ogromnej firmie przechodzimy restrukturyzacje. Wykupił nas większy moloch. Wprowadził swoje bzdetne, debilne zasady, a ludzi zaczęli traktować jak numerki. Liczyły się tylko wskaźniki. I jak się skończyło? 2 lata po kupnie, 80% najbardziej doświadczonej załogi (ludzie nawet ze stażem pracy 15+ lat, z ogromnymi kompetencjami) serdecznie podziękowała obecnemu pracodawcy i pracują u konkurencji. Widać, żeś nigdy nie miał okazji jeszcze pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jediwolf napisał:
Widać, żeś nigdy nie miał okazji jeszcze pracować.
34 lata na karku, z czego kilkanascie przepracowane. Obecnie ludzi o mentalnosci roszczeniowej zjadam w pracy na sniadanie XD 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jadę na swoją firmę i nie uważam siebie za osoba słabą, wręcz dyktuje warunki jeśli chodzi o podwyżkę itd co nie zmienia faktu, że wiele rzeczy mi się nie podoba i wiele rzeczy chciałbym w niej zmienić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Headbangerr napisał:

Jakoś to całe  "zuo" w CDP Red nie odbija się za bardzo na jakości ich produktów. Jak kiepsko zarządzany zespół może wydać grę, przy której zachodni producenci wypadają marnie, nie mieści mi się w głowie. Z doświadczenia wiem za to, że w internecie "jadą" na swoją firmę przeważnie pracownicy najsłabsi, albo ci już zwolnieni, o mentalności zalatującej cebulą i słomą z pola.

Pieprzysz jak potłuczony. W mało której branży najeżdza się tak na ludzi jak w tej growej. Afera z CDP jest trochę podobna do obecnej afery z Harveyem Weinsteinem - nie są wyjątkami, tak jak oni postępuje kupa ludzi i w dodatku z tego złego postępowania każdy sobie zdaje sprawę. Problem robi się, kiedy to wyjdzie na jaw i wszyscy (nawet ci u których takie zachowania są normalką) muszą to potępić, żeby przypadkiem nie wzbudzić wątpliwości, że u nich jest podobnie. A w branży growej taki chamskie tępienie pracownika było już poruszane sporo razy - u Activision, u EA czy w THQ. A sama jakość produktów wiąże się raczej z tym, że producent nie zgadza się przepuszczać byle czego do ostatcznej wersji. I to, że ktoś robi coś pod presją, nie znaczy, że musi robić to źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Błąd - w biznesie ZAWSZE liczą się głównie wyniki. W momencie kiedy firma rośnie staje się to tylko bardziej zauważalne.

 

Nie zgodzę się. Są firmy, które tworzą coś z pasją dla graczy. Kiedyś było to całkiem normalne. Dziś są to już tylko wyjątki. CD-P RED też kiedyś takie właśnie było. Teraz to jest już moloch. Pracodawca już nie zna ludzi z ekipy po imieniu. Tak jak ktoś to tu napisał "są to numerki". Sam pracuje w korporacji i wiem jak po zmianie managera, wprowadzeniu nowych porządków jak i parciu na szkło to wygląda. Stara gwardia się zwalnia. W tym ja także. Tu nie chodzi o to by dostosować się do nowych warunków. Chodzi o to że człowieka traktuje się jak śmiecia. Wszystko wygląda pięknie i normalnie... do czasu. Szkoda życia na prace w takich warinkach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować