Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Remaster Star Ocean: The Last Hope z datą premiery na zachodzie

5 postów w tym temacie

Lubię tę odsłonę serii, mam ją na PS3, ale wersji PS4, nawet w tak względnie niskiej cenie nie kupię. Wersja na poprzednią generację mi wystarczy w zupełności i raczej nie będę zaczynał od nowa dla podbitej rozdziałki, tematu i awatarów. Tym bardziej, że po wielu godzinach wciągajacej rozgrywki wkurzył mnie etap w Purgatorium i to cholerne latanie przy zapalaniu zniczy w określonej kolejności z brakiem save'a po drodze. Po dwóch godzinach latania od znicza do znicza (z jak najczęstszym omijaniem walk) nie udało mi się dotrzeć do punktu zapisu i wyłączyłem w diabły. Czekam na natchnienie, które pozwoli mi na kolejne podejście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Colidor napisał:

Lubię tę odsłonę serii, mam ją na PS3, ale wersji PS4, nawet w tak względnie niskiej cenie nie kupię. Wersja na poprzednią generację mi wystarczy w zupełności i raczej nie będę zaczynał od nowa dla podbitej rozdziałki, tematu i awatarów. Tym bardziej, że po wielu godzinach wciągajacej rozgrywki wkurzył mnie etap w Purgatorium i to cholerne latanie przy zapalaniu zniczy w określonej kolejności z brakiem save'a po drodze. Po dwóch godzinach latania od znicza do znicza (z jak najczęstszym omijaniem walk) nie udało mi się dotrzeć do punktu zapisu i wyłączyłem w diabły. Czekam na natchnienie, które pozwoli mi na kolejne podejście...

To jest bezdennie proste... o ile wie się co wskazuje kolejność, aka te obracające posągi ;) Gdy masz więcej niż jeden, musisz wtedy sprawdzić na którym zniczu się krzyżują.

Osobiście uważam Purgatorium za najciekawszy level design w całej grze, reszta to... leży i kwiczy. Gra broni sie głównie gameplay'em w kwesti walk, reszta jest... do dyskusji xD I tak grę uwielbiam, jestem w trakcie Platyny xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ryu_Makkuro napisał:

To jest bezdennie proste... o ile wie się co wskazuje kolejność, aka te obracające posągi ;) Gdy masz więcej niż jeden, musisz wtedy sprawdzić na k

 

Że posągi wskazują kolejność to ja wiem. Ale jest to zbyt długa sekwencja bez punktu zapisu, a ja nie miałem ostatnio tyle czasu, żeby to na spokojnie przejść. Zbyt mały limit na granie swobodne. I może nawet po tych dwóch godzinach byłem gdzieś blisko końca sekcji, ale po prostu już musiałem przerwać... Kiedyś jednak wrócę do tego i przejdę dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2017 o 20:49, Colidor napisał:

Że posągi wskazują kolejność to ja wiem. Ale jest to zbyt długa sekwencja bez punktu zapisu, a ja nie miałem ostatnio tyle czasu, żeby to na spokojnie przejść. Zbyt mały limit na granie swobodne. I może nawet po tych dwóch godzinach byłem gdzieś blisko końca sekcji, ale po prostu już musiałem przerwać... Kiedyś jednak wrócę do tego i przejdę dalej.

Z końca tej miejscówki do wyjścia (gdzie jest save point i resetują się kryształy ładujące pierścien) sprintując jednocześnie omijając wszystkich przeciwników, to zajmie 2 minuty max. Wszystkie odblokowane przejścia się zapisują, także naprawdę nie jest problem z punktem save. Do tego przed samym boss'em jest save też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować