Gram.pl

Opowiedz świąteczną historyjkę i zgarnij gry z serii Dobra Gra Plus!

25 postów w tym temacie

Muradin napisał:

Hej!

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Niektóre historie były naprawdę fajne, inne - przerażające, mimo że nadal nawiązujące do klimatu świąt

Niestety, ale wiele prac nie spełniało wymagań związanych z liczbą znaków. Na przyszłość - trzymajcie się proszę tego limitu, nawet kosztem prezencji tekstu.

Ale żeby nie przedłużać... Nagrody wędrują do: Heyllin, mejniak, 03011300!

Gratulujemy! Jeszcze dziś otrzymacie ode mnie maile, w których poprosimy o kilka danych niezbędnych do wysyłki gier i gadżetów

Dziękuję za konkurs i nagrody oraz gratuluję zwycięzcom.

Jednakże w Waszym poście zaintrygowało mnie jedno zdanie: 
"Niestety, ale wiele prac nie spełniało wymagań związanych z liczbą znaków."

Według moich obliczeń tylko jeden tekst konkursowy przekroczył (i to znacząco) limit znaków... "Coś tu nie gra" - pomyślałem i zacząłem małe "dochodzenie". Wziąłem mianowicie pod lupę mój własny tekst o "Obductio"n. Pisałem go w Wordzie, pilnie sprawdzając statystykę znaków, żeby zmieścić się w ustalonym w regulaminie limicie. Według metryczki Worda udało mi się utrafić z moją mikołajkową historią w dokładnie 2000 znaków.

Dziś, po ogłoszeniu wyników, przeprowadziłem pewne doświadczenie. Skorzystałem z kilku on-line'owych narzędzi (liczników znaków w zadanym tekście) i otrzymałem - tak jak podejrzewałem - rozbieżne wyniki. Czasami mój tekst miał 2000 znaków, a czasami ich liczba rosła do 2014. Hmmm...

Jeśli Wy korzystaliście z licznika tego "drugiego" typu ... to nic dziwnego, że wiele tekstów w konkursie zostało zdyskwalifikowanych już na starcie.
Czy słusznie? Myślę, że do tej kwestii już sami musicie się odnieść...

Jako że tu w komentarzu nie można bezpośrednio wkleić grafiki, oto link do pliku ze zbiorczymi screenshotami - wynikami moich dzisiejszych doświadczeń: https://i.imgur.com/MelxTZo.jpg

Cóż, jeśli w przyszłości będziecie organizować konkursy tego typu, to warto jakoś rozważyć ten zapewne lekko kłopotliwy aspekt techniczny, który jednakowoż jest jednym z głównych czynników decydującym o tym, czy praca konkursowa w ogóle zostanie dopuszczona pod rozwagę jury przy wyborze zwycięzców. 

A póki co - życzę spokojnych przegotowań do Świąt, a następnie radosnego świętowania i wiele pomyślności w Nowym Roku  :^D

43 minuty temu, nagelfar napisał:

Według moich obliczeń tylko jeden tekst konkursowy przekroczył (i to znacząco) limit znaków... "Coś tu nie gra" - pomyślałem i zacząłem małe "dochodzenie". Wziąłem mianowicie pod lupę mój własny tekst o "Obductio"n. Pisałem go w Wordzie, pilnie sprawdzając statystykę znaków, żeby zmieścić się w ustalonym w regulaminie limicie. Według metryczki Worda udało mi się utrafić z moją mikołajkową historią w dokładnie 2000 znaków.

Dziś, po ogłoszeniu wyników, przeprowadziłem pewne doświadczenie. Skorzystałem z kilku on-line'owych narzędzi (liczników znaków w zadanym tekście) i otrzymałem - tak jak podejrzewałem - rozbieżne wyniki. Czasami mój tekst miał 2000 znaków, a czasami ich liczba rosła do 2014. Hmmm...

Jeśli Wy korzystaliście z licznika tego "drugiego" typu ... to nic dziwnego, że wiele tekstów w konkursie zostało zdyskwalifikowanych już na starcie.

Jako że tu w komentarzu nie można bezpośrednio wkleić grafiki, oto link do pliku ze zbiorczymi screenshotami - wynikami moich dzisiejszych doświadczeń: https://i.imgur.com/MelxTZo.jpg

Cóż, jeśli w przyszłości będziecie organizować konkursy tego typu, to warto jakoś rozważyć ten zapewne lekko kłopotliwy aspekt techniczny, który jednakowoż jest jednym z głównych czynników decydującym o tym, czy praca konkursowa w ogóle zostanie dopuszczona pod rozwagę jury przy wyborze zwycięzców. 

A póki co - życzę spokojnych przegotowań do Świąt, a następnie radosnego świętowania i wiele pomyślności w Nowym Roku  :^D

Jak to się mówi - technika czasami również może zawodzić.

Sprawdzałem liczbę znaków tymi samymi narzędziami, którymi sprawdzam wszystkie konkursy od dobrych kilku lat. W przypadku Twojego tekstu ilość znaków mogła się mieścić w granicach pewnego błędu, ale niektóre prace znacząco wykraczały poza ten limit. Głównie ze względu na formatowanie. W przypadku Twojej pracy faktycznie pojawia się 2000 znaków... ale bez formatowania. Dodatnie kilku enterów tudzież spacji spowodowało, że praca wykraczała poza limit.

A tak jak było założone wcześniej - liczyliśmy 2000 znaków ze spacjami, a nie bez.

Dlatego na przyszłość lepiej nie wykorzystywać limitu do końca i dać te kilka znaków luzu. Głównie po to, aby uniknąć tego typu problemów w przyszłości. A ja ze swojej strony mogę dodać, że uzbroję swój "arsenału liczników" w kolejne kilka narzędzi, aby takich wątpliwości było jeszcze mniej.

A tak, to również życzę Wesołych Świąt i świetnego, growego Nowego Roku :) 

Muradin napisał:
43 minuty temu, nagelfar napisał:

Jak to się mówi - technika czasami również może zawodzić.

Sprawdzałem liczbę znaków tymi samymi narzędziami, którymi sprawdzam wszystkie konkursy od dobrych kilku lat. W przypadku Twojego tekstu ilość znaków mogła się mieścić w granicach pewnego błędu, ale niektóre prace znacząco wykraczały poza ten limit. Głównie ze względu na formatowanie. W przypadku Twojej pracy faktycznie pojawia się 2000 znaków... ale bez formatowania. Dodatnie kilku enterów tudzież spacji spowodowało, że praca wykraczała poza limit.

A tak jak było założone wcześniej - liczyliśmy 2000 znaków ze spacjami, a nie bez.

Dlatego na przyszłość lepiej nie wykorzystywać limitu do końca i dać te kilka znaków luzu. Głównie po to, aby uniknąć tego typu problemów w przyszłości. A ja ze swojej strony mogę dodać, że uzbroję swój "arsenału liczników" w kolejne kilka narzędzi, aby takich wątpliwości było jeszcze mniej.

A tak, to również życzę Wesołych Świąt i świetnego, growego Nowego Roku  

Aha, czyli przez jakiś badziewny licznik zostałem zdyskwalifikowany niesłusznie z 1997 znakami... prosze o usunięcie mojego posta z pracą konkursową skoro został niesłusznie zdyskwalifikowany tak i niesłusznie niech tu nie widnieje bo to mnie jednak uraża...

Muradin napisał:
[...] W przypadku Twojego tekstu ilość znaków mogła się mieścić w granicach pewnego błędu, ale niektóre prace znacząco wykraczały poza ten limit. Głównie ze względu na formatowanie. W przypadku Twojej pracy faktycznie pojawia się 2000 znaków... ale bez formatowania. Dodatnie kilku enterów tudzież spacji spowodowało, że praca wykraczała poza limit.

Dlatego na przyszłość lepiej nie wykorzystywać limitu do końca i dać te kilka znaków luzu. Głównie po to, aby uniknąć tego typu problemów w przyszłości. [...]

I pomyśleć, że zaufałem Wordowi, który tak haniebnie sobie ze mnie zadrwił, podając statystykę tekstu jako (cytuję):  "Znaki (bez spacji)  1712" oraz "Znaki (ze spacjami)  2000".
Gdy teraz spojrzę na siebie w lustrze, będę mógł z goryczą powiedzieć: "Tak wygląda człowiek zrobiony w bambuko przez Microsoft".
I cóż... Tradycja żąda - żadnej litości dla B.Gates'a! Ma biedak przechlapane, bo sobie nieźle tym Wordem nabruździł!
Nie zostaną mu nawet przysłowiowe skarpetki na prezenty od ichniego SentNika, bo i tak nie zasłużył sobie na nie tym podstępnie szatańskim i karygodnie występnym czynem. Szachrajstwo, szalbierstwo i degrengolada.

A poza tym, wszystko w normie, w domu wszyscy zdrowi, czego wszystkim serdecznie życzę :^)

9 godzin temu, nagelfar napisał:

I pomyśleć, że zaufałem Wordowi, który tak haniebnie sobie ze mnie zadrwił, podając statystykę tekstu jako (cytuję):  "Znaki (bez spacji)  1712" oraz "Znaki (ze spacjami)  2000".
Gdy teraz spojrzę na siebie w lustrze, będę mógł z goryczą powiedzieć: "Tak wygląda człowiek zrobiony w bambuko przez Microsoft".
I cóż... Tradycja żąda - żadnej litości dla B.Gates'a! Ma biedak przechlapane, bo sobie nieźle tym Wordem nabruździł!
Nie zostaną mu nawet przysłowiowe skarpetki na prezenty od ichniego SentNika, bo i tak nie zasłużył sobie na nie tym podstępnie szatańskim i karygodnie występnym czynem. Szachrajstwo, szalbierstwo i degrengolada.

A poza tym, wszystko w normie, w domu wszyscy zdrowi, czego wszystkim serdecznie życzę :^)

Powiem tak - sprawdzałem jeszcze tekst względem naszych narzędzi i również wychodziło więcej. Jak już wspomniałem, głównie rozchodziło się o przerwy w tekście, których Word nie wyłapuje, bo według niego nie są one znakiem ani przerwą. W systemie jednak widnieją one jako jeden znak. Tak samo rozpoznawane był wszelkie teksty, które można było wrzucać do starego (jeszcze z czasów starego gramu) edytora konkursowego. Tam również wszelkie dodatkowe entery były czytane jako dodatkowy znak i każdy znak powyżej tego limitu uniemożliwiał zgłoszenie pracy.

Tutaj również słowo do @Gusiol:

Staraliśmy się przymykać oko na tego typu mniejsze liczby, a chodziło mi o większe prace, które znacząco wykraczały poza limit. 100 i więcej znaków to już nie jest granica błędu z edytora, bądźmy ze sobą zupełnie szczerzy. A to nie pierwszy raz, gdy pojawiają się tego typu wyjątki. ;)

Także limit znaków to jedno, ale sama historia to drugie. I właśnie tym kierowaliśmy się przy tych mniejszych różnicach w znakach.

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się