Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

FIFA i Madden mogą w przyszłości nie debiutować co rok?

4 posty w tym temacie

Bardzo irytuje mne do kąd zmierza branża gier, to że coraz częściej zaczyna się słyszeć nazywanie gier usługami czy żadanie dodatkowej zapłaty za gre już zakupioną. Jeśli tak dalej będzie to porzuce granie a przynajmniej w tytuły które będą wymagać dodatkowych opłat, abonamentów czy innych form wyzysku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowe licencje to jedyny powód, dla którego nie kupiłem niektórych programów i korzystam z zamienników. Jeśli gry pojdą w tę stronę, przyjdzie mi ograć wreszcie przeogromny backlog, który mi się nazbierał przez lata i starczy do emerytury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze za czasów multiplayera w Assassin's creedach proponowałem, żeby zamiast co roku wywadwać nową część z nowym multi, któego nikt nie odblokowuje na 100% wydać jedno "globalne" multi i produkować rozszerzenia. W sensie ściagasz grę i kupujesz pakiety postaci. Co roku, czy kiedy by tam chcieli wychodzi pakeit 8 i albo kupujesz, żeby grać nimi w tym samym multi, albo nie, jeśli nie chcesz i dalej grasz starymi przeciwko wszystkim graczom. Mapki błyby darmowe (weterani już raz się przekonali, że na dodatkowo platnych w AC były pustki, bo jedni nie mogli grać, a inni nie grali i tak, bo łatiwej było znaleźc graczy na ogólnodostepnych). Gra by sie patchowała tak, żeby ci co nie kupili nowego paketu widizeli tekstry i animację nieposiadanych postaci.

Oczywiściedo gry moznaby dołaćzyć z dowolnym pakietem tzn. jeśli interesuje cie 1 konkretny pakiet to nie musisz mieć 1. wydanego, żeby grać. Kupujesz np. 3 lata po wydaniu gry 3. pakiet bo ten akurat ci się podoba i grasz tylko nim. No, albo kupujesz wszystkie, czy które chcesz. Można tez psprzedawać postaci "na sztuki", dla tych co chcą 1 konkretną, a 7 innych im sie nie podoba, choc nie wiem, czy to byloby opłacalne dla obu stron. Żeby finansowo developer wyszedł na swoje przy 1. pakiecie trzebaby kupić starter z kluczem do samej gry (w końcu zrobienie postaci to nie jedyny koszt produkcji) 

No i ten system może działać tylko w pewnych warunkach, choćby takie gry nie mogą kosztować co roku 200-400 zł. Licząc 8 postaci na paket to by wychodziło 50 zł na skina do gry. I musi być to wytłumaczone graczom od początku. Poza tym to sytemna miarę gier pewnego gatunku. Do np. singlowego AC się nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować