Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Okami HD na PC tylko w 30 klatkach na sekundę, bo... większy framerate psuje grę

13 postów w tym temacie

Robimy HD na PC, ale tylko w 30 klatkach, bo dopiero przed premierą sprawdziliśmy, że 60 klatek na sekundę "psuje" grę, a nam się nie chciało sprawdzić tego wcześniej, a teraz nie mamy czasu, aby to naprawić, bo wymaga to nakładu pracy i czasu. tl;dr: mamy Was w du**e - ważna jest tylko kasa, którą nam zapłacicie za tę grę. Ja jednak spasuję: ceny premierowe są całkiem niezłe, na dodatek jarałem się tą grą od dawna, ale jeśli twórca olewa odbiorcę, to dlaczego w drugą stronę miałoby to nie działać? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście doceniam dobrodziejstwo 60 klatek, na Prosiaku wygodniej mi się gra w ten sposób choćby w FF14. Ale Okami HD na PS3 na 30 klatkach było spoko i polecam każdemu sprawdzić w praktyce te teorie. Szkoda tracić okazji zagrania w tak wyjątkową grę. Chyba że wolicie tłuc n-tą rundę w to samo w PUBG. Które na takim Xbox One X i tak będzie w 30 klatkach... więc w sumie co za różnica :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Pajonk78 napisał:

Domyślam się do czego pijesz: tam też już jest. :D

No własnie, słowo klucz "juz", bo na premiere im sie zapomnialo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:
54 minuty temu, Pajonk78 napisał:

Domyślam się do czego pijesz: tam też już jest.

No własnie, słowo klucz "juz", bo na premiere im sie zapomnialo

Iii tam: wywalone na to mam - postać na max poziomie oraz Focus Level na bodajże 146, sporo dobrego sprzętu, a wszystkie achiki za mną - bawiłem i nadal bawię się wyśmienicie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pajonk78
Wypowiedź godna gimbusa...Czasem lepiej siedzieć cicho niż pierdzielić trzy po trzy.

To ,że teraz jest news o tym nie znaczy ,że dopiero teraz przeprowadzili.
Źrdóło działa w 30fps, więc najpierw musili by kod źródłowy przepisać pod wyższy framerate czyli od nowa robić kolizję i animację a potem przeportować ten kod na PC/PS4/X1 czyli duuuużo czasu i zasobów by to kosztowało.

Do redaktora: I co z tego jak pojawi się "60fps mod" ? Gra będzie nie grywalna, a raczej modder nie przepisze kolizji i animacji etc. pod wyższy framerate.

Też mnie boli fakt ,że 30fps ale ludzie użyjcie czasem mózgownicy...

Swoją drogą zastanawia mnie fakt co robią w wymaganiach CPU które zjadają PS4? ;)
Co raz gorsze te porty na PC ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedisaiyanpl napisał:
/ciach/

Pozwól, że sparafrazuje pewien cytat:

"@jedisaiyanpl
Wypowiedź godna gimbusa...Czasem lepiej siedzieć cicho niż pierdzielić trzy po trzy."

Pomijam już fakt tragicznej polszczyzny (spacje przed przecinkami to już w ogóle perełka!) w Twej wypowiedzi, tak bardzo pasującej do gimbazy, o którą mnie podejrzewasz, ale Twoje tłumaczenie jest tak samo trafne jak wróżenie z fusów. Prawda jest niestety taka, że gro portów na PC jest robione na przysłowiowe "odpier... się" - choćby podać za przykład Nioh, który na początku nie miał obsługi myszki (mnie osobiście to nie przeszkadza i od kupienia gry, gram padem), ale gro osób zrezygnowało z zakupu TYLKO z tego powodu. Kto wie czy identycznie nie będzie z Okami: pewnie spora część poczeka na te 60 klatek. Mnie akurat to odrzuciło i szczerze słabym argumentem jest fakt, że gra na konsoli działała w 30 klatkach. Rozumiem ludzi, którzy wkurzyli się na port ww. przeze mnie gry, bo jako gracze PeCetowi powinni oczekiwać, że gra będzie kompatybilna w pełni z urządzeniami sterującymi dostępnymi na komputerach, tak samo teraz mają pełne prawo wymagać działania portu Okami w 60 klatkach, zamiast 30-tu. :) Tutaj pewnie zwlekali z podaniem tej informacji do oporu - bo to, że wiedzieli o tym wcześniej jest raczej bardzo prawdopodobne, bo pewnie część preorderów już jest złożona i być może do części osób ta informacja nie dotrze, a co za tym idzie, nie anulują już złożonych zamówień.

Tak więc na przyszłość: jeśli chcesz komuś coś wytknąć, postaraj się samemu być tak bardzo nieskazitelnym jak to tylko możliwe. ;) Peace man!

BTW: mój wcześniejszy komentarz, do którego się tak "miło" odniosłeś, był raczej w formie sarkastycznej i niektóre rzeczy specjalnie przekolorowałem - w tym to, że dopiero przed premierą sprawdzili czy gra dobrze działa w 60 klatkach. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajonk78 napisał:

Robimy HD na PC, ale tylko w 30 klatkach, bo dopiero przed premierą sprawdziliśmy, że 60 klatek na sekundę "psuje" grę, a nam się nie chciało sprawdzić tego wcześniej, a teraz nie mamy czasu, aby to naprawić, bo wymaga to nakładu pracy i czasu. tl;dr: mamy Was w du**e - ważna jest tylko kasa, którą nam zapłacicie za tę grę. Ja jednak spasuję: ceny premierowe są całkiem niezłe, na dodatek jarałem się tą grą od dawna, ale jeśli twórca olewa odbiorcę, to dlaczego w drugą stronę miałoby to nie działać? ;)

Żeby właśnie ci odbiorcy chcieli olać twórcę. Mimo to zawsze ktoś kupuje i nic się nie zmienia. Ja będę musiał obejrzeć parę filmików tej wersji wtedy zdecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować