Zaloguj się, aby obserwować  
Chlorofil

Co wymienić/kupić ? Dylemat na temat konsol i przyszłości...

6 postów w tym temacie

Witam. Od 4 lat posiadam swoją pierwszą konsolę PS4 Fat. Posiadam TV Full HD LG 47LB670V. Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad przyszłością. Jak wiemy wyszły dwie konsole PS4 Pro i Xbox One X. Przyznam, że kusi mnie kupno drugiej konsoli ze stajni Microsoftu... chyba nawet z naciskiem na Xbox One S. Czemu ? Napędza mnie wsteczna kompatybilność i możliwość ogrania gier, które wcześniej mnie ominęły. Miałem słabego PC przez co wiele świetnych gier mnie ominęło. 
Szczerze ? Nie wiem co robić. Czy opłaca mi się wymieniać TV na 4K i wtedy kupić konsolę 4K czy może lepiej odpuścić póki co wymianę TV... przeszło mój jest sprawny i nie jest wcale taki stary +/- 4 lata.

Dokładnie taki wraz ze specyfikacją:
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-47lb670v.bhtml

Czy może po prostu zostawić ten TV, moją PS4 starą i nie wymieniać na Pro tylko dokupić sobie Xboxa S ? 

Co byście zrobili na moim miejscu ? Dziękuję i pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z konsola jest prosta sprawa, patrzysz na tytuły gier które Cie interesuja i wybierasz to co Ci bardziej pasuje. Tylko jest jedno ale... jesli masz w miare wydajnego PC to mozesz sobie darowac Xa, bo póki co wszystko co jest (chyba, albo prawie) wychodzi równiez na PC. Decyzja nalezy do Ciebie.

Z telewizorem podobna sprawa, jesli masz kasy jak lodu to kupuj 4k i nie patrz na nic, zawsze to bedzie troche lepiej wygladalo. Sek w tym ze to bedzie tylko "troche lepiej", wiec jesli jednak nie srasz kasa to lepiej zaczekaj z tym telewizorem 4k. Konsole sobie srednio radza z tym 4k, albo to tylko czesc obrazu jest w 4k, albo przy tej rozdzielczosci tracisz na szczególach obrazu, albo majac 4k masz tylko 30 fpsów, póki co ten element jeszcze raczkuje na konsolach. Takze tutaj tez decyzja nalezy do Ciebie, musisz policzyc czy Ci sie chce wydawac te 3 czy 4k na telewizor tylko po to zeby bylo "troche lepiej".

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PC mało w sumie grałem. Miałem zawsze za słabego... dlatego się przesiadłem na PS4 i nowy świat stał dla mnie otworem :) Teraz mam lapka, ale na nim w nic nowego nie pogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2017 o 17:21, Chlorofil napisał:

Witam. Od 4 lat posiadam swoją pierwszą konsolę PS4 Fat. Posiadam TV Full HD LG 47LB670V. Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad przyszłością. Jak wiemy wyszły dwie konsole PS4 Pro i Xbox One X. Przyznam, że kusi mnie kupno drugiej konsoli ze stajni Microsoftu... chyba nawet z naciskiem na Xbox One S. Czemu ? Napędza mnie wsteczna kompatybilność i możliwość ogrania gier, które wcześniej mnie ominęły. Miałem słabego PC przez co wiele świetnych gier mnie ominęło. 
Szczerze ? Nie wiem co robić. Czy opłaca mi się wymieniać TV na 4K i wtedy kupić konsolę 4K czy może lepiej odpuścić póki co wymianę TV... przeszło mój jest sprawny i nie jest wcale taki stary +/- 4 lata.

Dokładnie taki wraz ze specyfikacją:
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-47lb670v.bhtml

Czy może po prostu zostawić ten TV, moją PS4 starą i nie wymieniać na Pro tylko dokupić sobie Xboxa S ? 

Co byście zrobili na moim miejscu ? Dziękuję i pozdrawiam !

Tak w sumie to ja bym kupił PC, jak chcesz ograć kilka starszych tytułów to nie musisz inwestować kupy pieniędzy a nawet przeciętny sprzęt z np. GTX 1060 + jakaś i5 będzie sobie radził bardzo dobrze w nowych grach i z upgradem w przyszłości do grania 4K nie powinno być problemu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.12.2017 o 12:41, doctorwho napisał:

Tak w sumie to ja bym kupił PC, jak chcesz ograć kilka starszych tytułów to nie musisz inwestować kupy pieniędzy a nawet przeciętny sprzęt z np. GTX 1060 + jakaś i5 będzie sobie radził bardzo dobrze w nowych grach i z upgradem w przyszłości do grania 4K nie powinno być problemu. 

Ten pomysł odpada. Nie mam już miejsca w pokoju na PC. Całkowicie zrezygnowałem z biurka w pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Chlorofil napisał:

Ten pomysł odpada. Nie mam już miejsca w pokoju na PC. Całkowicie zrezygnowałem z biurka w pokoju.

Zawsze można podpiąć pod telewizor i grać z padem lub z myszką i klawiaturą bezprzewodową, ewentualnie normalną jeśli to nie przeszkadza. 

Ale jak musi być jakaś konsola to dokupienie Xboxa One zwykłego lub X to nie najgorszy pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować