Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox One X: kupić czy nie kupić? - oto jest pytanie

25 postów w tym temacie

Oczywiście, że nie. Pady One S dosłownie rozlatują się w rekach. Miałem dwa lewa gałka przestała działać po godzinie grania także jeśli cały produkt prezentuje taką jakość to dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też odradzam. Niedawno kupiłem XBOX ONE S. Jako dodatkową konsole i po 2 dniach sprzedałem. Takiej nudy w grach "exclusive" nigdy nie czułem. Do tego interface samej konsoli to dno i kompletnie nie jest intuicyjna. Do tego nawet aby ogladac filmy blurey trzeba ze sklepu sciagnac odtwarzacz (który ma wachania nastroju). Kompletne dziadostwo. Zostaje jednak przy PS4 (a właściwie raczej juz czekam na PS5) i PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam obie PS4Pro i teraz dokupilem Xboxa X. Prosiaka już nawet nie odpalam. Będzie służył do tych rzekomych exów które ma Sony w planie wydać, oczywiście jeśli dorzyje tego wydarzenia. Sony lubi się chwalić grami które nie mają nawet daty premiery. Xbox też pewnie wyda jakieś exy za 3 lata, wtedy gdy Sony wypuści Tlou Days Gone i inne. Co do Xa.  System chodzi bardzo szybko, nie wiesza się jak na Pro przy włączonej grze gdy chce zobaczyć np wiadomość. Pobieranie gier szok. Średnia 180 MB, na Pro 29 MB ze spadkami. Ogólna praca bardzo płynna. Zauważalne szybsze ładowanie gier. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łoooo , ale zes argumenty wywalil , normalnie biegne do sklepu. Ja to sie przynajmiej jawnie przyznawalem , ze najwieksza glupota jaka mozna zrobic to wymienic zwykle ps4 na pro . Twoich jakos zali nie pamietam. Teraz kupiles kolejna padake i zachwalasz bo JA MAM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DzikiDzik2123 napisał:

Mam obie PS4Pro i teraz dokupilem Xboxa X. Prosiaka już nawet nie odpalam. Będzie służył do tych rzekomych exów które ma Sony w planie wydać, oczywiście jeśli dorzyje tego wydarzenia. Sony lubi się chwalić grami które nie mają nawet daty premiery. Xbox też pewnie wyda jakieś exy za 3 lata, wtedy gdy Sony wypuści Tlou Days Gone i inne. Co do Xa.  System chodzi bardzo szybko, nie wiesza się jak na Pro przy włączonej grze gdy chce zobaczyć np wiadomość. Pobieranie gier szok. Średnia 180 MB, na Pro 29 MB ze spadkami. Ogólna praca bardzo płynna. Zauważalne szybsze ładowanie gier. 

180MB ?? Prędkość pobierania?? Stary ale tam nie ma dysku ssd... Gdzie daja łacze większe niż 900Mbit/s? 180MB to około 1600 Mbit/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DzikiDzik2123 napisał:

Mam obie PS4Pro i teraz dokupilem Xboxa X. Prosiaka już nawet nie odpalam. Będzie służył do tych rzekomych exów które ma Sony w planie wydać, oczywiście jeśli dorzyje tego wydarzenia. Sony lubi się chwalić grami które nie mają nawet daty premiery. Xbox też pewnie wyda jakieś exy za 3 lata, wtedy gdy Sony wypuści Tlou Days Gone i inne. Co do Xa.  System chodzi bardzo szybko, nie wiesza się jak na Pro przy włączonej grze gdy chce zobaczyć np wiadomość. Pobieranie gier szok. Średnia 180 MB, na Pro 29 MB ze spadkami. Ogólna praca bardzo płynna. Zauważalne szybsze ładowanie gier. 

Kiedy to Sony rzekomo zapowiedzianych gier nie wydali. Z tego co pamiętam to najwyżej przesunięto premierę. Nie zamrozili wyczekiwanych projektów jak to zrobił Microsoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy czytaliście/widzieliście jakiekolwiek recenzje łącznie z tą czy tylko jedyny Wasz argument to standardowe 'nie bo nie'? Nie jestem za M$ odkąd wydali słabiutkiego X1 z rozmazanymi teksturami w rozdziałce 900p i spadkami klatek do 25, ALE nowa wersja to jest inna para kaloszy. Halo 5 w wersji na nowego X'a, a w wersji 'standardowej' to graficznie dwie różne gry. Nowy Assassin pokazuje, że kłótnia pomiędzy tym czy wersja na konsole wygląda niemal identycznie jak wersja na PC wreszcie ma podłoże oparte na racjonalnych argumentach. Ostre tekstury, daleki zarys widzenia, HBAO i inne ficzery na konsoli za 2 koła. Problemem może być te wieczne 30 fps, słaby procesor nie zdziała cudów, jednak jeśli komuś to nie przeszkadza to powinien być zadowolony. Konsola jest mniejsza, bardziej cicha, nie ma targetu na śmiesznego Kinecta, który już nie istnieje, teraz to jest sprzęt skierowany w stronę graczy a nie pudło do oglądania NBA. Mi osobiście nie przeszkadza nowa polityka mikromiękkich związana z wydawaniem gier jednocześnie na X'a i na PC, to przecież od zawsze była wojna pomiędzy konsolami, to zawsze chodziło o walkę pomiędzy Sony a M$, a to, że gry będą wychodzić też na PC? Who cares?

