Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Druga liga - recenzja filmu Liga Sprawiedliwości

14 postów w tym temacie

Najpierw zacznę od tego, że mi się film bardzo podobał. Nie mam większych zastrzeżeń. Uwielbiam samą Ligę (z komiksów czy animacji) więc za jej przedstawienie w postaci filmu z dobrze dobranymi aktorami sama w sobie daje mi +3 do oceny. Film mnie wciągnął od samego początku prawdpobnie dzięki temu że w ten sam dzień oglądałem ponownie (4 raz) BvS a Liga jest bezpośrednią kontynuacją. Wciągnął mnie tak, że nie zauważyłem tych niedociągnięć wizualnych, o których wwszyscy piszą. Nie można się nie zgodzić z opinią autora, że główny wóg nie jest za bardzo wyszukany czy skomplikowany ale w mojej opinii to dobrze bo ja traktuję ten film jako pierwszą część Ligi tą o jej początkach. Kolejne powinny być bardziej wymagające i mam nadzieje, zę równie dobrze a może nawet lepiej pokażą naszych bohaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, supprzem napisał:

Najpierw zacznę od tego, że mi się film bardzo podobał. Nie mam większych zastrzeżeń. Uwielbiam samą Ligę (z komiksów czy animacji) więc za jej przedstawienie w postaci filmu z dobrze dobranymi aktorami sama w sobie daje mi +3 do oceny. Film mnie wciągnął od samego początku prawdpobnie dzięki temu że w ten sam dzień oglądałem ponownie (4 raz) BvS a Liga jest bezpośrednią kontynuacją. Wciągnął mnie tak, że nie zauważyłem tych niedociągnięć wizualnych, o których wwszyscy piszą. Nie można się nie zgodzić z opinią autora, że główny wóg nie jest za bardzo wyszukany czy skomplikowany ale w mojej opinii to dobrze bo ja traktuję ten film jako pierwszą część Ligi tą o jej początkach. Kolejne powinny być bardziej wymagające i mam nadzieje, zę równie dobrze a może nawet lepiej pokażą naszych bohaterów.

Problemem z jakim ten film walczy to fakt, że WB robi wszystko na odwrót jeśli chodzi o DCEU w porównaniu z MCU. I to niestety wszystko przez pośpiech ,bo chcą mieć taką samą markę jak Marvel z MCU. I teraz tutaj pojawia się problem, bo BvS okazał się jeszcze klapą finansową niż MoS i z tego co wiadomo o JL wolę nawet nie myśleć ile kasy wtopili tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Numenpl napisał:

 bo BvS okazał się jeszcze klapą finansową niż MoS i z tego co wiadomo o JL wolę nawet nie myśleć ile kasy wtopili tym razem.

870 baniek to klapa finansowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, TigerXP napisał:

870 baniek to klapa finansowa?

Ta BvS to jest klapa finansowa niby oficjalne kosztował to 300 mln $, ale realnie mowa tutaj o przedziale 500-550 mln $ i teraz dodaj 300-450 mln $ na marketing. Dodatkowym dowodem jest fakt że z WB wyciekła informacja jak to mieli nadzieje, że film zarobi przynajmniej miliard dolarów by wyjść na zero. To o czym świadczy i podobne jaja były z MoS. Ten na siebie zarobił, ale ledwo mu się to udało.

Edytowano przez Numenpl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty wziales takie sumy kosmiczne? Oficjalnie film kosztowal 250 mln, marketing w przypadku wielkich hitów kosztuje okolo 100mln, ale powiedzmy ze tutaj jakies 150 mln, w koncu konkretny tytuł. To nam daje w sumie 400 mln, czyli zarobil okolo 470 mln, moze nie jest to mistrzostwo swiata, ale jednak nienajgorszy wynik. Nie bawmy sie w teorie spiskowe, nikt nie wyda na marketing ponad 300 mln, to by bylo szalenstwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TigerXP napisał:

Skąd Ty wziales takie sumy kosmiczne? Oficjalnie film kosztowal 250 mln, marketing w przypadku wielkich hitów kosztuje okolo 100mln, ale powiedzmy ze tutaj jakies 150 mln, w koncu konkretny tytuł. To nam daje w sumie 400 mln, czyli zarobil okolo 470 mln, moze nie jest to mistrzostwo swiata, ale jednak nienajgorszy wynik. Nie bawmy sie w teorie spiskowe, nikt nie wyda na marketing ponad 300 mln, to by bylo szalenstwo. 

To niestety nie jest tak jak ty piszesz zazwyczaj koszty filmu o wysokim budżecie to obecnie co najmniej 2x razy tyle co oficjalnie podają(o tym się od lat pisze nawet w przypadku Man of steel WB przyznał że koszty oficjalne zostały mocno zaniżone) + koszty marketingu i koszty tutaj mogą być różne kwoty w przedziale 100 - 500 mln i weź pod uwagę że BvS miał o wiele więcej reklam w USA i Azji niż jakikolwiek film Marvela. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Numenpl napisał:

To niestety nie jest tak jak ty piszesz zazwyczaj koszty filmu o wysokim budżecie to obecnie co najmniej 2x razy tyle co oficjalnie podają(o tym się od lat pisze nawet w przypadku Man of steel WB przyznał że koszty oficjalne zostały mocno zaniżone) + koszty marketingu i koszty tutaj mogą być różne kwoty w przedziale 100 - 500 mln i weź pod uwagę że BvS miał o wiele więcej reklam w USA i Azji niż jakikolwiek film Marvela. 

Chcesz mi powiedziec ze filmy kosztuja po 500 mln? I drugie 500 na marketing? Naprawde jestem w szoku ze ktos w ogóle wierzy w takie liczby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, TigerXP napisał:

Chcesz mi powiedziec ze filmy kosztuja po 500 mln? I drugie 500 na marketing? Naprawde jestem w szoku ze ktos w ogóle wierzy w takie liczby. 

Nie wszystkie, ale znajdą się wyjątkowe przypadki. No jak WB palnęło że BvS potrzebował 1 mld aby wyjść na zero jeszcze przed premierą to o czymś świadczy. Oraz dochodzi pewien inny dość istotny fakt - część projektów związanych z DCEU zaliczyło obsuwę albo trafiło do kosza po tak zwanym sukcesie BvS. Ale to wina WB tak naprawdę, bo w przypadku MCU Disney ustala budżet i się tego Marvel Studios stara trzymać dla przykładu ostatni film z MCU. 

 Thor Ragnarok oficjalnie kosztował 180 mln, nieoficjalnie wliczając koszty marketingu mowa czymś pomiędzy 300-400 mln. czyli są do przodu o 338-438 mln.

I tu ciekawostka przy produkcji Wonder Woman po wtopie z BvS WB przykręciło śrubę jeśli chodzi i też wyznaczyli budżet efekt taki.

Wonder Woman oficjalnie kosztował 149 mln, nieoficjalnie 298 mln + 100 mln na marketing czyli do przodu ponad 400 mln.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomo nieco więcej o budżecie filmu Justice League. By film wyszedł na zero film musi zarobić 650 mln czyli niby o wiele mniej niż w BvS(gdzie mowa była o 0,9-1 mld), ale i tak to niestety dosyć sporo. Wiadomo, że na marketing poszło 150 mln czyli powtórka z rozrywki z 500 mln by zrobić film. I po mały ekipa odpowiedzialna za filmy (aktorzy, reżyserzy itd.) zaczyna narzekać na pomysły WB na DCEU.

Edytowano przez Numenpl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Numenpl napisał:

Dobra wiadomo nieco więcej o budżecie filmu Justice League. By film wyszedł na zero film musi zarobić 650 mln czyli niby o wiele mniej niż w BvS(gdzie mowa była o 0,9-1 mld), ale i tak to niestety dosyć sporo. Wiadomo, że na marketing poszło 150 mln czyli powtórka z rozrywki z 500 mln by zrobić film. I po mały ekipa odpowiedzialna za filmy (aktorzy, reżyserzy itd.) zaczyna narzekać na pomysły WB na DCEU.

Masz link do jakiegos oficjalnego zródla gdzie zostalo podane te 500 baniek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, TigerXP napisał:

Masz link do jakiegos oficjalnego zródla gdzie zostalo podane te 500 baniek?

https://www.cbr.com/justice-league-budget-earn-break-even/

https://screenrant.com/justice-league-box-office-profit-warner-bros/

I pamiętaj nawet z tego musisz te 50 mln bo nawet w tych informacjach często zaniżają. Więc weźmiesz pod uwagę  te 100- 150 mln na marketing i doliczysz je jako część budżetu to masz niezłą sumę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować