Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Szef Take-Two w kilku słowach o mikrotransakcjach i cyfrowej dystrybucji gier

11 postów w tym temacie

To było by smutne gdyby Rockstar wydał pierwszą grę której nie kupię. Gadanie gadanie a jak na razie PRAWIE WSZYSTKIE gry z mikropłatnościami opierają się na grindzie po to żeby zachęcić do kupna skrzynek.

Ja już mam pracę. Nie potrzebna mi druga. Gry kupuję po to by grać a nie tyrać na parę portek czy jakieś inne głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo kumam wypowiedź tego gościa: najpierw mówi, że skrzynki z losowym lootem, który na dodatek daje przewagę, są w porządku, by później pisać, że cyfrowa dystrybucja to przyszłość - co ma, urwał nać, piernik do wiatraka? Już i tak miałem bekę jak wchodziła cyfrowa dystrybucja: motto - gry będą tańsze, bo nie ma produkcji nośnika, pudełka, etc. Nagle okazuje się, że niejednokrotnie gra zakupiona cyfrowo, przewyższa ceną tę w pudełku.

Poza tym co ma powiedzieć szef Take-Two, skoro już jakiś czas temu zapowiedzieli, że od teraz KAŻDA ich gra będzie zawierała mikropłatności? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zawsze obawiałem całkowitego przejścia na cyfrową dystrybucję. Na razie jest dobrze, ale pzecież kiedyś dojdzie do takiej na przykład sytuacji: Kupujemy tylko gry cyfrowe na konsole, np. obecnie na PS3 i PS4 z racji tego, że powiedzmy PS3 ma fajną bazę tytułów. Wydaję mnóstwo kasy na te gry, czasami okazyjnie, czasami z sympatii dla danej pozycji. Mija 5-10 lat i pada ogłoszenie, że ta konsola juz nie jest wspierana, a sklep cyfrowy zostaje wyłączony (analogicznie za 15 lat np. dla PS4). I co wówczas z całą tą bazą cyfrowych gier, którą zgromadziłem? Wirtualny towar nabyty za ciężko zarobioną gotówkę przepada, rozwiewa się jak dym, a kwota wyłożona na zakup tych tytułów jest kwotą straconą... Wydałem kasę i pozostało powietrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak powiem ale... Tym wszystkim devom W du***h SIĘ POPRZEWRACAŁO!!!. COLIDOR dobrze napsiał, a co będzie jak wyłączą serwery? 300zł wydane na gre idą w błoto(to jeśli chodzi o tylko dystrybucje cyfrową)... A mikrotransakcji to ja już nie komentuje bo wszyscy mają na temat tego złodziejstwa jednolite zdanie :). Ogólnie powinno być tak jak zawsze, kupuje grę, i bez względu na to czy upłyneło 20 -100 -200 lat mogę dalej ją nostalgicznie odpalić i pograć chwilkę by łezka w oku się pojawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A już zapomniał dodać, że Take-Two Entertainment jest zrzeszone w ESA. Taki argument to jak poprosić mamusię, aby źle mówiła o dziecku. W większości przypadków tego nie zrobi.

https:pl.wikipedia.org/wiki/Entertainment_Software_Association

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Myślę, że w dłuższej perspektywie świat przerzuci się w 100% na cyfrową dystrybucję. Po prostu nie mogę przewidzieć, czy to 5, 10 czy 20 lat." Kilka lat temu ktos powiedizał to samo o ksiażkach. Okazało sie, że ludize lubią mieć ksiażki fizycznie na półkach. tak smao z płytami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flaku napisał:

(ciach)... Ogólnie powinno być tak jak zawsze, kupuje grę, i bez względu na to czy upłyneło 20 -100 -200 lat mogę dalej ją nostalgicznie odpalić i pograć chwilkę by łezka w oku się pojawiła.

Ja tak bym chciał z Amigą 500, której już niestety od kilku lat nie posiadam. Teraz pozostaje mi grać na emulatorze w ulubione Project X : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować