Gram.pl

Potwór z piekła rodem - test laptopa gamingowego Lenovo Legion Y720

5 postów w tym temacie

Błagam Was, określanie czegoś z GTX 1060 "potworem" jest słabe. Normalnie nieposkromiona bestia ;) Jedyne co bym mógł w takim sprzęcie nazwać potworem to zdecydowanie wentylator. Brat posiada lenovo Y520 z GTX 1050 ti i przy byle jakim obciążeniu laptop wydaje agonalne wycie. Bez ochronników dźwięku nie podchodź do "gejmingowego" laptopa. Sam gram na 20-kilowej stacjonarce i PS4, które wywaliłem do pokoju za ścianą i pociągnąłem tylko kable do telewizora. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak ogromna jest różnica w przebywaniu w jednym pomieszczeniu z hałasującym sprzętem, a siedzeniu w ciszy (oprócz dźwięków systemu audio). Niedawno też kupiłem niskonapieciowy, bezgłośny (pasywnie chłodzony), leciutki laptop do małowymagających zadań. Wyjcom stanowczo mówię - nie.

BTW. Jakość Lenovo Y520 jest tragiczna. Pierwszy egzemplarz jaki przyszedł, na dzień dobry, miał uszkodzony wentylator. Oczywiście od razu został wymieniony. Teraz po jakimś pół roku użytkowania nie działa połowa klawiszy (znany problem) - także brat będzie musiał wysłać go do serwisu. Super sprzęt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, czaczi87 napisał:

Błagam Was, określanie czegoś z GTX 1060 "potworem" jest słabe. Normalnie nieposkromiona bestia ;) Jedyne co bym mógł w takim sprzęcie nazwać potworem to zdecydowanie wentylator. Brat posiada lenovo Y520 z GTX 1050 ti i przy byle jakim obciążeniu laptop wydaje agonalne wycie. Bez ochronników dźwięku nie podchodź do "gejmingowego" laptopa. Sam gram na 20-kilowej stacjonarce i PS4, które wywaliłem do pokoju za ścianą i pociągnąłem tylko kable do telewizora. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak ogromna jest różnica w przebywaniu w jednym pomieszczeniu z hałasującym sprzętem, a siedzeniu w ciszy (oprócz dźwięków systemu audio). Niedawno też kupiłem niskonapieciowy, bezgłośny (pasywnie chłodzony), leciutki laptop do małowymagających zadań. Wyjcom stanowczo mówię - nie.

BTW. Jakość Lenovo Y520 jest tragiczna. Pierwszy egzemplarz jaki przyszedł, na dzień dobry, miał uszkodzony wentylator. Oczywiście od razu został wymieniony. Teraz po jakimś pół roku użytkowania nie działa połowa klawiszy (znany problem) - także brat będzie musiał wysłać go do serwisu. Super sprzęt ;)

Nie no, pewnie że są mocniejsze karty, droższe zestawy... Ale jednak przy ogrywaniu różnych gier przy odpowiednim dostosowaniu wszystkiego ten "potworek" daje radę. Jeszcze po weekendzie spróbuję kilka innych gier odpalić, zobaczymy efekty i napiszę tutaj jak poszło :)

Co do wycia - tak, to akurat największy problem. Grając na wtykach tego nie odczuwałem zupełnie, ale po wyjęciu ich dopiero usłyszałem w czym leży problem. Niby się przyzwyczaiłem korzystając z PS4 do takich dźwięków, ale nie sądziłem, że będzie aż tak głośny :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też Legion odpowiada i to bardzo! Mam sprzęt od niedawna, ale jest serio kozacko wyposażony. Super procek, karta graficzna, do tego głośniki jbl i bardzo dobrze sprawdzający się system chłodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się