Czy nowy X jest konsolą idealną i dla każdego? Nie, oczywiście, że nie! Jeśli ktoś zamierza zbudować gamingowy PieC to niech się dwa razy zastanowi, bo za połowę hajsu może mieć kozacką maszynkę plug & play, zaś w sytuacji gdy X'a już masz i granie na nim sprawia Ci totalną frajdę to raczej nowy X Ci tej radości nie doda. Jak stoisz przed wyborem PS4 Pro czy X1X i jesteś gościem, który ceni sobie dość mocny sprzęt za dobre pieniądze to tutaj radziłbym kierować się tylko preferencjami gamingowymi, bo obie konsole pod względem specyfikacji są kozackie. Zaraz mi jeden z drugim powie, że w PS4 Pro karta przedpotopowa, a w nowym X jakiś Jaguar z taktowaniem Pentiuma jest i że GTX 1080 kupiony za pieniądze z komunii zjada obie konsole na śniadanie... ale hola hola kochani, na konsole się robi gry inaczej i na relatywnie słabszym sprzęcie niż PieC za 4 koła można zdziałać cuda. Uncharted, Halo 5, Gears of War 4 (tekstury na rozdziałce 4K to jest poezja w tej grze) to są tytuły, które wyglądają i w które się gra kozacko! Teraz to ja poproszę o kontrargumenty! :) I tak wiem wiem, Switch i tak jest najlepszy ze swoim Mario i Zeldą! :)

Edytowano przez MisioKGB
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miś pokaz mi te roznice na jakimkolwiek video z yt o jakich piszesz juz nie wpomne wlasnie o AC O gdzie sa tak smieszne , ze sie nawet parsnąć nie chce. Te nowe ps sro i x srix to tylko skok na hajs nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nigdy w bebechy konsoli nie patrzyłem, tylko zwracałem uwagę na to, jakie gry oferuje. I niestety - nowy X, mimo swojej niewątpliwej potęgi, nie ma mnie czym przyciągnąć. Gry, które on promuje, kompletnie mnie nie interesują, za to większość tytułów, które ogrywam z wybitną przyjemnością jest właśnie na PS4. O ile X360 miał kilka odpowiednich dla mnie tytułów i do dzisiaj go trzymam na biurku, o tyle X One, czy to w starszej, czy bieżącej wersji kompletnie mnie nie pociąga, bo gry, które chciałbym ograć, mogę policzyć na palcach jednej ręki, podczas gdy dla gier na PS4 zabrakłoby mi palców u rąk i nóg. A czy konsola ma ostrzejsze tekstury, lepsze czy gorsze efekty cząsteczkowe, bajery związane z filtrowaniem itd. itp. to w moim przypadku sprawa dalekorzędna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stack_Black napisał:

Miś pokaz mi te roznice na jakimkolwiek video z yt o jakich piszesz juz nie wpomne wlasnie o AC O gdzie sa tak smieszne , ze sie nawet parsnąć nie chce. Te nowe ps sro i x srix to tylko skok na hajs nic wiecej

Kolego sympatyczny, chcesz mi powiedzieć, że w AC Origins nie widać różnicy pomiędzy X1, PS4 a X1X i PS4 pro? Czy gdybym Ci odpalił starego diesla na wtryskach, a obok postawił Tesle to też byś nie słyszał różnicy w pracy obu silników? Różnice są tak oczywiste, że nie widzę sensu dyskutować o ich istnieniu.

40 minut temu, Colidor napisał:

A ja tam nigdy w bebechy konsoli nie patrzyłem, tylko zwracałem uwagę na to, jakie gry oferuje. I niestety - nowy X, mimo swojej niewątpliwej potęgi, nie ma mnie czym przyciągnąć. Gry, które on promuje, kompletnie mnie nie interesują, za to większość tytułów, które ogrywam z wybitną przyjemnością jest właśnie na PS4. O ile X360 miał kilka odpowiednich dla mnie tytułów i do dzisiaj go trzymam na biurku, o tyle X One, czy to w starszej, czy bieżącej wersji kompletnie mnie nie pociąga, bo gry, które chciałbym ograć, mogę policzyć na palcach jednej ręki, podczas gdy dla gier na PS4 zabrakłoby mi palców u rąk i nóg. A czy konsola ma ostrzejsze tekstury, lepsze czy gorsze efekty cząsteczkowe, bajery związane z filtrowaniem itd. itp. to w moim przypadku sprawa dalekorzędna :)

Święta racja, rzecz gustu, konsole kupuje się, żeby grać w gry i tak ja mam pełno znajomych zachwalających oba systemy właśnie przez swoje exy. Jeden woli Halo i Forze inny pogra w Uncharted i Gran Turismo, a jeszcze inny ma obie konsole i widzi cały obrazek w pełnej perspektywie tak jak Ty :).

Edytowano przez MisioKGB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MisioKGB napisał:
1 godzinę temu, Stack_Black napisał:

Miś pokaz mi te roznice na jakimkolwiek video z yt o jakich piszesz juz nie wpomne wlasnie o AC O gdzie sa tak smieszne , ze sie nawet parsnąć nie chce. Te nowe ps sro i x srix to tylko skok na hajs nic wiecej

Kolego sympatyczny, chcesz mi powiedzieć, że w AC Origins nie widać różnicy pomiędzy X1, PS4 a X1X i PS4 pro? Czy gdybym Ci odpalił starego diesla na wtryskach, a obok postawił Tesle to też byś nie słyszał różnicy w pracy obu silników? Różnice są tak oczywiste, że nie widzę sensu dyskutować o ich istnieniu.

To zależy jeżeli ktoś sobie kupił Pro lub X, a nie zmienił TV i gra na 40 calach to nie zobaczy jakichś znaczących różnic. Z tego co wiem to 4K jest dobrze zauważalne od 60cali i wyżej. Jak się nie zamierza zmienić telewizora to te nowe konsole tracą potencjał.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Renchar dokladnie tak jest. Mis ty patrzysz wciasz na te cyfry a ja Cie prosze o te dowody . Konsola jest potezna na papierze i co z tego jak gry nie sa pod nia podkrecane jak i pod ps pro. Konsola podbije plynnosc i delikatnie rozdzielczosc , ale nic poza tym .

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Stack_Black napisał:

Renchar dokladnie tak jest. Mis ty patrzysz wciasz na te cyfry a ja Cie prosze o te dowody . Konsola jest potezna na papierze i co z tego jak gry nie sa pod nia podkrecane jak i pod ps pro. Konsola podbije plynnosc i delikatnie rozdzielczosc , ale nic poza tym .

Niekoniecznie :) zerknij na porównanie Halo 5 w wersji na obie konsole i to na FULL HD. Oprócz podbitej rozdzielczości (cały czas mówię o 1080p) przeprojektowane zostały wszystkie tekstury, dodane efekty i wzrosła płynność. Tak samo w przypadku Assassina i innych gier. To nie są tylko cyferki a 4K? To już temat na całkiem inną polemikę. Zgadzam się że żeby czerpać 100% korzyści warto zaopatrzyć się w dobry TV, ale na 1080P różnice są również ogromne i imo warto za ten komfort zapłacić 2 koła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Kafar napisał:

Też odradzam. Niedawno kupiłem XBOX ONE S. Jako dodatkową konsole i po 2 dniach sprzedałem. Takiej nudy w grach "exclusive" nigdy nie czułem. Do tego interface samej konsoli to dno i kompletnie nie jest intuicyjna. Do tego nawet aby ogladac filmy blurey trzeba ze sklepu sciagnac odtwarzacz (który ma wachania nastroju). Kompletne dziadostwo. Zostaje jednak przy PS4 (a właściwie raczej juz czekam na PS5) i PC.

Posiadam zarówno PS4 jak i XBOX ONE, niestety, obie konsole tylko w podstawowej wersji, a posiadam też tv 4K.

Na PS4 gram w ekskluzywne tytuły + najlepsze gry z PS3, XO nie ma wielu tytułów na wyłączność, ale ma kilka fajnych tytułów z X360, większy dysk twardy i pada, którego mogę też używać na PC. W gry multiplatformoe i tak gram na PC, więc obie konsole mam tylko dla tytułów na wyłączność. Gdybym miał kasę, chętnie zainwestowałbym w PS4 PRO i w XO X, chociażby po to, żeby wykorzystać potencjał tv SUHD.

Jeśli idzie o pady od Xboxa to coś jest na rzeczy - mój pad od XO dziwnie trzeszczy i obawiam się, że może się rozlecieć od grania. Chyba pady od X360 były solidniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwala mnie, jak ludzie piszą, że nie mając jakiegoś tam telewizora to nie zobaczą różnicy. Ja mam stary telewizor 32" 720p (tak!). Ale gram na monitorze FullHD 24". I trzeba być ślepym, żeby nie widzieć różnicy, tu akurat odwołam się do PS4, między PS4 (który generuje obraz w full hd) i PS4 Pro (który generuje obraz w 1800p i robi downscale do full hd). Mam obie konsole (niestety pierwszej wersji PS4 nie udało mi się sprzedać a teraz nawet już nie opłaca, niech lepiej leży dla syna) i róznice w jakości obrazu widać gołym okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować