Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czeska nadzieja RPG? Kingdom Come: Deliverance: wrażenia z pokazu

5 postów w tym temacie

Oldsulowy erpeg w ładnych szatach, no no. Jak nie skopią optymalizacji i nie będzie bugów to może być pięknie. Ale z tym dubbingiem to już trochę przesada. Też jestem na to wyczulony (szlag mnie trafiał jak słyszałem w DA: Inkwizycji jakieś "au revoir") o tyle akurat CZESKI dubbing, cóż....to mogło by w pewnych sytuacjach niszczyć immersję dużo bardziej z punktu widzenia polskiego odbiorcy ;D Inna sprawa że z tym czeskim to w ogóle jest wątpliwa sprawa bo w zależności od miejsca i rozmówcy to równie dobrze mógłby być niemiecki: biorąc pod uwagę realia jeden język raczej by nie wystarczył. Pomijając już fakt, że ta immersja związana z językiem jest mocno sztuczna w przypadku gry osadzonej w dawniejszych czasach, bo język na przestrzeni lat zmienia się kolosalnie. Ale czeski dubbing? Nieeee. Wolałbym już jakąs zabawę akcentem bo to trochę dziwne kiedy chłop analfabeta i szlachcic mówią w ten sam sposób. Ale to są detale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SpiralArchitect napisał:

Inna sprawa że z tym czeskim to w ogóle jest wątpliwa sprawa bo w zależności od miejsca i rozmówcy to równie dobrze mógłby być niemiecki: biorąc pod uwagę realia jeden język raczej by nie wystarczył.

Jasne, też jestem świadom tego i wszystkich pozostałych problemów, które pojawiłyby się przy czeskim dubbingu ;) 100% wierne odtworzenie piętnastowiecznego języka jest karkołomnym zadaniem, a doceniłaby to co najwyżej garstka graczy. Być może właśnie włączenie niemieckiego dubbingu będzie jakimś kompromisem (o ile będzie dostępny), bo ten angielski mnie strasznie póki co wybijał z rytmu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga. Autor wspomina o opuszczeniu przyłbicy. Przyłbica to nie zasłona twarzy w hełmie tylko po prostu rodzaj hełmu z opuszczana zasłona twarzy. 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mak01 napisał:

Mała uwaga. Autor wspomina o opuszczeniu przyłbicy. Przyłbica to nie zasłona twarzy w hełmie tylko po prostu rodzaj hełmu z opuszczana zasłona twarzy. 

Dzięki, nawet niedawno czytałem o tym, a mimo wszystko walnąłem tego babola. Dzięki za czujność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować