Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

ELEX - poradnik - tańczący z frakcjami

6 postów w tym temacie

Wkradło się kilka literówek, ale jak to mawiają: zdarza się w najlepszej rodzinie. :)

Chyba machnąłeś się przy progach: nie powinno być 31 i 61? Od 31 do 60 płaci się 2 za 1, a od 61 do... sam nie wiem ilu: 5 za 1 - albo coś pomieszałem. ;)

Co do metody ubijania wrogów dzięki mocniejszym mobom: moim zdaniem jest to totalnie nieopłacalne (choć wygląda zajedwabiście). Dlaczego? Dlatego, że świat ELEX jest permanentny: raz zabity wróg takowym pozostanie - a jeśli ginie, a nie daje exp to... jesteśmy w czarnej d...ziurze w pewnym momencie, bo nagle do awansu może nam braknąć tych kilku punkcików. :D
Poza tym dobrze jest zwiedzić okolice The Domed City - w szczególności okolice drogi prowadzącej na wschód: po jednej z jej stron można spotkać Alba, a obok niego skrzynkę z pierścionkiem dającym +10 HP oraz tyle samo Staminy - jedno i drugie dość ważne. :D

A teraz dodatkowa historia z gatunku: jak spier... to mi gó... nogawkami wylatywało... Cisnąłem sobie po drona, bo miałem kaprys go już zwerbować: choćby dla samego sprawdzenia, a akurat jego rekrutacja jest dość prosta. W drodze do celu, na radarze widziałem oczywiście kropki wrogów, z których 4 zaczęły nagle dość szybko się przybliżać - patrol "dinusiów", każdy oczywiście z czaszeczką przy pasku zdrowia. W związku z powyższym powziąłem jedyne możliwe kroki w tym przypadku, czytać: jak najdłuższe, w kierunku wolnym od wrogów. Niestety, pośpiech często jest złym doradcą i wpadłem na zakopanego pająka - Ci którzy już trochę pograli wiedzą, że to chyba jedne z najbardziej popier...niczonych mobów w tej grze. Skończyło się na wczytaniu wcześniejszego zapisu i lepszym zaplanowanie trasy. ;)

PS Zbrojownię Ragnara da się okraść nocą - tylko ostrożnie - a miecz może w jednym przypadku doprowadzić do zwiększenia sympatii wodza Berserkerów. 

Edytowano przez Pajonk78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w sprawie ucieczek przed mobami: zauważyłem, że lepszy efekt daje jak najszybsze zejście z linii ich widzenia, kluczenie pomiędzy drzewami, niż zwykłe uciekanie w linii prostej - w tym przypadku pościg może trwać naprawdę sporo dłużej. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziałem tak zrobiłem, a raczej ykhm przeczytałem :), wszystkie porady są dla mnie na wagę złota, dawno się tak nie jarałem żadną grą, a więc kilka słów pomocy zawsze się przyda w tej nierównej walce pomiędzy ELEXem, a moim uporem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z przyczyn ode mnie niezależnych wszystkie moje stany zapisu poszły się je... kochać, znaczy się, więc zmuszony byłem zacząć od nowa. 2 filmiki, które zrobiłem na szybko, aby coś pokazać - oczywiście gra na poziomie trudności Ultra.

1. To o czym wspomniałem już wcześniej: uciekając znikajcie jak najszybciej z pola widzenia mobów, zamiast przeć przed siebie: https://youtu.be/XNW6mbzGQGU

2. https://youtu.be/byLv6MfOKpQ Zwerbowanych 3 kompanów, poziom 7. Walczyłem 2 razy do tej pory (nie licząc podróży z Durasem do Goliet) - z Oranem (zbyt niskie statystyki, żeby go przegadać, więc wyjścia nie było, a płacić patałachowi nie zamierzałem) oraz z Bertramem (wybrałem zabicie go, gdyż chcę się mooooocno podlizać Berserkerom). Obie walki toczyłem postacią na 5 poziomie, więc niech nikt nie pier..., że walka w ELEX to coś tak strasznie trudnego - choć przyznać muszę, że walka z ludźmi jest dużo łatwiejsza niż z częścią mobów. Poza tym, jak widać na załączonym filmiku, atrybuty oraz "perki" jakie aktualnie posiadam średnio nadają się do walki - takie walki niestety nawet, gdy mamy kompana, prowadzone są 1 na 1... Questy, które zakończyłem również widoczne na filmiku. ;)

Na chwilę obecną uważam, że dron jest świetnym kompanem - niekiedy, gdy idziemy w kimę, przynosi nam jakieś przedmioty - ostatnio przytuliłem od niego 2x Natural Elex. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja też dam jakiś info na temat tego jak gra będzie wyglądać w zależności od naszego nastawienia, które będzie warunkowało dokonywanie wyborów bez zbędnego spoilowania. Jako, że mamy 2 zakończenia tejże gry.

1. Jeżeli od początku buzuje w nas krew i chęć zemsty na tych, którzy nas zdradzili to niestety nasz bohater z końcem gry nie będzie nikim wartym uwagi.

2. Jeżeli zaś od początku gry, gdzieś w środku nas tkwi PRAWDZIWY ALB to zemsta schodzi na drugi plan w zamian za nieograniczoną potęgę.

A takie tipy czysto z gry to.

-okularki "must have"

-trofea 3/3 z biegiem czasu "must have" szczególnie jeżeli zmierzacie drogą numer 2, która opisałem krotkim zdaniem.

- misje z wszystkich 3 frakcji wykonać przed dołączeniem

- Łuk to jest najpotężniejsza broń w grze, późniejsza cześć gry ta już podchodząca pod koniec jest po prostu z nim ciekawa i przyjemna, nawet na poziomie super hiper ultra. (oczywiście jeżeli czujemy w sobie PRAWDZIWEGO ALBA :))

 

A teraz już mówiąc serio o pierwszych 2 punktach. Gra w żaden sposób nie wspomina jak ważna jest oziębłość w grze. Jest to najważniejszy czynnik przy możliwości zakończenia gry. - Dlatego wszystkim zaczynającym radzę zwracać szczególną uwagę na to czy chcemy się "uczłowieczać" czy raczej pozostać chłodnym niczym lód.

Jak chcesz być potężny ELEX to Twój największy przyjaciel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować